Skocz do zawartości

Krita - nowy Kickstarter


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to na czym stanęła gówno-burza na forum Krity z usuwaniem kiki?

Zostaje maskotka?

 

Bicie piany i FUD o nieistotne rzeczy w trakcie ważnego croudfundingu projektów opensource to już tradycja tego forum.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz - Sorry bardzo ale to właśnie twoje wypowiedzi szkodzą popularności i odbiorowi programów jak Krita czy Blender. Nie potrafisz normalnie dyskutować bo jesteś absurdalnie bezkrytyczny i dystans jest ci raczej obcy. Konstruktywna krytyka którą przedstawił Nezumi czy biglebowsky to nie jest FUD, za to wykłócanie się ze problemy nie istnieją, jechanie przy tym po pro userach, innych programach i firmach to jest właśnie FUD. Przeczytaj ten wątek jeszcze raz. Wszyscy w dobrej intencji dyskutowali o promocji Krity a flame rozpętałeś właśnie ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej dyskusji wnosze, ze niektorzy uwazaja iz gdyby Kricie dac konkretny wizerunek, to... stracilaby uzytkownikow. Ze kolem napedowym kickstartera jest jego maskotka a tacy jak ja, ktorzy wspierali soft od wielu miesiecy - w tym finansowo - sieja FUD bo skrycie nienawidza Krity.

 

Jakies to popieprzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że goal został osiągnięty, ale zbiórka nadal trwa i za każde dodatkowe 1500 będzie możliwy jeszcze jeden stretch goal.

Każdy, kto wpłaci przynajmniej 15 euro będzie mógł głosować, który stretch goal!

 

Do wyboru są:

-Usprawnienia w zarządzaniu warstwami

-Usprawnienia w workflow (różne ciekawe mniejsze rzeczy)

-Poprawki w transformacjach, które mają pozwolić na precyzyjniejsze operacji i wybór pivota

-Filters and fills - między innymi edycja gradientów on canvas i filter przypisujący kolory gradientu do czarno-białego obrazu (myślę, że może się bardzo przydać w teksturowaniu)

-Brushes, tu między innymi możliwość wygodnej edysji końcówki i możliwość malowania kilkoma pędzlami naraz.

 

tak w skrócie napisałem, szczegóły na stronie zbiórki

Fajnie by było jeszcze uzbierać to 7500 na wszystkie streczgole. Jak się 20k udało zebrać w nieco ponad tydzień, to może jeszcze te dwa tygodnie starczą, żeby dozbierać na wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikkiz - To nie tak. To co wymieniłeś to są grupy z poszczególnymi stretchami których łącznie jest 24. Każdy z nich to osobne 1500 eurosów czyli żeby wszystkie weszły trzeba zebrać jeszcze 36 tysięcy. Większość z tych goli to niebanalne taski które będą wymagały sporo pracy, szczególnie od strony UI i workflowu. Wszystkie na pewno nie wejdą ale walczmy żeby odblokować ich jak najwięcej.

Nie rozumiem jedynie jednego stretcha czyli przesuwania o pixel za pomocą strzałek, to nie wygląda na więcej niż jeden dzień roboty ale w sumie nie wiem co oni mają tam w kodzie.

 

Bardzo się cieszę że tak wcześnie zdobyli główny goal. Ja czekam na końcówkę, zobaczę jak wygląda sytuacja ze stretchami i wtedy zadecyduje ile dam. W zeszłym roku miałem lepszą sytuacje finansową i posypałem solidnie, obecnie różowo nie jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, nei doczytałem, że jest 24. No nic - tak dobrze, to chyba nie będzie żeby zebrało się 36 k Chociaż jak by ekstrapolować kwotę w odniesieniu do czasu jaki został, to by się udało - nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 tysięcy nie wliczając już zebranej kasy, razem 56 tysi*. ;) Niestety nikłe szanse że aż tyle uzbierają, chyba że jakiś szejk się zainteresuje tym projektem. Krzywa zbieranej kasy jest w ogóle trudna do przewidzenia. Prowadzenie kampanii KS to bardzo złożona sprawa i developerzy Krity raczej nie mają zasobów żeby ją prowadzić z takim zaangażowaniem jak przy tych najbardziej spektakularnych projektach (myślę że kosztowałoby to ich sporo więcej niż obecnie zebrali na development ;) ).

Ja wróżę że uzbierają coś w okolicach 30 K łącznie, czyli jeszcze wpadnie im 10 K. Zobaczymy jak będzie wyglądała końcówka. Może być tak że wtedy przypływy przyśpieszą ale biorąc pod uwagę że główny cel już został osiągnięty (motywacja spada) i to nie jest gra czy hardware (które się de-facto kupuje a nie wspiera) to jest spore prawdopodobieństwo że przypływ będzie już sukcesywnie maleć aż do końca kampanii. Oby nie. Zobaczymy.

 

* To nadal są śmieszne pieniądze jak na rozwój takiego softu. 56 tysięcy euro to jest mniej niż roczna pensja średniej klasy programisty w UK. Trudno mi pojąć jak oni to robią że opłaca im się tak pracować i ciągnąć tak złożony projekt. Widać że główną motywacją OSS nadal jest idea a nie ekonomia.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozniej zdaje sie ze ci co wsparli Krite beda mogli glosowac by zadecydowac o tym nad ktorym strech goalem beda pracowac. Tak czy siak fajnie ze najblizsza przyszlosc Krity (i oczywiscie Kiki :P ) jest zapewniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności