Skocz do zawartości

Wojsuj


Wojsuj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@DPFantasy W sumie zastanawiałem się czy nie dorysować jakiegoś jet packa xd

@Rozpu też mi się bardziej podoba tamta wersja, ale jak mówiłem, robione po to żeby ogarnąć sobie tableta :D

 

Staram się codziennie malować. Póki na razie z kiepskim skutkiem ;/. Moim zdaniem ta wrzuta jest nieudana. Chyba po prostu za dużo myślę tzn za dużo rzeczy na raz do ogarnięcia. Będę się po prostu uczył jednej rzeczy malując martwą, a nie kilku. Na pierwszy cel postawię sobie ogarnięcie elips.

Ta z refki:

 

martwastilllife_zpsaa1e90e9.jpg

 

Still Life 1

 

martwa2_zps40ed4e93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miniature musisz w pierwszym poscie edytowac by zmienic.

 

dobry to cel by cwiczyc jedną rzecz naraz. na przyklad walor ;ddd

 

staraj się jak najbardziej utrzymywać porządek podczas rysowania. Odddzielaj sobie plany na warstwy, staraj się wyrównywac niepotrzebne krawędzie, cięzko jest panować nad chaosem, jak sobie naśmiecisz juz na początku. łatwiej jest na końcu poszarpać krawędzie, ale to nie jest nawet niezbędne. dlatego taki speed staraj się utrzymywac bardzo w czystości, rysuj sobie najpierw plamy twardym pyndzlem i dopiero potem po zblokowaniu warstw nakładaj na nie direct i reflected light

 

te dwie martwe to jedyne co zrobiles od poprzednej wrzuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się mniej więcej tak robić jak mówisz, tylko nieraz bywa tak, że po stworzeniu nowej warstwy postawie jedną kreskę i cofam, więc wraca mi do poprzedniej warstwy i po jakimś czasie uświadamiam sobie, że rysuje nie na tej warstwie i się robi chaos :D

Krawędzie i te sprawy ogarnę z czasem.

Małe ćwiczenie na walor.

Proszę o rady i krytykę :D

 

szkic_zpsa4391363.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o problem z cofaniem, tutaj masz fix na dole http://www.shaddyconceptart.com/download . Wcześniej pracowałem bez niego i dostawałem na głowę- wyrobiłem sobie nawyk klikania gdzieś na krawędzi obrazu raz pędzlem i potem kilka razy gumką, żeby można było cofać :D Jeśli chodzi o prace, to ja nie mam dla Ciebie żadnych rad, sam jestem też początkujący. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejne studia.

Ściągnąłem sobie scale values ( ściągnałem bo lepiej i szybciej ^^). Przyjąłem, że walor bazowy to np 40% to część zaciemniona 30% ,a jaśniejsza 50%. Potem już wychodziłem za przykładowy walor dodając w niektórych miejscach ciemniej lub jaśniej.

Stwierdziłem, że zrobię z zdjęcia bo chociaż mogę przekonwertować do b&w i zobaczyć czy wszystko git.

Nie wiem czemu, ale photobucket robi mi za jasne. Normalnie mam ciemniejsze ;/

 

martwa%20still%20life%20bampw_zpspafln8wh.jpg

 

I refka:

 

http://www.wetcanvas.com/Community/images/24-Mar-2012/82335-still2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na twoje prace wydaje mi sie ze powinienes zdecydowanie pocwiczyc rysowanie linii i okregow - krawędzie na wszystkich obrazkach są bardzo niespokojne, psując odbior - szczegolnie mocno to widac na uchu dzbana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@etrom Masz rację. Największy problem ma z narysowaniem szkicu. Potem utrzymanie krawędzi to masakra ;/ Postaram coś z tym zrobić.

Mam ferie, więc mogę codziennie malować na rano przy świetle z okna. Staram się jak mogę utrzymać te krawędzie, ale mi nie wychodzi. W ogóle nie mam pojęcia o krawędziach co i jak ;/.

Tym razem studium metalu. Nie wyszło jak zwykle XDDD. Nie wiem czemu photobucket ściemnia. Ogólnie najciemniejsze miejsca mają około 95%.

 

value%20metal_zps9otchvlf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie jeśli zaczniesz od linearnego szkicu. Poza tym nie wiem gdzie masz te 95 procent;).

Lampa, która pewnie jest z metalu, powinna mieć jednak większe różnice w walorze.

Obejrz sobie te serie wideo i najlepiej przećwicz.

 

4u4YBOT.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigworm ten tutorial już widziałem kilka razy :D, dzięki za wskazówkę

Zgodnie z zaleceniami Etroma ćwiczę rysowanie lini i okręgów. Rzeczywiście, może to coś mi pomoże. Zawsze mam z tym problem.

Mam nadzieję, że nie pogrążam tej teczki jeszcze bardziej :D

 

szeciany_zpswrdidcep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym ostatnim Hostingu lampa ma na prawdę metaliczny połysk i oświetlnie pokazuje kształt, całkiem fajny szkic. tylko podstawka jakoś podejrzanie wygląda, jakby rozlana jak kisiel XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak będziesz ćwiczył bryły nie unikając rysowania krawędzi, które nie są widoczne;).

Postaw sobie jakiś przedmiot(może być ze zdjęcia), np butelkę i narysuj go linearnie. Potem możesz z innego kąta. Później kolejny przedmiot

i kolejny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew! :D

@Rozpu nie rozumiem. Wytłumacz szerzej :D

@Zurluk w sumie mogłem trochę lepiej oddać metal na podstawce.

@Tomasz G zajmę się tym trochę później :D

Mój poranek wyglądał mniej więcej tak:

 

free%20hand%20elipse_zpsm5tbmxab.jpg

 

Potem będę robił trudniejsze ćwiczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałes "Mam ferie, więc mogę codziennie malować na rano przy świetle z okna."

myslalem, ze chodzi ci o to, ze malujesz tylko przy swietle słonecznym. to ma sens w malarstwie tradycyjnym, gdzie jesli namalujesz obraz w nocy przy żółtym świetle zarowki - kolory będą rano wyglądac inaczej przy normalnym oswietleniu. ale w malarstwie cyfrowym nie ma takiego ograniczenia i nie ma znaczenia o jakiej porze malujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje. Czemu nie? :P

Te ćwiczenia to raczej szukanie złotego środku na walor na zasadzie "nie za mocno, nie za słabo", więc też te postacie nie są podobne do refek. Było robione na zasadzie : szkic z zdjęcia trochę złapałem światła a reszta z wyobraźni. Przecież mózg też trzeba wysilić a nie malować pixel po pixelu :D

Niestety nie mam wszystkich refek(a te 2 portrety to były jakieś X z google), bo pewnie usunąłem czyszcząc kompa, albo co.

https://41.media.tumblr.com/9afb6f93773ff7d7724b8c23e8168c64/tumblr_nmjy7mG2uj1usuapgo1_500.png

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8gTZMmZTW1HHPuZ7AWS_ob2jQQnRiEXVqd3dVuj2iZfIPmrTL

https://36.media.tumblr.com/9818aeaa563e643bd881059f6ae391dc/tumblr_nmjy7mG2uj1usuapgo4_250.jpg

 

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo1_540.jpg

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo2_1280.jpg

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo7_1280.jpg

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo4_1280.jpg

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo3_1280.jpg

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo5_1280.jpg

 

A tu taki speed. Dosyć stary, ale jary :P

 

tumblr_nmjxtnpiLL1usuapgo6_1280.jpg

Edytowane przez Wojsuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz ze trzeba mózga wysilic :D :D, i dobrze ze robisz takie cwiczonka, nie odpuszczaj a bedzie coraz lepiej, jesli idzie o takie rzeczy to mnie osobiscie podchodzila metoda w której wpierw zanalizuje refke, czyli podpatrze walor, swiatlo , anatomie czy czego tam sie chce najbardziej z tego nauczyc, skopiuje, a potem jade jakies 1-2 pracki z wyobrazni w oparciu o to co studiowalem, ale to u mnie tak dziala... :P :P tak czy owak dobrze ze sie starasz cwiczyc mądrze, a nie kopiowac bezmyślnie (co sam kiedys robilem, nigdzie to raczej nie prowadzi...)

 

a tak przy okazji to zarzuce Ci tu tez mały filmik w tej tematyce, moze tez dodatkowo pomoze, mi pomógl generalnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czajnik to że z foty? Jaki to ma sens? nie lepiej ruszyć z wyprawą do kuchni, wyszperać jakąś patelnię, i sobie ją pomalować z żywca?

 

Rozpu pisał że nie ma takiego znaczenia w jakim świetle się maluje w digitalu. Trochę ma. Dobrze jest porobić trochę prac w tym nudnym dziennym świetle, bez słońca, bez niczego ciekawego, żeby zaobserwować jak działa taki podstawowy pas światła. Na ten pas dochodzą kolejne - ostre światło słoneczne, światło lampy etc. Taka baza.

 

Mózg trzeba wysilić ale żeby go potem wysilać to musi się na czymś opierać. Rysowanie krzywej nieproporcjonalnej głowy z głowy nie ma sensu. Nie wniesie do warsztatu bo pewnie sam nawet nie widzisz większości błędów (a raczej nikt z forumowiczów nie ma czasu na tak drobiazgową analizę) Dlatego jak bierzesz refę to maluj tą refę, bo na "z wyobraźni" przyjdzie jeszcze czas. I książki z podstawami. Loomis opisuje konstruowanie głów i ciała mega pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emenems gościu mówi trochę trudną angielszczyzną, jak znajdę czas i nie zapomnę to postaram się przestudiować co tam gada :D dzienks

@biglebowsky w sumie w tych główkach najbardziej chodziło o walor

Znalazłem w piwnicy trochę żelarstwa i butelek, a owoce można zakosić z kuchni, więc biorę się do roboty.

Co do malowania przy świetle dziennym to będzie musiało poczekać, bo trza się uczyć do testów gimnazjalnych :D

 

tumblr_nmpnglpRqn1usuapgo1_540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irrekk początek się zaczął trochę wcześniej, gdzieś odkąd dostałem tablet. W sensie zacząłem myśleć :D

No to kolejna martwica. Jak coś to ja mam 2 czajniki do malowania (ach te bezdenne głebiny piwnicy!). Jeden matowy drugi błyszczący.

 

tumblr_nmte8qjX3Q1usuapgo1_540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zwykły kawałek papieru i ołówek. Widać, że wkładasz w martwą dużo wysiłku i to się chwali. To nad czym moim zdaniem powinieneś popracować to kontury i kształty. Ciężko jest narysować dobrą butelkę i określić co i gdzie się odbija, jeśli sama butelka nie ma kształtu który by te odbicia sugerował. Taki fundament.

Rysowanie w digitalu pozwala na pewne skróty, jednak czasem nie można sobie na takie skróty pozwalać - lepiej coś dosiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie na tablecie wychodzi mi dużo gorzej niż w rzeczywistości. Masz rację, posiedzę bardziej nad ołówkiem i kartką papieru, chociaż z tabletu nie zrezygnuję. Staram się wyróżnić krawędzie itd. ale jak mam malować w kolorze to ucieka mi wszystko i jeszcze milion innych rzeczy . Póki na razie będę przerabiał Color and Light codziennie chociaż jedną stronę :D, co i tak dużo, bo tam jest dosyć specjalistyczny język, a zresztą mój angielski nie jest za dobry, ani nawet za przeciętny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności