Skocz do zawartości

Reel 2013 Albert Szostkiewicz


tmdag

Rekomendowane odpowiedzi

Reel zrobiony pol roku temu, bardziej dla zabawy. Wczoraj oficjalnie ukazala sie elektroniczna wersja "The Amazing Spiderman 2" wiec nie musze juz chowac tego reela pod haslem. Wiem, ze kilka osob chcialo obejzec wiec postanowilem wstawic na forum :)

Enjoy.

 

http://tmdag.com

 

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Same hity (no może oprócz Cartera ;) ). Można tylko pogratulować świetnie wykonanej pracy.

 

 

Dokładnie ten efekt w Man of Steel najbardziej mi się podobał :P Cała scena gdy Jor-El uczy Clarka o historii Kryptona, świetnie to było zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISTRZ - jakiś breakdown prosty ujęć albo napis na dole co robiłeś byłby wskazany - nie koniecznie dla mnie, bo z grubsza wiem za co byłeś odpowiedzialny - pisałeś i mówiłeś o tym wiele razy - ale tak bardziej pro forma.

Sam reel i montaż i realizacje URYWAJĄ ŁEB! Szacun forever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Zazwyczaj studia wymagaja breakdown w pdf jako zalacznik. Tak tez i moj breakdown jest w pliku 'na zamowienie' :)

Ale tak jak pisalem - reel bardziej dla zabawy bo pracy na dzien dzisiejszy nie szukam.

Dostepny bede w 2016r. a do tego czasu mam nadzieje stworzyc nowego reela :)

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisalem - reel bardziej dla zabawy bo pracy na dzien dzisiejszy nie szukam.

Dostepny bede w 2016r. a do tego czasu mam nadzieje stworzyc nowego reela :)

 

Już czuję po kościach, że będą w tym reelu scenki z Avatara 2. Tego przynajmniej życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czuję po kościach, że będą w tym reelu scenki z Avatara 2. Tego przynajmniej życzę ;)

 

Avatar przesuniety jest na 2017 a na dzien dzisiejszy nie planuje szybkiego powrotu do Wety poki sie tam kilka rzeczy nie pozmienia (Badz Cameron postanowi robic post produkcje poza Weta).

Vancouver oferuje o wiele wiecej, ale dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar przesuniety jest na 2017 a na dzien dzisiejszy nie planuje szybkiego powrotu do Wety poki sie tam kilka rzeczy nie pozmienia (Badz Cameron postanowi robic post produkcje poza Weta).

Vancouver oferuje o wiele wiecej, ale dzieki :)

... :D fajnie Ci, ludzie marza o wetcie [ np ja] a Ty już mówisz, eee blee już tam nie wróćę :D Czołówka nad czołówka, w sensie, to musi być dobre uczucie, wiedzieć że jest się najlepszym z najlepszych. Vancouver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :D fajnie Ci, ludzie marza o wetcie [ np ja] a Ty już mówisz, eee blee już tam nie wróćę :D Czołówka nad czołówka, w sensie, to musi być dobre uczucie, wiedzieć że jest się najlepszym z najlepszych. Vancouver

 

To wszystko pieknie wyglada z zewnatrz :) Niestety w srodku jest bardzo zgnile i wowczas doceniasz zycie prywantne. Sa studia ktore lepiej lub gorzej traktuja ludzi. Dla mnie teraz najwazniejszy jest wlasny rozwoj a nie nazwa studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko pieknie wyglada z zewnatrz :) Niestety w srodku jest bardzo zgnile i wowczas doceniasz zycie prywantne. Sa studia ktore lepiej lub gorzej traktuja ludzi. Dla mnie teraz najwazniejszy jest wlasny rozwoj a nie nazwa studio.

 

Planujesz własne studio? Wiadome że wszystko ładnie wyglada z zewnątrz, chodzi mi właśnie o to że masz już takie portfolio i doświadczenie że możesz iść gdzie tylko chcesz i czy to właśnie ten moment że czołowe studia zaczynają Cie raczej ograniczać niż rozwijać? Więc może to naturalne aby pomyśleć o swoim biznesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz własne studio? Wiadome że wszystko ładnie wyglada z zewnątrz, chodzi mi właśnie o to że masz już takie portfolio i doświadczenie że możesz iść gdzie tylko chcesz i czy to właśnie ten moment że czołowe studia zaczynają Cie raczej ograniczać niż rozwijać? Więc może to naturalne aby pomyśleć o swoim biznesie :)

 

Zakladanie biznesu to start od samego zera. Ja juz przez to zero przechodzilem i nie jestem w stanie robic tego ponownie. do tego dochodzi walka z istniejacymi studiami. Ja planuje jeszcze troche pozostac w VFX budujac kariere zawodowa a potem zmienic kierunek o 180 stopni :).

Zabawe w budowanie nowego studio pozostawie innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jfno jasne ze soft to tylko narzedzie, tylko trzeba mieć sile żeby się nowego uczyc, a po całym dniu pracy średnio mi się czasem chce.. :)

 

swoja droga takie pytanie z innej beczki, jak pipeline wygląda, np. w takim spidermenie, czy carterze, bo widze ze masz wypisane same symulacje, kto to renderuje?

obstawiam ze ustawiasz tam sobie co trzeba i posylasz scene dalej?

pytam bo po ostatnich doświadczeniach z niektórymi znanymi osobistościami mam wrazenie ze niepotrafia ustawić nawet podstawowego renderu, co nie zmienia faktu ze same symulacje urywają dupe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jfno jasne ze soft to tylko narzedzie, tylko trzeba mieć sile żeby się nowego uczyc, a po całym dniu pracy średnio mi się czasem chce.. :)

No to juz inny problem. Ale jak zrozumiesz ogolna zasade grafiki komputerowej to wowczas narzedzie nie ma znaczenia. Ja tez musze sie uczyc narzedzi na "poczekaniu" bo duzo firm ma wlasne narzedzia.

Np ILM ma Zeno i Plume (http://www.fxguide.com/featured/ilms-scientific-solutions/)

 

swoja droga takie pytanie z innej beczki, jak pipeline wygląda, np. w takim spidermenie, czy carterze, bo widze ze masz wypisane same symulacje, kto to renderuje?

obstawiam ze ustawiasz tam sobie co trzeba i posylasz scene dalej?

pytam bo po ostatnich doświadczeniach z niektórymi znanymi osobistościami mam wrazenie ze niepotrafia ustawić nawet podstawowego renderu, co nie zmienia faktu ze same symulacje urywają dupe:)

 

 

To wszystko zalezy od firmy oraz projektu. Np w Spidermanie FX renderuje swoje efekty na poziomie podstawowym bardziej jako test. Render finalny jest juz przejety przez oswietleniowcow w Katanie.

Oswietleniwcy pracujacy w katanie poprostu dostaja automatycznie efekt w scenie i globalne swiatla ustawiane w scenie rowniez wplywaja na efekt. Np w moim reelu jest ujecie z spidermana gdzie pioruny uderzaja w ziemie. Oswietlenie z pirownow czy tez z reflektorow samochodu wplywa na moje efekty dymu+rbd.

W ILM to co robie idzie bezposrednio do kompozycji wiec rendering efektow pozostaje na mojej glowie.

 

Tak jak pisalem [TUTAJ] dziedziny sa dosc precyzyujnie podzielone i zdarza sie, ze ludzie pracujacy w jednej firmie, na jednym stanowisku, nigdy w zyciu nie mieli stycznosci z innymi dziedzinami (jak np rendering).

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladanie biznesu to start od samego zera. Ja juz przez to zero przechodzilem i nie jestem w stanie robic tego ponownie. do tego dochodzi walka z istniejacymi studiami. Ja planuje jeszcze troche pozostac w VFX budujac kariere zawodowa a potem zmienic kierunek o 180 stopni :).

Zabawe w budowanie nowego studio pozostawie innym.

Chcesz porzucić animacje i vfxy i grafike i to wszystko ? :( Dlaczego? Wszyscy tak narzekaja na te vfxy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...ok ;D Life after PI, sory za lekki off- top w takim razie, ale w krk to już wszyscy robią reklamówki dla hindusów, ba ostatnio nawet kumpel z Londynu zawitał bo mówi ze w muzeum figur się im już nie opłaca odlewać w chinach bo w polszy taniej i lepiej XD OMG Może gamedev? :) Zrobić hit i na samych reklamach, 1,5 mln miesięcznie :D W każdym bądź razie, raczej nie powinieneś mieć problemów z pracą, może się polepszy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności