Jump to content

Ile klatek na sekundę Demo Reel.


gryzon

Recommended Posts

Kieruj się tym ile klatek ma większość twojego materiału.

Jeśli dopiero renderujesz i nie są to animacje, 25 całkowicie wystarczy (jeśli animacje, konwersja nie zawsze jest ładna i warto zostać przy oryginalnym fps jeśli się da).

Edited by Ania
Link to comment
Share on other sites

Ok, ale ja nie mam osobiście ani jednej animacji, robię tylko modele i tekstury. Zamysł jest taki że są ładne najazdy kamerki, przesunięcia kamery itd. I wszystkie ujęcia dopiero odtworzę w programie animacyjnym na bazie tego co już zaplanowałem w animaticu. Zanim to zrobię chcę wiedzieć czy lepieju 24/25 czy 30? Po prostu nie jestem obyty standardami produkcyjnymi typowo animacyjnymi.

Link to comment
Share on other sites

I 25 i 30 to standart, i tak i tak będzie dobrze, z 30 będziesz miał o 20% więcej klatek do wyrenderowania, za to będzie minimalnie (prawie niezauważalnie) gładziej.

Ja częściej się spotykałam z 25fps, do telewizji niemieckiej robi się w 25, filmiki dla muzeów też 25, wydaje mi się że w USA częściej 30 ale nie jestem pewna.

24 widziałam tylko w związku z kreskówkami, nie wiem czy się stosuje gdzie indziej.

Własne animacje i demoreel mam 25fps.

 

http://photo.vanderkolk.info/photo-nikon-d800-24fps-30fps.php

Edited by Ania
Link to comment
Share on other sites

ja bym jednak polecał 30. To standard na wyświetlaczach obecnie (30/60). Ta mapa dotyczy odbiorników TV. Monitory to 60fps, a reel będzie raczej na monitorach oglądany. Chyba, że chcesz w TVN Style puszczac :D

Link to comment
Share on other sites

Kwestia klatkażu to bardzo szeroki temat, ale kilka rzeczy jest pewniakiem:

 

nie ma co bawić się w 24 czy tam 23.976 bo to sprawy kinowe,

 

30 czy 29.97 to hamerykańskie, (obowiązuje chyba też w Japonii i kilku innych państwach), zabawa z konwersją (bo to co wypuścisz z renderera wypuścisz raczej 30 klatek na sekundę i mogą wystąpić problemy przy automatycznym konwertowaniu tego do 29.97 w programie montażowym, kwestia czegoś w stylu frame blendingu. Zależy pewnie od programu który jak sobie z tym poradzi, na szczęście nie musiałem z tym kombinować),

 

najbezpieczniejszy (i najprostszy w obsłudze) - 25 klatek. Tutaj działasz bez żadnych konwersji, bez żadnych tysięcznych części klatki (xx.976) i wszystko podane na tacy. No i ten jest używany w Polsce/Europie, zgodny z TV i monitorami. Nie ma się nad czym zastanawiać, idealny to Twoich zastosowań.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy