Skocz do zawartości

Blackmagic Fusion 7 dostępne za darmo


uzumakishadow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Firma Blackmagic udostępnia Fusion 7 do compo/vfx/motiongraphics w wersji darmowej.

 

https://www.blackmagicdesign.com/

 

Wersja ta została obcięta o funkcje:

- Render and interactive performance scalable with remote nodes.

- Network Rendering

- Optical Flow Tools

- Stereoscopic 3D Toolset

- 3rd Party Plugin Support :(

https://www.blackmagicdesign.com/products/fusion/compare

 

Wersji darmowej można używać do zastosowań komercyjnych.

ŹRÓDŁO

 

Pozdrawiam,

Mat

Edytowane przez uzumakishadow
dodanie linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny ruch. Malego Nuka chca wyciac.

 

Dodac do tego Houdini Indie i nie za bardzo jest czego szukac w stajni Autodesku mniejszym firmom i freelancerom.

 

Strzelam, ze to odpowiedz na ruch Foundry:)

 

Ostatnio mozna zauwazyc, ze w dowolnym watku, o dowolnym sofcie, na dowolny temat pojawiasie sie w kolko te same osoby, ktore z jakiegos niezrozumialego powodu wciskaja swoje madrosci wywolujac dyskusje nie na temat.

 

Jest to bardzo meczace, mysle, ze nie tylko dla mnie.

 

Czy jest jakis moderator na sali?

 

Taki maly joke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wiec na niego odpowiedziec. Nie chodzi o to, czy jest rozmowa o innym sofcie, tylko jaki jest wydzwiek. Nie napisalem: "no to fusion zmiecie teraz gownianego nuke`a", tylko zauwazylem, ze jest to pewnie proba obrony przed nowa polityka foundry.

 

Tym bardziej, ze lubie Fusion i to pierwszy node-based kompozytor, jakiego sie uczylem:)

 

edit: i jeszcze - jezeli to jest faktycznie do zastosowan komercyjnych (limit glowny to Ultra HD), a nie widze, zeby bylo inaczej, to news jest wielki! Jeden z liderow oddaje swoj soft za darmo!

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzieli darmowego Nuke w okolicach 2015. Z tym, że tylko do nauki - nie do zastosowań komercyjnych.

Z ograniczeniami w linku http://www.thefoundry.co.uk/products/nuke/non-commercial/

Dodatkowo jest PLE ale z watermarkiem i kupą ograniczeń.

http://www.thefoundry.co.uk/products/nuke/personal-learning-editions/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly "nius" ! Tak potezny program do montazu za darmo? Wow - mimo tego, ze to totalnie nie moja dzialka jestem zaintrygowany do tego stopnia, ze korci mnie zeby sprobowac i pobawic sie troche. Ciekawe jak/czy Blackmagic bedzie laczyc prace Fusion z DaVinci.

Fajnie tez widziec , ze w koncu Fusion ma efektowna strone www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne! Widziałem zajawkę The Foundry, zdaje się, że na jutro. Ale nie wiem specjalnie o co chodzi. Nie mam przecieków. Ale tutaj myślałem, że to nie jest do zastasowań komercyjnych, a na stronie faktycznie jest napisane, że jest.

 

@kengi: to też mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie dlaczego różnica między ceną Nuke a Fusion jest aż tak duża? Nuke jest 4 razy droższy, NukeX osiem razy... Czy w stosunku cena/jakość Fusion masakruje produkt The Foundry, czy być może Nuke ma kilka tych cech, których nie ma konkurencja i dlatego The Foundry aż tyle sobie woła za swoje produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusion przed przejęciem kosztował podobnie. Blackmagic czaruje po prostu. Jak robiłem w Axis to filmy do Halo komponowali w fuzji. Jak z nimi gadałem to w testach wyszło im, że szybszy od Nuke.

Edytowane przez kengi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mniej wymagajacych?

 

https://www.blackmagicdesign.com/products/fusion/credits

 

 

Zdalem sobie sprawe, ze cieszylem sie swego czasu z darmowego Autodesk Composite... ;D

 

Sorry to bylo moje być moze wrazeniowe odczucie, pewnie zbyt mozne. Znam dobrze Nuka ale Fuzji ni w ząb. Wydaje mi sie ze dlugo zostala zaniedbana. Nuke idzie caly czas do przodu i to szybko. Aktualnie EXR 2.0 to chyba glowna zaleta nuka i caly deep compositing. Ale to juz wyzsza półka nikt chyba jeszcze tego na serio nie uzywa w Polskich realiach ze wzgledy na zbyt duza ilosc generowanych danych.

 

Wierze w jej potencja i dlatego mam zamiar dac jej szanse.

Edytowane przez guru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie dlaczego różnica między ceną Nuke a Fusion jest aż tak duża? Nuke jest 4 razy droższy, NukeX osiem razy... Czy w stosunku cena/jakość Fusion masakruje produkt The Foundry, czy być może Nuke ma kilka tych cech, których nie ma konkurencja i dlatego The Foundry aż tyle sobie woła za swoje produkty?

 

Ceny tych produktów to nie jest kwestia porównań cech, tylko optymalizacji i badań rynku. Cena jest taka, bo Foundry dotychczas uznawało, że przy takich cenach osiągnie największy zysk. BMD ustanowiło swoje ceny dokładnie z tego samego powodu, ale startuje z innej pozycji i jest w zupełnie innym miejscu, ma inną bazę użytkowników i inną*bazę produktów. Kojarzysz taki widok w supermarkecie: dwie ładne dziewczyny rozdają gratis próbki nowego sera... :) Tzn. starego, ale w nowym opakowaniu.

Ponadto BMD produkuje też sprzęt i być może jest w stanie zaproponować niższe ceny oprogramowania, tak jak Apple, które daje system operacyjny gratis.

Z poruszenia jakie widzę w branży, spodziewam się, że wiele nawet dużych firm przyjrzy się bliżej Fusion, ale wielkich zmian bym się jeszcze teraz nie spodziewał. Nuke jest na wszystkie platformy, świetnie integruje się z najróżniejszymi pipelinami, których napisanie zajęło mnóstwo czasu, ma potężną bazę użytkowników, ale przede wszystkim jest sprawdzony w boju. Fusion musi tyle kosztować, żeby ktokolwiek oprócz dawnych użytkowników Fusion i zupełnie nowych ludzi, którzy szukają przystępnych rozwiązań, się nim zainteresował. I uważam, że to się BMD udało. Jest poruszenie, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności