Skocz do zawartości

Nie działa zaznaczanie


Dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

nie wiem czy do końca odpowiedni dział, ale nie mam pomysłu najlepszy. Pojawił mi się problem z zaznaczaniem. Po zapisaniu projektu jednego dnia i otworzeniu dziś ni jak nie mogę niczego zaznaczyć w podglądzie. Próbowałem wybierać różne formy zaznaczania, różny wybór elementów - nic. Klikam czy to na dany model czy to przeciągając myszą i nie ma reakcji ze strony 3DSa. Spotkał ktoś może taki problem? Prawie gotowe całe mieszkanie i szlag mnie trafi jak to strace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

6a0134897dc259970c014e8c03007c970d-pi

 

Coś takiego się nie pojawiło na dole? To jest blokada zaznaczenia, łatwo wcisnąć bo skrót to klawisz spacji. Wciśnij spację i zobacz. Jeśli nie to to może masz zmieniony tryb zaznaczania, tzn. bierze pod uwagę tylko dane obiekty, np. spline czy helpersy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź.

Niestety obie te funkcje sprawdzałem i to nie to. Zaznaczanie "odblokowało" się samoistnie po paru minutach...

Nie wiem czego to przyczyna, raczej nie kompa bo sprzęt mam raczej niezły, wcześniej też nie miewałem tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj stworzyć np. boksa i połącz go ze swoim modelem. Boksa potem możesz usnąć i zobacz czy działa. Jak nie działa to przenieś swój projekt do nowego projektu. Plik>nowy i z folderu czyli tam gdzie masz zapisany swój projekt, przeciągnij plik twoja_nazwa.max do programu. Miałem nie raz ten sam problem i taki manewr skutkował. Jednak nie udało mi się rozszyfrować co może być przyczyną blokowania braku możliwości zaznaczania edge. Żaden sposób znaleziony w necie nie odblokowywał braku możliwości zaznaczania, a jedynie ten sposób opisany wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z zaznaczaniem obiektów. Za każdym gdy chce wybrać inną bryłę w scenie muszę kliknąć na Create, wtedy resetuje mi się wskaźnik i dopiero wtedy mogę dokonać wyboru nowej bryły/elementu. Czy coś przypadkowo przełączyłem gdzieś kiedyś? Od dawna tak pracuję i szlag mnie trafia. W photoshop mam taką opcję "automatyczne wybieranie warstwy", czy w maxie jest coś podobnego? Może jakiś skrót chociaż który przełącza wskaźnik??? Proszę o pomoc, bo jest to baaaardzo irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik nie zamienia się w celownik/krzyżyk tylko pozostaje białą strzałką. Muszę kliknąć create, wtedy zamienia się na wskaźnik którym mogę dokonać wyboru bryły. Dziwne, bo jak mam zwykłe plainy to tak się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj... mówisz, że podczas tworzenia możesz to zaznaczyć przez chwilkę?Nie masz przypadkiem odznaczonego all w selection filter? To co opisałeś wygląda mi na ten problem. Chyba, że przerzuciłeś to sobie w jakiś sposób na inną warstwę.

Poproszę printscreena, żeby widzieć co masz zaznaczone bo w ciemno to nikt ci chyba nie pomoże.

Tak jak z mechanikiem, trzeba zajrzeć pod maskę, żeby stwierdzić co jest zepsute.

1zlzl6r.jpg

Edytowane przez Cerber
dodanie grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy.

Wydaje mi się, że dziął odpowiedni, a po przekopaniu forum nie znalazłem odpowiedzi.

Mam problem z zaznaczaniem obiektów. mianowicie gdy zrobię już jakiegoś box'a nad obiektem to mimo wszelkich prób nie mogę zaznaczyć obiektu pod spodem. Np. wstawiając światło do pokoju nie mogę go wybrać ponieważ wybiera mi strop (będąc w widoku "top", np w widoku "front" wybierze mi ścianę czy cokolwiek co jest przed tym przedmiotem). Dopiero jak przełączę filtry na "light" mogę wybrać świto. Pracuję już tak jakiś czas i strasznie mnie to irytuje.

Czy ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy.

Wydaje mi się, że dziął odpowiedni, a po przekopaniu forum nie znalazłem odpowiedzi.

Mam problem z zaznaczaniem obiektów. mianowicie gdy zrobię już jakiegoś box'a nad obiektem to mimo wszelkich prób nie mogę zaznaczyć obiektu pod spodem. Np. wstawiając światło do pokoju nie mogę go wybrać ponieważ wybiera mi strop (będąc w widoku "top", np w widoku "front" wybierze mi ścianę czy cokolwiek co jest przed tym przedmiotem). Dopiero jak przełączę filtry na "light" mogę wybrać świto. Pracuję już tak jakiś czas i strasznie mnie to irytuje.

Czy ktoś może pomóc?

 

Kiedy jesteś w widoku ortograficznym(top/left/front) Max zaznacza Ci obiekt który jest "najbardziej do Ciebie zbliżony". Po kliknięciu "P" przechodzisz do widoku perspektywicznego i kilkakrotnie klikając w jednym miejscu przechodzisz pomiędzy obiektami które mają w tym miejscu swoją siatkę. Ewentualnie, jeżeli chcesz zaznaczyć jakiś inny obiekt niż geometrię możesz użyć sposobu który wyżej opisał Cerber. Możesz też chwilowo ukryć albo zamrozić niechciany obiekt, albo wybierać to co chcesz edytować z widoku warstw. Możliwości działania masz całe mnóstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności