Skocz do zawartości

Nowy SpaceMouse Wireless od 3Dconnexion


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej panowie i panie, czy te całe 3D myszki to naprawdę taka rewelacja? Czy tylko sprytny chwyt marketingowy na podojenie nieobeznanych z tematem?

W pracy używam klasycznego zestawu (mysz + klawiatura) i jakoś nie wyobrażam do tego dodawać jakiś "wolant" 3D tylko po to aby sobie "poobracać" ;)

Używał lub używa ktoś tego na co dzień? I jeśli tak, to jak zmieniło/przyśpieszyło jego sprawność w projektach 3D?

Wybaczcie jeśli głupio się pytam, ale jestem z prowincji Podkarpacia i rzadko bywam w świecie :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem (bo nie pracowałem) i mogłem zaobserwować są dwie grupy - która uważa, że to mega pomocny i przyspieszający pracę sprzęt oraz druga, która uważa to za nieprzydatny gadżet.

 

To co zaobserwowałem z opinii ludzi na temat tych urządzeń, że ciężej przyzwyczaić się do niej osobom od lat pracujących w branży. W sumie to nie padło w making ofie, ale np. STRZYG (http://max3d.pl/artykuly/6140/), który jak sam napisał nie jest od "3D" korzystał z niej. Ciekaw jestem jego opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy starsza wersje ale nie uzywam. Uwarzam ze 'wykorzystanie' jednej reki tylko do obslugi viewportu to jakas paranoja. Zeby tym pracowac trzeba ciagle przekladac reke z tego na klawiature, no chyba ze skrotow klawiszy ktos nie uzywa, a to dosc ciezko mi sobie wyobrazic.

 

Korzystam za to z Logitech G13 - to taka game-owa klawiaturka, w ktorej mozna przypisac sobie funkcje klawiszy. W 3ds max-ie bardzo milo mi sie tak pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówi Deshu, płynność, wygoda i precyzja. Bawiłem się tym dziś na szkoleniu z Rhino, generalnie muszę sobie to sprawić i już. Pierwsze chwile są dziwne ale jak sie zaczai o co chodzi to praca jest bardzo przyjemna. Nawet najtańsza wersja daje rade sam manipulator bez tych wszystkich programowalnych guzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super urządzenie - ale nie do kazdego programu. W Rhino spisuje sie super - cierpie gdy musze korzystac z niego bez connexiona. Fajnie tez dziala w 3d Coat-ie - umozliwia jednoczesne obracanie modelu i rzezbienie .

Z kolei w aplikacjach , gdzie ilosc skrotow klawiszowych koniecznych do wygodnej obslugi programu (Modo, Blender) jest dosc duza ( co powoduje ze brakuje ci klawiszy mozliwych do zaprogramowania na connexionie) manipulatorki te maja ograniczona przydatnosc. Moze do weryfikacji modelu, ustawienie kamery etc. , ale to chyba na tyle.

Jednak kazdy kto na co dzien pracuje w Rhino, SpaceClaim-ie, 3D-Coatie powinien sprobowac - trzeba ok 2 godzin zeby sie przestawic. Odkad mamy je w pracowni np. Kuba nie tyka klawiatury - connexion wraz z wlasnym menu podrecznym zalatwia mu sprawe i jest w stanie budowac modele duzo szybciej. Ja jedynie ubolewam , ze ten sprzet nie dziala w ZBrushu - to by dopero bylo piekielne kombo :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ancestor - a jak dajesz sobie radę z tą całą nawałnicą skrótów klawiaturowych? Bo ja nie cierpię miziać kursorem po całym ekranie a jedynie tam gdzie aktualnie poprawiam model. I sorry za moją ignorancję ale jak dokładnie się tym porusza? Łapiesz w łapę i co? Kręcisz, obracasz a może coś naciskasz? A może to działa na zasadzie: "jak trzymasz tak ci się model obraca"? Zapomniałem nazwy, to co jest w dualshock'u z PS3 - trzymasz poziomo, horyzont jest poziomy, przekręcasz pada w lewo/prawo i nagle robimy pirueta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wyobrażam sobie roboty w 3DS Max bez tej błyskotki. Płynność ruchu i szybkość poruszania się po maxie - bezcenne.

 

Jeśli chodzi o skróty i ich dostępność to po prawicy mam 13 przyciskową mysz, z czego 9 przycisków jest programowalnych. mam tam ustawione najczestsze komendy - move, scale, rotate, cut, loop, ring, show end result, soft selection

Na klawiaturze kolejne 12 programowalnych klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dConnexion (z przyciskami) + Myszka Logitech G600 (20 przycisków x3 tryby x2 dzięki "przesunięciu g") , genialne połączenie. Rąk praktycznie nie odrywam i oszczędzam dużo czasu mając przypisane wszystkie kombinacje na myszce. Fajnym dodatkiem jest możliwość zapisania wszystkich kombinacji na myszce, więc łatwo można pracować na innym komputerze. Szkoda że Connexion nie działa bez sterowników :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze wszystko to, jest kwestia gustu i przyzwyczajenia. Gdyby standardowo od lat komputery obslugiwalo sie ruchem jezyka, to dzis wiekszosc by pisala, ze nawigowanie myszka oraz klawiaturą jest niedorzeczne:)

 

Osobiscie wole klawiat i myche, bo tak mi jest wygodnie. Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na pytanie co komu przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dConnexion (z przyciskami) + Myszka Logitech G600 (20 przycisków x3 tryby x2 dzięki "przesunięciu g") , genialne połączenie. Rąk praktycznie nie odrywam i oszczędzam dużo czasu mając przypisane wszystkie kombinacje na myszce. Fajnym dodatkiem jest możliwość zapisania wszystkich kombinacji na myszce, więc łatwo można pracować na innym komputerze. Szkoda że Connexion nie działa bez

sterowników :/

 

dokładnie ten nawigator idzie tylko w parze z myszką z wieloma przyciskami :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszą wersje ale od jakiegoś czasu nie używam. Jak dla mnie używanie tego nie jest ani mniej ani bardziej wygodne, po prostu inne, wiec koniec końców nie warto (chyba ze ktoś se chce urozmaicić:P). A robienie tego w wersje bezprzewodowej to tez trochę mijanie sie z celem bo w przecież to wazy 0,5kg (przynajmniej to starsze) żeby właśnie stało w jednym miejscu. No ale w sumie wszystko idzie w stronę bezprzewodową to niech bedzie, zawsze to mniej kabli na biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3Dconnexion

Witam wszystkich,

 

Nie można ocenić manipulatora 3Dconnexion w grafice 3D bez własnej jego oceny. Oczywiście można sugerować się opiniami współpracowników/kolegów, ale nie ma jak to własna opinia.

 

Firma 3Dconnexion umożliwia bezpłatne, niezobowiązujące do zakupu przetestowanie swoich produktów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na stronie internatowej http://www.pl.3dconnexion.eu/testdrive/max3d

 

Pozdrawiamy

 

Zespół 3Dconnexion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności