Skocz do zawartości

Quantum Human - Jeden klik do automatycznej retopologii, rigu, mapowania.


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Matrix Quantum zaprezentowała program o nazwie Quantum human. Jak obiecują twórcy, pozwoli on ze skanu 3d lub rzeźby automatycznie wygenerować topologie, mapowanie, rig z systemem mięśni oraz wszystko co jest potrzebne żeby zacząć animować model do cinematików.

Na chwile obecną Quantum Human działa jako plugin do Maya ale niedługo ma pojawić się wersja standalone.

 

http://quantum-human.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Monio! Dla mnie miazga. Coraz więcej technicznych procesów jest automatyzowanych i wygląda na to, że z dobrym skutkiem. Idealna sprawa dla osób które rwą sobie włosy z głowy jak myślą o retopologii, rigowaniu, skinowaniu. Najpierw Zbrush ze swoim Zremesherem, teraz to.

 

Myślę, że sam target nie musi się skończyć na obróbce skanowanych obiektów, postać z Zetki też powinien zeskanować i zrobić porządek. Piękne, nie mogę doczekać się wydania i testowania.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf - Bankowo Rozmach. Jeszcze nie było takiego momentu w branży że jakaś technologia spowodowała redukcje zatrudnienia. A takich mini-rewolucji było bardzo wiele, przykładowo mój ulubiony zbrush. :) To co się zmienia z punktu widzenia pracownika to wzrost wymagań i różnorodność skilli. Modelerzy stali się dodatkowo rzeźbiarzami, riggerzy musieli się nauczyć skryptowania żeby robić autorigi, animatorzy muszą ogarniać bardziej zaawansowane rigi i umieć pracować z danymi mocapowymi. Wiadomo, kto się nie rozwija ten się cofa.

 

Ikkiz - To ciekawe, szczycic się tym że nie pracuje się w branży. Wpisz sobie w CV. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności