Skocz do zawartości

Oskary 2014 rozdane


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Macksy: to niestety jakiś "screener". Więc raczej nie wrzucę do newsa. 360p mówi wszystko. Nie jest to oficjalna dystrybucja. Niedlugo pewnie film zobaczymy oficjalnie. Osobiście cieszę się, że ten film został nagrodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskary tak dzialaja od lat nie ma sie co wkurzac.

z drugiej strony snieg w CG jest sporym krokiem jakosciowym.jesli nie rewolucja. tu jest duzo pionierskiej pracy. ujecia to w zasadzie powrot do swietnosci Disneya, wystarczy obejrzec wczesniejsze wysilki disneya w 3d by widziec ze wreszczie sa w formie. scenariusz jest bardzo na czasie - kobiety sa bohaterkami. A 'let it go' nuca cale stany zjednoczone.

To nie jest nagroda za animacje tylko za film animowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frozen dosc dziwne jest, fakt snieg wgniata w ziemie (momentami) bo momentami to jakis zwykly deform siatki, ale co mnie najbarziej ze frozen zaskoczylo ze to jest pierwszy film CG gdzie mialem wrazenie ze postacie byly nagrywane (renderowane) na bluescreenie a potem kluczowane i nie pasowaly do tla (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę uncle, że spece z Disneya nie popełnili by takiego błędu i być może to Twoje subiektywne odczucie, bo ja tak nie miałem.

 

Ale to co olaf napisał. Hype na Frozen w całych Stanach i nie tylko jest ogromny, zresztą miliard $ znikąd się nie wziął. Wystarczy połazić po necie i po Twitterze. Oczywiście teraz już trochę siadło, bo jednak minęły 3 miesiące od premiery. Ale nawet w polskich kinach film utrzymywał się przez 2 miesiące. Niektórzy ludzie pisali, że byli z dzieciakami na filmie po 3 razy, a na necie są tutki jak czesać się jak Elsa. W dodatku "Let it go" - jak wspomniał olaf - śpiewały wszystkie dzieciaki, i nawet wypuszczono wersję filmu w typie karaoke, aby dzieciaki mogły śpiewać z postaciami z filmu.

 

W trailerze do Frozen było napisane, że to sukces Disneya na miarę Króla Lwa. No i udało im się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko dzieciaki ;)

 

 

zapomniałem dopisać, że jedna kategoria, to także nagroda za story i 'aktorów'. Gdyby Croodowie trafili na klimat socjologiczny pojednania pokoleń to mieliby szanse na wiekszy sukces, ale takowy przychodzi w okolicy 30roku zycia więc sami się IMO zdyskwalifikowali, despicable me - sequel od razu dostaje zera w kilku kategoriach więc też jest trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbarziej ze frozen zaskoczylo ze to jest pierwszy film CG gdzie mialem wrazenie ze postacie byly nagrywane (renderowane) na bluescreenie a potem kluczowane i nie pasowaly do tla (:

 

Rzeczywiście, jest pod sam koniec taka scena, gdzie tak to wygląda. Ale chyba tylko raptem jedna, w pozostałych wszystko wygląda rewelacyjnie.

 

Nie zgodzę się też, że Frozen jest wtórne. Przełamuje parę schematów znanych z Disneyowskich, i nie tylko, animacji. Oscary też rzadko nagradzają eksperymenty, więc dla mnie kompletnie nie ma tu zdziwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności