Skocz do zawartości

Autodesk pay-as-you-go - czyli wypożyczanie softu


Creator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok 780 zeta za miesiac eh niezle

Jak ktos jest chetny to ja chetnie kupie pare licencji i bede wypozyczal taki soft za 350 zeta na miesiac.

Dla porownaia .Kupujac mieszkanie pod wynajem za 250-300 tysiecy mozna liczyc na zysk rzedu 1200-1500 na reke.

Wiem ze takie porownanie jest troche z pupy ale chyba daje troche do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnych specyficznych warunkach to będzie opłacalny deal. Mała firma ma swoje fizycznie zakupione licencje Maxa, dochodzi np. 2 specy, którzy mają w 2-miesiące coś tam razem zrobić w wspólnym projekcie. Wypożyczają 2 licencje Maxa - 2K/PLN. Zamówienie zrealizowane, koszty poniesione, honoracja pobrana. Rozchodzimy się.

Takie coś ma sens, ale tylko w specyficznych warunkach j.w.

I to jest lepsza oferta niż Adobe - gdzie tylko możemy wypożyczyć. Umierającego CS6 nie liczę bo z CC niektóre pozycje z pakietu nie będą współpracować.

Chyba, ze AD pójdzie drogą Adobe wtedy tylko szare mydło zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty

Nie, nie, wszystko jest OK jeżeli jest i wypożyczanie i kupowanie "pudła". Wypożyczanie tylko rozszerzyło ofertę. Adobe zamienił oferty.

I przy pewnych warunkach produkcyjnych - wypożyczenie AD będzie tańsze. W takich nagłych, szybkich. krótkich, wypadkach jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty

Nie, nie, wszystko jest OK jeżeli jest i wypożyczanie i kupowanie "pudła". Wypożyczanie tylko rozszerzyło ofertę. Adobe zamienił oferty.

I przy pewnych warunkach produkcyjnych - wypożyczenie AD będzie tańsze. W takich nagłych, szybkich. krótkich, wypadkach jak wyżej.

 

sory ale nie mogę się powstrzymać.

 

Nagłych wypadkach?! Robię coś robię. nagle okazuje się że nie ma potrzebnej możliwości w moim sofcie ale jest w maxie!. Co robię wywalam tysiąc złoty, i odrazu wiem jak obsługiwać oczywiście ten soft. No c'mon.. trochę logiki.

 

Jeszcze jakby ten Max mia coś czego nie mają inne soft.. A tym czasem jest zupełnie odwrotnie.

 

Oprócz maxa:

Do renderu wszyscy używają zewnetrznęgo silnika Vray, Corona, itp itp.

Do symulacji real flow.

Max nawet nie ma w standardzie quad chamfera.

 

ja się pytam za co ta cała kasa? Za program który ma w wish list stuff od x lat na 1 miejscu i nie ruszą się żeby to napisać? Za to że lubi się wykrzaczyć tak po prostu, uruchamia się najdłużej ze wszystkich programów do 3D na rynku?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wypożyczeniu na rok miesięcznie wychodzi 153$ czyli troszkę lepiej zwłaszcza, że w tej cenie jest tak jakby aktualizacja zawsze do najnowszej wersji. Oczywiście są to ceny dla USA a tam pełny max kosztuje 3675$ czyli jakieś 30% taniej niż u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na przekor napisze ze mi taki deal pasuje. Ostatnio siedzialem nad projektem gdzie w maxie robilem moze przez 3 tygodnie, a potem byly z 3 miesiace zabawy w after effectsach. Wiec wezme sobie maxa na miesiac, potem go oleje, a jak klient powie ze trzeba cos zmienic w maxie to bede płakał i wydawał wiecej pieniedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon

Nagłych wypadkach?! Robię coś robię. nagle okazuje się że nie ma potrzebnej możliwości w moim sofcie ale jest w maxie!. Co robię wywalam tysiąc złoty, i odrazu wiem jak obsługiwać oczywiście ten soft. No c'mon.. trochę logiki.

Jak za dużo tysiąc to zawsze możesz kupić "pudlo" za 16tys. Nikt nikomu nie broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności