Napisano 13 Wrzesień 200420 l "Samuraj miał prawo uśmiercić każdego członka klas niższych, który mu uchybił. Próba nowego miecza mogła się odbyć równie łatwo na żebraku, jak na psie. Lanford opisuje, że gdy jaki słynny szermierz otrzymywał nowy miecz, stawał koło Nihon Basi, centralnego mostu w Jedo, i czekał na sposobność wypróbowania hartu stali. Wreszcie, po dłuższym lub krótszym oczekiwaniu pojawiał się przed zaczajonym zuchem jakiś gruby wieśniak, wesoło podpity. Wtedy szermierz jednym ciosem zwanym nasi-uari, czyli przecięcie perły, rozcinał kmiecia od czubka głowy po pachwinę. Chłop szedł dalej, nie wiedząc, że cokolwiek mu się przytrafiło, póki nie wpadł na jakiegoś kulisa i nie rozpadł się na dwie gładko rozdzielone połówki." W. Kopaliński: koty w worku czyli z dziejów pojęć i rzeczy Wlasnie taka scene przy moscie chce przedstawic. Szkic, jak to sie mowi - niebawem :)
Napisano 14 Wrzesień 200420 l mam nadzieje ze jakos wyeksponujesz tego podchmielonego wiesniaka ;D poz
Napisano 14 Wrzesień 200420 l Chłop szedł dalej, nie wiedząc, że cokolwiek mu się przytrafiło, póki nie wpadł na jakiegoś kulisa i nie rozpadł się na dwie gładko rozdzielone połówki." LOL hmm... ciekawe, trzeba będzie to przetestować na naszych wieśniakach ;] jestem ciekaw który moment uchwycisz
Napisano 14 Wrzesień 200420 l Ej, Leander, czy Twoja pracka ma prawo wygrać w biteiw, skoro (jka mniemam jesteś) w żiri (czyt- jury:D)? Czy po prostu chcesz sobie razem ze wszystkimi porysować?
Napisano 14 Wrzesień 200420 l Autor Ja w jury nie bede tym razem, wlasciwie jeszcze nie ogloszono i nie ustalono do konca skladu, poniewaz Tiger za to odpowiada a jest tymczasowo zawalony robota. Jako organizator odpowiadam za panel jury, ale przed koncem bitwy go zautomatyzuje, zeby ktos inny nim zarzadzal. Wiec chyba nic nie stoi na przeszkodzie zebym wzial udzial, a Bitwa zapowiada sie ciekawie :) Dzieki wszystkim za posty, mam nadzieje, ze dzis wrzuce pierwszy koncept.
Napisano 14 Wrzesień 200420 l zazwyczaj rodzina i bliscy krewni tez nie moga bo to bardzo nieprofesjonalne
Napisano 15 Wrzesień 200420 l Autor dobra, powstrzymam rodzicow przed udzialem w Bitwie ;) Na razie szybka wprawka do tematu, koncept koncowej sceny mam inny oczywiscie.
Napisano 15 Wrzesień 200420 l hehe az sie boje pomyslec co bedzie na koncu ;) z wisielczego humory nie rezygnuj bo generalnie tu takie pseldo powazne klimaty na bitwie, wiec na bank bedziesz sie wyroznial poz
Napisano 15 Wrzesień 200420 l Organizator info! --- Gwoli wyjasnienia. Tomek faktycznie poprosil aby go wykreslic z jury i wszelkich spraw z tym zwiazanych w tej bitwie poniewaz bardzo chcial wziac udzial. I tak tez sie stalo. W tej edycji nie bedzie maczal palcow w glosowaniu. ---
Napisano 15 Wrzesień 200420 l nom jak widze po malutku zaczynasz szaleć :D oby tak dalej:D pozdr giorgione
Napisano 15 Wrzesień 200420 l Nieeee... Czemu pozwoliliście mu wziasc udział w bitwie? Co wy zrobiliscie :/ Eh, inni tez chca cos wygrac. To czysta niesprawiedliwosc. Oczywiscie zartuje ;) Leander, wiesz co mysle o tym co robisz. Dawaj dawaj dawaj!!!
Napisano 19 Wrzesień 200420 l Pooba mi się bardzo to co widzę, kolory tak jak lubię, jedno ale: samuraj nigdy tak nie stoi jak ostania łajza podpierając się na mieczu. Po kończącym ciosie samuraj wykonuje ostry zamach po łuku na wysokości nóg, po prostu strzepuje krew z miecza :D w takiej pozie bym go widział, lub w drugiej podczas chowania miecza, kiedy przytrzymuje ostrze (oczywiście z tępej strony) qciukiem by ładnie wskoczyło do powchwy ;), to są tylko moje sugestie, i tak sądze że miejsce w czołówce już masz :D noo oczywiście jak to skończysz :D
Napisano 12 Grudzień 200420 l Autor No wiec poprzedni pomysl chyba upadl. Mial oddzialywac sila przekazu, ktorego i tak bym nie osiagnal :) Tak wiec zrobie jakas prosta dynamiczna scenke. Jeszcze 4 dni na ew zakwalifikowanie sie do finalu, mam nadzieje, ze starczy mi ochoty. Pierwszy szkic. Koncept scenki postaram sie jutro wrzucic.
Napisano 12 Grudzień 200420 l Autor to moze juz teraz wrzuce koncept. Generalnie chodzi o przebieg walki, triumf, upadek... mam nadzieje, ze pomysl nabierze ksztaltow w trakcie pracy ..
Napisano 13 Grudzień 200420 l A dlaczego tak na ostatnia chwile? Szkic mi sie podoba i to nawet bardzo.
Napisano 16 Grudzień 200420 l Autor Na razie tyle, mam nadzieje nad tym jeszcze dzis popracowac (nogi, wiekszy kadr) ale na wszelki wypadek daje w miare skonczona prace
Napisano 16 Grudzień 200420 l Niezle, niezle. Szkoda, ze przegapilem ta bitwe, bo napewno cos bym sprobowal powalczyc z wami ^^' (chociaz baaaaardzo mi daleko do takiego poziomu jaki reprezuntuja ludzie bioracy udzial w tej bitwie :)). Pzdr
Napisano 16 Grudzień 200420 l Autor Dzieki :) Posiedzialem jeszcze 3 godziny i daje taki final: wersja "w ruchu"
Napisano 17 Grudzień 200420 l Mi tez sie podoba ta bez blurowania. Ciekawy masz patent na te zyly, to chyba ci zostalo od malowania szwarcusia. Ciekawe czy sie zalapiesz do finalu :) ??
Napisano 17 Grudzień 200420 l Cos mi nie gra z prawa (jego) reka i lewym barkiem. To 'z glowy'? Tak czy inaczej to jest zajeswietne: .
Napisano 17 Grudzień 200420 l Autor Cos mi nie gra z prawa (jego) reka i lewym barkiem. To 'z glowy'?Nie za bardzo z glowy.. poskakalem sobie w pokoju i nagralem webcamem. Reszta to lampka nad glowa i malowanie z lustra. Generalnie duzo teraz widze dziwnych miejsc w anatomii.. Dzieki za komentarze :)
Napisano 17 Grudzień 200420 l bardzo fajne :] zwlaszcza tlo mi sie podoba jedynie prawa reka jaka dziwna i niewiem poco dales wersje w ruchu ale niepodoba mi sie i meczy oczy :P sorki zatrzymalem sie na 3 stronie i niedoczytalem komentarzy innych :P
Napisano 17 Grudzień 200420 l ten ostatni szkic jest baardzo fajny,ale twarz pozostaje jak dla mnie nadal bez wyrazu.może pokaż trochę kły;)
Napisano 18 Grudzień 200420 l boton wypas hehe szkoda ze nie domalowales na dole jakis wiesniakow z ucietymi glowami :)
Napisano 19 Grudzień 200420 l Mnie tez sie podoba, poza jednym detalem. Katane, czy jakiekolwiek daito trzyma sie w inny sposób, tj. lewa dlon, na samym dole tsuki(rekojesci:) ) a prawa o szerokosc dloni wyzej, i trzymajac miecz przed soba prawa dlon lekko pochylona do przodu. A tak to spoko.