Skocz do zawartości

[MaxScript] Przerwanie wykonywania skryptu (nie petli)


Pawelkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klepaczy kodu :)

 

Jako ze maxscript znam raczej powierzchownie, natkanlem sie na problem z ktorym sam sobie nie potrafie poradzic, a zapewne jest prosty do rozwiazania. A wiec czy jest (i jesli jest to jak) mozliwosc przerwania wykonywania skryptu tak jak robie to "break()" ale bez wyswietlania okna debbugera ? Mecze sie z tym od dwoch godzin... :/ Probowalem roznych kombinacji try/catch, throw() ale bez rezultatu.

 

 

Tutaj jeszcze taki fragemnt zeby zilustrowac dokladniej o co mi chodzi:

 

.
.
.
fst == #rightClick or fst == #escape
.
.
.

 

I teraz chce aby skrypt konczyl swoje dzialanie (caly pozostaly kod ponizej w/w linii), jezeli jest to true. Przekopalem juz helpa i internet ale jedyne co znajduje to jak przerwac petle ale nic o "bezwgledym" przerwaniu wykonywaniu skryptu. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Naprawde nikt nie wie ? Czy nie ma takiej mozliwosci/polecenia ? A moze niejasno napisalem, jesli tak to prosze powiedziec, sprobuje wtedy jakos jasniej :) Trudno mi uwierzyc zeby nie bylo takiej mozliwosci, wiec jesli ktos wie cos na ten temat niech sie nie krepuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... nie o to chodzi. W tym przykladzie co podales, wszystko co jest po "}" zostanie i tak wykonane a mi chodzi o to zeby tam zatrzymac bezwzgeldnie wykonywanie kodu (zakonczyc jego dzialanie) i to co jest po } nie zostalo wykonane... Dlatego napisalem ze nie chodzi mi o wyjscie z petli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "return" powinno zadziałać.

 

Dzieki, wczesniej myslalem, ze return tylko sluzy do zwracania "wynikow" i przerywania petli, ale po twoim poscie jeszcze raz doczytalem i rzeczywiscie dziala, tylko musialem zajrzec do helpa jak tego poprawnie uzyc do tego celu. Dziex deshu, szkoda ze nie zajrzales tu wczesniej zanim zrobilem to na partyzanta na case'ach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko. Sorx że nie dopisałem jak returna użyć. W maxscripcie faktycznie jest to dość "dzikie".

 

Spoko, nie ma problemu. Wazne ze naprowadziles mnie na wlasciwy trop, reszte moge sobie doczytac z helpa;).

 

A moze znasz odpowiedz na ten palecy mnie problem: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=93639&p=1205079#post1205079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności