Jump to content
Badyl

scena3d: łódka, plaża i woda :)

Recommended Posts

mein Got! :O

co za wysyp - dzieki za wszystkie uwagi i opinie. ;)

a wieec: ster pojdzie do poprawy.

plastiki na nadburciu juz poprawione.

drewno nowe i stare. nie bardzo rozumiem, jesli chodzi o ster, a cala reszte, to to bedzie poprawione. jesli, jak sie domyslam, deski pokladu, a deski calej resszty, to jest to zamierzone, gdyz poklady byy wykonywane z brzozy (chyba), no a na pewno z jasnego drewna.

wogle eksperymentowalem z bumpem na tym drewnie calym i jakos to teraz konkretniej wyglada. jak bede mial po poludniu jakies pol godzinki (moja znakomita rakieta :/) to wrzuce nowy, calkiem nieuzywany render z poprawkami.

a avatar wiem, wiem :D

Jak dla mnie, do porway jeszcze te zaczepy środkowej deski do boku.Te szare metalowe. Ja bym chroma chiał zobaczyć. Cały czas piknie.

Dalbym wiekszy kontrast temu drewnu, zeby w niektorych miejscach bylo jasne a w niektorych ciemne.

A co do samej sceny, to ja bym te lodke widzial w jakies starej szopie oswietlona slupami swiatla z dzior w poszyciu dachu ;) ... no lub cos w tym stylu ;d

ehehe Kulfer, chrom to raczej odpada, nad metalem jeszcze nie siedzialem, ale chyba zelazo okraszone rdzawymi plamami sie pojawi.

co do drewna, to sami teraz zobaczcie... lepsze gorsze czy morskie dorsze? Ciekawa koncepcja Batonie :P, ale jakos nie widze sensu trzymania lodki w szopie :) (jeszzcze dziurawej :D)

postaralem sie powyostrzac (?) krawedzie miedzy innymi na sterze, nadburciach, lawkach...

mCh - a co konkretnie jest nie tak. mozna zawsze poprawic. chyba, ze calosc jest do bani... :?

Bacry - jaką łupinką?

o21.jpg

o22.jpg

normalnie spadlem z krzesla jak wlazlem na max3d.pl ("moze jakis nowy przydatny tutek alboco bedzie") patrze (......!!!!!) a tu moja bidna lajba sobie jest reklamowana!! no no no, ja nie wiem co sie porobilo :D

no i jeszcze dodam, ze nie zrezygnowalem z poszycia kadluba tylko je ukrylem by lepiej bylo widac to co w srodku siedzi. widac tez, ze nie jest to jednak takie rowne i proste, ale wiekszosci nie bedzie widac wiec... no! ;)

przestańcie już tak słodzić, bo draakul cukrzycy dostanie ;]

co prawda to prawda, ładna robota, ale wciąż jest sporo do poprawy i do zrobienia.

życzę pomyślnego ukończenia pracy.

pozdro

łudka miodzio

jedno co mi nie odpowiada to ciągle mało realistyczna tekstura drewna

osobiscie wolalbym cos takiego jak właśniebyło na sterze wcześniej

nie podoba mi sie że właściwie drewno jest jednobarwne wygląda jak pomalowane a to mi zalatuje nudą (albo plasteliną)

takie drewno na łodzi, stare i wypukane deszczem i morska słona wodą to jak sie przyjrzysz ma tysiąc kolorów. Obejrzyj sobie choćby jakąś stara stodołę albo znaleziona w sieci mape starych desek. A u ciebie w większości miejsc jest po prostu brązowy materiał z bumpem. I do tego jeszcze jakis nieostry ten bump chyba. Dodajmy do tego fakt że nieraz się na te dechy ktoś zrzygał albo oblał to jakimś paskudztwem.

Powinieneś dążyć do uzyskania efektu starej styranej ujeb...j łodzi a nie idealnie czystego modelu

pierwszy z brzegu:

haha Pabulo, ten motyw z rzyganiem mnie rozwalił :D sprobuje wymotac jakies ciekawsze te tektury, dzieki wwszystkim za wszystko.

pozdraki

Tekstury zwyczajnie wymagają postarzenie oczywiście. Ja porównywałem, to do łódki jaką sam zacząłem dłubać (jak na razie wersja bez tekstury). Jest tutaj na forum.

witam!

oglądałem Twoją łódeczkę Bacry i jest to rzeczywiscie raczej wolna wariacja na temat łodek :) ale technicznie chyba nie ma zadnych uchybien, przynajmniej ja nie widze :

pozmienialem juz na niektorych elementach tekstury. nic jeszcze nie brudzilem, tylko dopasowalem i kolor oryginalnej mapki przyciemnilem. prosilbym o dalsze wskazowki :) z gory dzieki wszystkim.

P.S. zapomnialem dodac, ze laweczke na rufie zrobilem od nowa, realistyczniejsza, bo sklada sie z poszczegolnych desek.

o23.jpg

hmmm no ale moze rob jak uwazasz;) tylko zamapuj reszte bo calosc lepiej oceniac ;)

Dość ciemne drewno wyszło. Chodziło raczej o miejscowe przybrudzenia. Może zmiksuj stary materiał z nowy za pomocą maski zabrudzeń (niektórzy mówią na to dirty map).

Wszyscy się czepiająDraakul ci nie? Nie dadzą skończyć..

ale z deka za ciemne, poza tym są różne łódki, możesz zostawić.

a moze i nie.... :'

gdy pracuje w unwrapie, po jakims czasie (5 min) albo wyskakuje jakis blad, albo max po prostu sie wylacza.... kurzawica moze trafic. :(

jakiego masz maxa?

service packi poinstalowane? ja tak mialem przy brazilu wylaczal mi sie bez powodu max jak dodalalem brazilowskie materialy itp. pozdro