Skocz do zawartości

scena3d: łódka, plaża i woda :)


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

taka sobie praca, wczoraj zacząłem wieczorkiem. jest to łodka tzw. jolka, czyli najmniejsza łódz na statku. model robie na podstawie planow modelarskich hms endevour. na razie sam szkielet, ktory, mysle, dzis uda sie skonczyc. na razie jeszcze nie wiem jak zrobie deski poszycia ale jest czas, no i mam nadzieje ktos jakims genialnym pomyslem zarzuci :)

2 rendery na dobry poczatek, za wiele to jeszcze nie ma, ale jest czas :)

o1.jpg

o2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki za wszystkie rady. poki co komp to uciagnie a pozniej, przy wiekszych problemach, bede ukrywal niektore elementy.

hmm, no... to jest łódka, jak to łodka. za dużo skomplikowania tu nie ma. jedynie zawiasy przy sterze (ktorych jeszcze nie ma) i mocowanie masztu beda wymagac troche zabawy. poza tym nie widze tu potrzeby specjalnego modelingu. no i oczywiscie kwestia poszycia. pokłady to także proste deski.... no nieważne zobaczymy, jest czas :)

na dziś tyle:

o3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->prabab - dzieki!:) renderuję w brazilu, z tym, ze patrzac na rendery mozna sie somyslic, ze nie do konca jeszcze rozgryzlem tą sztuke...

--> Skilo - ciesze sie :)

zrobilem poszycie, teraz pozostaje mi wygladzic siatke i wyrownac niektore babole,,, potem jakoś nadać temu grubość, jakieś listwy itd.

no,,, jeszcze kilka szczegółów i trzeba bedzie teksturowac, czego, przyznam sie, za bardzo nie lubie i nie umiem :)

o5.jpg

o6.jpg

o7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec... wywaliłem wszystkie krzywe jak banan śmiecie, jak wręgi ławki pokłady i takie tam. ze starej łódki została stępka, stewy dziobowa i rufowa, kątownica i pioro steru, ktore teraz to widze jest nie tak jak trzeba ułóżone...

tak. kadlub wychlastałem poly, potem chamfery i przerwy miedzy deskami. brrrrr... teraz te wszystkie wregi dopasowywac do kadluba to bedzie katorga, ale jest czas... :)

 

o8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze da :) --> sie używa do tego pare wodna i słońce. sprobuj kiedys prztrzymac listewke nad czajnikiem, zobaczysz jaka bedzie wiotka po kilku minutach. potem tylko ja ulozyc na jakims szablonie, przymocowac i zostawic na jakis tydzien...

 

a nawet jak sie nie da, to tak jest w planach narysowane, a ja sie zplanami tam klocil nie bede :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze! już się nie robi łódek z drewna tylko ze laminatu (bo tańszy) a jeśli jest z drewna to z reguły robiona ręcznie na zamówienie... to tak celem wtrącenia :)

a po za tym to fajna ta łódeczka.. jak dorzucisz morze i ładnie poteksturujesz to będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich razem i z osobna!

no tak, tylko, ze to jest hmmm... kopia (?) łódki z okrętu z XVIIIw. :) kapitana Cooka, chyba Australie odkrył.

 

teksturowanie - to wisi nade mna, jak... jak... no jak nie wiem co ale, niedobre to jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nastapil maly postep. w zasadzie sama lodke chyba skonczylem, moze jeszcze jakas niedbale rzucona line jeszcze gdzies rzuce, ale model jest gotowy. taaaaaak, teraz trzeba sie bedzie doksztalcic w kwestii tekstur i sposobow ich nakladania,,, :)

 

o09.jpg

o10.jpg

o11.jpg

o12.jpg

o13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! :)

ho ho ho... ogniu proznosci, mile sie polechtany poczulem :D lol

material drewna bardziej pasuje do szafy w meblowym niz do takiej lodzi:>

zamapuj uwarpoem i pobrudz troche te deski;p chociaz pozaciemniaj je przy laczeniahc

 

cmx, uncle

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmien texture moze tego drewna na jakas inna, imho wydaje mi sie ze to drewno jest zbyt oble, cwicz cwicz;) ale ja bym na twoim miejscu zaczal textury od najwiekszych elementow, bo przewaznie to jest tak ze na 1wsze textury masz sile i checi a im dluzej meczysz tym mniej ci sie chce je robic .. ;) dlatego male pierdoly na koniec zostawiam.. przewaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, juz zaczynam wiedziec o co Ci chodzi :) na razie bede sie pitrasił z tymi deskami, bo chce rozgryzc tego unwrapa do konca... boje sie poszycia bo tam to jest taki sajgon ze ho ho..

pozwole sobie pokazac jak to wyglada teraz, co nie znaczy ze nie bedzie wygladac inaczej :)

o16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziekuje bardzo za wyrazy uznania :)

zeby nie bylo ze nic nie robie, to stwierdzam, ze robie, a renderkow nie zamieszczam, bo po prostu zmagania z tym unwrapem ida mi tak powoli i jeszcze zmieniam tekstury co chwila, ze nie ma sensu pokazywac tego na biezaco. jak bedzie juz cos sensownego to raz dwa trzy to wrzuce :D:PP

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drewno powinno byc jakies takie "poszarpane" bo wyglada troche jak okleina. daj jakiegos bumpa i teksturke z takimi (nie wiem jak to nazwac:P) szparami. pozniej zeby ja jeszcz upiekszyc poproponuje poac je woda;) a model jest narazie swietny pracuj dalej:) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudownie się robi ..... co do pomysłu Nielot'a007 z tym człowieczkiem to troche bym się bał ..... ponieważ starsznie ciężko zrobić postać superrzeczywistą ... a ta praca na taką się zapowiada ..... prędzej pomost z jakiś starych bali , super woda , trzcina itd ... pozdrawiam wszystkich i autorowi gratuluję talentu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho mocne slowa :P nie przesadzajmy z tym realizmem,,,,

pomysl na koncowa scene mam taki:

jako, ze jest to lodz pokladowa HMS Endevour to zrobilbym tak. jakas mala piaszczysta, tropikalna plaza... blekitna woda, lodka, jak to lodka siedzi sobie na plazy do polowy wyciagnieta z wody. a w oddali na morzu zarys okretu kapitana kuka :)

 

p.s.: nie potrafilbym wymodelowac nawet przecietnie realistycznego czlowieka wiec ten element zdecydowanie odpada :) choc przyznam, ze nigdy nie probowalem jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensowna robota. CZeka cię jescze trochę pracy, ale to już chyb aetap końcowy jeśli robisz sam model. Szczegóły takie jak metalowe częsci, deski, troszkę drewno bym urealistycznił oraz rozjaśnił. Co do modelingu już nic nie mam do powiedzenia, jest to co chciałbym zobaczyć.

Trafiłeś w moje serce ;). Uwielbiam łódki, pływanie na nich i takie ta,(ktoś wędkował?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja cie pomecze krytyka teraz:P lodka bardzo ladna od storny modelingu poza...plastikami na nadburciu i sterem ktory udaje poniszczony a wyglada jak przypalona sklejka wiorowa :] co do tekstur to wydaja sie nieco zbyt rozmazane ale to moze moje czepialstwo ale tak na prawde co mi sie nie podoba to to ze do siebie nie pasuja :/ polowa jakby prezentowala uzywana lodke a 2 polowa nowiutka :) zrob cos z tym i bedzie gites na maxa:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności