Skocz do zawartości

Zestaw PC: 14 000 zł


ESC

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw PC: 14 000 zł

Poszukuje komputera do 14 000 zł bez monitora. Do 3ds Maxa i V-Ray. Potrzebny głownie do wizualizacji i animacji statycznych architektury.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z zakupami stacji dwuprocesorowych. czy warto inwestować w stacje HP lub innego producenta czy raczej składać samemu. czy ktoś robił niedawno takie zakupy.

 

Na komputroniku znalazlem cos takiego:

[TABLE]

[TR=class: odd]

[TD=class: label in_similar]procesor[/TD]

[TD=class: value]

  • 2 x Intel Xeon E5-2620 v2 (2.1 GHz, Turbo 2.6 GHz, 15 MB Cache, 6 rdzeni, 80W)

[/TD]

[/TR]

[TR=class: even]

[TD=class: label]gniazdo procesora[/TD]

[TD=class: value]

  • Socket 2011

[/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: label]pojemność zainstalowanej pamięci[/TD]

[TD=class: value]

  • 32 GB

[/TD]

[/TR]

[TR=class: even]

[TD=class: label]ilość obsługiwanych procesorów[/TD]

[TD=class: value]

  • 2

[/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: label]zainstalowane dyski twarde[/TD]

[TD=class: value]

  • 2 x 1TB oraz dysk systemowy: 240 GB SSD Intel

[/TD]

[/TR]

[TR=class: even]

[TD=class: label]typ obsługiwanej pamięci[/TD]

[TD=class: value]

  • DDR3-1333 (PC3-10600)

[/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: label]karta graficzna[/TD]

[TD=class: value]

  • Quadro K4000

[/TD]

[/TR]

[TR=class: even]

[TD=class: label]typ obudowy[/TD]

[TD=class: value]

  • Tower

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

cena 12 790 zł

Edytowane przez ESC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na forum masz użytkownika Matszklar na pewno ci doradzi co i jak bo pracuje w firmie zajmującej się stacjami graficznymi http://www.gpucomputer.pl/, a z tego zestawu co podałeś to na stracie należy wywalić kartę quadro i ogólnie omijać te karty do tego co zamierzasz używać sprzętu jest to totalny niewypał nvidi

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro mogą mieć plusy przy CADzie ale nie przy zwykłym 3d. Dodatkowo vray ostatnio co raz mocniej idze w render na GPU, tutaj Quadro są po prostu kiepskie. Za tą cene kupisz kartę z 3 razy większa ilością rdzeni cuda i taka sama ilością ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił 2 karty graficzne! Pierwsza Nvidia Quadro K4200 do cada i ogólnie do wyświetlania obrazu w viewportach czy to w 3ds Max czy w Cadzie, super karta do poruszania się i wyświetlania obrazu w viewportach, a drugą kartę do renderingu GPU np. Nvidia GeForce GTX 780 Ti!

I wtedy można działać bez przeszkód :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spider1987 pracujesz w cadzie z mapami geodezyjnymi ? bo jeśli nie to kupowanie quadro to jest bezsensowna strata kasy gtx spokojnie sobie radzi przy nawet rozbudowanych obiektach architektonicznych. Za cenę tego quadro co podałeś możesz kupić drugiego gtx 780 jesli bedziesz robił rendery w octanie to to ma sens natomiast jeśli pracuje się na vray to jak na razie pomijając vray rt który zasadniczo jest do podglądów silnik ten pracuje na procku czyli znacznie sensowniej jest zainwestować pieniądze w mocniejszy procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - GPUCOMPUTER rządzi. Aktualnie stacje 2 procesorowe mają najtaniej w Polsce i do tego super obsługa (mam trochę sprzętu od nich - chodzi cud-miód malina).

Polecam!

 

no cóż, kupiłem u nich swoja stacje dawno temu, z karta graficzna chłodzoną cieczą. Generalnie wszystko było super do momentu kiedy nie wylała mi się ciecz (parę dni po zakupie), później okazało się ze mojej stacji nie składał Pan z którym rozmawiałem od początku tylko jego pomocnik za co zostałem przeproszony, odesłałem wtedy stacje gdzie w teorii została sprawdzona/wysuszona i odesłana ponownie do mnie, tyle ze jakiś czas po tym zaczęły pojawiać się problemy z RAM-em.

 

upewnij się co do tego kto będzie składał Twoja stacje, mnie to mocno wku.. bo wydałem 15tys zl i złożył wszystko ktoś kto nie zabezpieczył chłodzenia cieczą, serio?..

 

poza tym rzeczywiście spoko, cenowo i jeśli chodzi o doradzenie w kwestii zakupu. Xeony są super do renderingu ale też drugi raz bym w to nie poszedł.

 

Pozdr.

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw używałem kompa na 2 x E5 - 2697 V2 12 fizycznych core na sztukę CPU.

Generalnie mam podobne podejście do tego co pisze Pionier, drugi raz mocno bym się zastanowił na zakupem Xeonów ale sklepowych czyli właśnie E5-2697 V2 jest to sprzęt piekielnie drogi. Moim zdaniem nie adekwatnie drogi do wydajności jaką oferuje, polityka cenowa Intela w prost zabija.

 

Za to zachęcam do zakupu, kompa, procków właśnie w GPUComputer. Ponieważ dostajemy tam 2 x CPU E5-2696 V2 12 core/sztuka niemal za cenę jednego E5-2697 V2.

Sam procesor jest lepszy niż E5 - 2697 V2, ponieważ na ustawieniach fabrycznych w Turbo idzie na 3100 GHz gdzie E5 - 2697 V2 na 3000 GHz.

Do tego procki E5-2696 V2 dobrze się kręcą u mnie przy configu dwu procesorowym idą na 3500 GHz na każdy rdzeń !!!.

Co pozwala złamać barierę 39 pkt w CineBenchu

Przy przeciętnym chłodzeniu SilentiumPC Fortis max temperatura na najcieplejszym core to około 60stopni więc b. chłodno.

Generalnie cała stacja jest b. chłodna i cicha.

Przed wydaniem nie małej kwoty pieniędzy osobiście spotkałem się z właścicielem GPUComputer by przekonać się o solidności sprzedawcy.

Zaufałem i nie żałuję, przekonany też jestem, że przy ewentualnej gwarancji nie będzie problemu i sprawa zostanie sprawnie i szybko załatwiona.

 

Poniżej załączam sprawdzony config który u mnie działa od kilku mc i nie ma z kompem żadnych problemów.

 

Płyta: Asus Z9PE-D8 WS

CPU: 2 x Xeon E5 2696 V2 - po OC 3500Ghz/na każdy rdzeń

RAM: 32GB DDR3 Kingston HyperX 1600, czyli 4 kości teraz mam transfer około 60MB/sec, przy 8 kościach RAM działa w trybie 4 kanałowym gdzie transfer dochodzi do 100 MB/sec, płyta bez problemu obsługuje RAM nonECC ale z nowym bios i w tedy do 64GB - warto o tym pamiętać

Zasilacz: BeQuiet 1000W Pro10 Modular GOLD

Obudowa: Obudowa Fractal R2 XL Black - bardzo dobra, funkcjonalna i świetnie wyciszona

Chłodzenie CPU: Fortis Silentium PC

Dysk: tu sporo dowolności, ja akurat mam Dysk Samsung SSD120GB EVO jako startowy/system i do tego HDD Seagate 1Tera

Karta Graficzna: GTX760 ASUS 2GB OC DCUII - nic specjalnego ale na więcej kaski nie starczyło ;)

 

W razy pytań chętnie coś podpowiem.

 

Pozdrawiam

Artur

 

test w Cine ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ja również kupiłem 2x Xeon 2689 w gpucomputer. Za 12K bez karty dostałem taką moc jakiej oczekiwałem. Do pracy w C4d vray/corona spisuje się idealnie. Kusi mnie teraz wymiana na v2, ale chyba najpierw sprawię sobie drugi komp na modelowanie, coś na i7, a stacja pójdzie jaki slave DR. Do roboczych renderów xeon nie biją i7 na głowę, ale finalne/animacja to już widać różnicę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ja również kupiłem 2x Xeon 2689 w gpucomputer. Za 12K bez karty dostałem taką moc jakiej oczekiwałem. Do pracy w C4d vray/corona spisuje się idealnie. Kusi mnie teraz wymiana na v2, ale chyba najpierw sprawię sobie drugi komp na modelowanie, coś na i7, a stacja pójdzie jaki slave DR. Do roboczych renderów xeon nie biją i7 na głowę, ale finalne/animacja to już widać różnicę.

Pzdr.

 

procki V2 są znacznie szybsze ale też droższe w GPUcomputer mają teraz V3 18 fizycznych core na procek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności