Skocz do zawartości

Proste pytanie o renderfarmę


JonJoan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W jaki dokładnie sposób działa render farma? Czy komputery które tworzą renderfarmę muszą posiadac dokładnie te same programy i pluginy, które są na moim komputerze? Czy łacząc się z render farmą przez mój komputer korzystam tylko z mocy obliczeniowych renderfarmy i komputery które ją tworzą nie muszą mieć np. wszystkich tych pluginów, które posłużyły mi do stworzenia sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie. Komputer na którym renderujesz musi posiadać ten soft. w którym chcesz sobię renderować. A jak inaczej miało by to działać pomyśl....

 

Twoje pierwsze pytanie było przeciwieństwiem tego drugiego więc odpowiedź Tak na pierwsze i nie na drugie.

Po co we wszystkich render farmach musisz wysłać cały projekt... Po to żeby go odpalić na tych maszynach.

 

 

Jedyną różnica jest Nvidia GRID VCA który to streamuje na twój komputer obraz z serwera. i plik na którym pracujesz już jest na tym komputerze więc nie tracisz czasu na przerzucanie parunastu giga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz pluginów, które np. modyfikują tekstury lub materiały, ewentualnie generują geometrię w momencie uruchomienia procesu renderingu, wszystkie komputery renderfarmy muszą mieć identyczne oprogramowanie. W przeciwnym wypadku utworzą się na renderze "dziury" z nieprawidłowym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zdublowałem post, prosze o usuniecie tego z działu Hardware.

Niechcę zakładać nowego wątku i moje pytanie brzmi raczej gdzie a nie jak.

 

Wszystkie wątki które przeczytałem odnaszął sie do tego samego prawie, czyli spięcia komputerów w jednym pomieszczeniu, w jedna sieć (LAN) a ja potrzebuję czegos innego.

Chodzi o to że widziałem na tym forum poradnik jak utworzyć sieć komuterową na dużą odległość (WAN) i użycia jej do przyśpieszenia renderu. Ztego co pamiętam chyba kilka lat temu była grupa ludzi na tym forum która wspulnie stworzyła tą sieć, ale po jakimś czasie projekt umarł z braku zaineresowania.

 

Mam prośbę o podanie linka do tego wątku jeśli ktoś pamięta gdzie to było, bo szukam, szukam i nic, a zależy mi bardzo na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności