Skocz do zawartości

Kompletny rozpier... na wszystkich scenach


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od wczoraj mam w maxie kompletny rozpierd.... na wszystkich scenach. Na poczatku myslalem ze moze units sobie zmienilem jakos, ale nie.

 

Nawet jak otwieram stare sceny to mam kompletna kaszane. Kamera dziwnie lata po calej scenie, niektore obiekty mam przeskalowane po 100x. Nie jest to tylko problem z maxem, bo pluginy tez szaleja. Gdy odpalilem sobie ze starej sceny symulacje w Fume to jest to kompletnie inna symulacja niz ta co byla wczesniej.

 

Kombinowalem ze zmiana units ale nic nie pomaga.

 

Ktos cos moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam ze nie odpowiem, ale mimo ze Tobie nie do smiechu to mnie te "bugi" maxa i watki o nich rozbawiaja:)

 

Najlepiej sformatuj dysk twardy i zainstaluj maxa jeszcze raz (odinstalowanie nic nie da, gdyz pozostawia mnostwo dziwnych pliczkow i rejetrow ktore po przeintsalowaniu dalej beda szkodzic). Przez dwa tygodnie bedzie okay. Potem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swierzo po formacie :) Miejsca na dysku multum.

 

Wyjeb...lem wszystkie pliki z ustawieniami. Niby dziala fajnie i okej.

 

Ale wszystkie cache sa duzo wieksze niz byly wczesniej. Nie mowie o wielkosci pliku. Ale tak jak normalnie wszystko miescilo mi sie w gridach fume to teraz jest kilka razy wieksze.

 

Ewidentnie musialo sie przesymulowac z ta dziwna transformacja ktora sie nalozyla mi na calego maxa.

 

Rece opadaja, chyba cos z 30h symulacji i renderu do kosza. A wygladalo juz naprawde zajebiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze nie odpowiem, ale mimo ze Tobie nie do smiechu to mnie te "bugi" maxa i watki o nich rozbawiaja:)

 

Najlepiej sformatuj dysk twardy i zainstaluj maxa jeszcze raz (odinstalowanie nic nie da, gdyz pozostawia mnostwo dziwnych pliczkow i rejetrow ktore po przeintsalowaniu dalej beda szkodzic). Przez dwa tygodnie bedzie okay. Potem to samo.

 

Wszytkie te wątki świadczą o popularności programu, a nie poziomie zabugowania. Do tego ogromna ilość pluginów i skryptów zwiększają prawdopodobieństwo występowania problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest na tyle nieprzyjemny, ze nie mozna miec odpalonych kilka sesji w roznych jednostkach. Albo jedna albo druga po zamknieciu bedzie wlasnie spier...lona pod tym wzgledem.

 

Ja zawsze pracuje na generic units, gdzie jeden unit = 1m. Niestety czesc scen jest ma 1unit = 1cm. Przez co po restarcie moj grid w fume zamiast rozdzialki 3 x 1200 x 1200 x 250 ma 300 x 120000 x 120000 x 25000 czego nawet chyba kompuetry nasa nie przelicza.

 

Generalnie to robota wszystkiego od nowa. Tylko dlatego ze otworzylem jakas stara scene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest na tyle nieprzyjemny, ze nie mozna miec odpalonych kilka sesji w roznych jednostkach. Albo jedna albo druga po zamknieciu bedzie wlasnie spier...lona pod tym wzgledem.

 

Ja zawsze pracuje na generic units, gdzie jeden unit = 1m. Niestety czesc scen jest ma 1unit = 1cm. Przez co po restarcie moj grid w fume zamiast rozdzialki 3 x 1200 x 1200 x 250 ma 300 x 120000 x 120000 x 25000 czego nawet chyba kompuetry nasa nie przelicza.

 

Generalnie to robota wszystkiego od nowa. Tylko dlatego ze otworzylem jakas stara scene

 

O_o nie sądziłem że max jest tak głupi. Jeszcze brakuje tylko tego że jak bys ustawił pewne ustawienia renderu to ci się zmieniają ustawienia we wszystkich potem plikach które bys otworzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwarciu pliku Max zawsze pyta o jednostki jeżeli w ustawieniach sa inne niż w pliku, wiec nie wiem w czym problem. Przeciez program jasno komunikuje, ze otwierany plik ma takie to a takie jednostki, i pyta czy wczytujemy te z pliku, czy te z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwarciu pliku Max zawsze pyta o jednostki jeżeli w ustawieniach sa inne niż w pliku, wiec nie wiem w czym problem. Przeciez program jasno komunikuje, ze otwierany plik ma takie to a takie jednostki, i pyta czy wczytujemy te z pliku, czy te z systemu.

 

no to ma sens.. bo aż mi się niechce wierzyć że jest tak jak on napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwarciu pliku Max zawsze pyta o jednostki jeżeli w ustawieniach sa inne niż w pliku, wiec nie wiem w czym problem. Przeciez program jasno komunikuje, ze otwierany plik ma takie to a takie jednostki, i pyta czy wczytujemy te z pliku, czy te z systemu.

Niby tak jest. Ale chodzi mi o taka sytuacje:

 

Robisz nowa scene jako 1unit = 1m. Zapisujesz. W miedzyczasie odpalasz druga sesje. Max sie pyta czy chcesz w nowej scenie chcesz utrzymac jednostki, oczywiscie ze chcesz.

 

Teraz w obu sesjach odpalam symulacje. Jedna ma unitsy w cm a druga w m. W pewnym momenci jedna i druga sie crashuje, co jest raczej zwyczajem powszechnym dla pluginow maxa.

 

Generalnie to teraz nie wiesz w jakich unitsach bedzie nowa sesja. Wiec odpalasz, patrzysz ze rzeczywiscie nie jest to mert jak chcialem, tylko cm. Dostosowuje unitsy. Otwieram moja scene.

 

A tam co? wszystko 100x wieksze, mimo ze jest w metrach :)

 

Troche paranoja. Mozna wszystkie ustawienia recznie o 100 zmniejszyc. Ale czesci ustawien sie po prostu nie da, bo sa ukryte dla usera.

 

W taki oto sposob od kilku dni wszystko mi sie pierd... li :) Dzisiaj wydawalo mi sie ze juz wszystko jest okej ale znowu to samo.

 

Wiec znowu trzeba recznie wszystkie ustawienia wypieprz....c. Przeinstalowac pluginy (o tak, bo przeciez najlepiej dorobic do maxa tysiac roznych sciezek gdzie trzeba instalowac ustawienia uzytkownika, chociazby customowe ikonki, wlasne macrosy...itp)

 

Wydaje mi sie ze za kazdym razem jak AD cos dodaje do maxa to zamiast robic to spojnie, to wymyslaja kolejna opcje, nie pozbywajac sie starych. W taki sposob ten program obrasta milionami opcji z ktorych ponad polowy sie nie uzywa a tylko *****....

 

Jak ktos nie wiezy to niech zajrzy w helpie jak w maxie zrobic wlasny skrypt (macro) i ikonke, a potem zobaczyc jak to sie robi w majce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

well. myślę że programy 3D mają wystarczającą ilośc userów i tylko max3d ma takie akcje pod tytułem. działa działa działa i nagle nie działa :D

 

Zobacz na ilość wątków tutaj na forum dotyczących maxa, a tych dotyczących innych programów...Na świecie jest inaczej, w Polsce max jeszcze dominuje. Na zagranicznych forach masz pełno wątków o problemach w maya. Do tego to twoje dziwne hobby, szukać wątków o 3ds max i dopisywać komentarze. Z takim nastawieniem sam sobie dopasowujesz rzeczywistość do własnej opinii. Nie szkoda ci czasu? Momentami cię nie rozumiem, co chcesz udowodnić? Jak byś odstawił to uzaleźnienie, miałbyś więcej czasu na robienie następnych ładnych obrazków;). To tak jakbym wchodził na forum medyczne i komentował w wątku o środkach do higieny intymnej dla kobiet, nie używam więc mnie to nie interesuje:D

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie nazwałbym tego hobby czy jakimś działaniem celowym. po prostu nie lubie tego programu, chodź wiem że jest naprawde dobrym programem. I po prostu zawsze jak trafiają się takie tematy. a siedzę na kilku forach to nie jest że ja tylko tutaj siedzę bo siedzę i na forum Blendera gdzie jest ruch 10 razy większy. i tematów z problemami jest zylion. siedzę też na forum Modo. i no możesz wierzyć lub nie. ale najbardziej abstrakcyjne tematy pod tytułem coś nie działa są od maxa. że po prostu siedzisz czytasz tego posta i no czytasz podobnie i tak parę razy po czym wybuchasz śmiechem. Co do mayki bardzo ją lubie :) i też nie widziałem ani nie słyszałem o takich problemach choć maya ma jednego śmiesznego buga. Fakt ostatnio sporo piszę bo cały czas się coś renderuje no ale to tylko do tego poniedziałku.

 

Ja osobiście mam ogromny respekt dla ludzi którzy używają maxa. że potrafią zignorować te wszystkie problemy, i pracować w tym programie który ma ogrom możliwości. ja osobiście nie potrafię a chciałbym chociażby z powodu corony czy paru pluginów.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie lubie tego programu

 

Którego nigdy nie używałem, ale nie lubię. Nie lubić można kolegi z pracy albo barszczu. Masz emocjonalny stosunek do oprogramowania którego nie używasz. Przeczytałeś mój post, kawałek o środkach higieny intymnej dla kobiet?

 

Blendera

 

Oczywiście, nie da się nie wspomnieć...

 

i też nie widziałem ani nie słyszałem o takich problemach choć maya ma JEDNEGO śmiesznego buga.

 

Cytując klasyka, nie rozp..aj mi nadgarstków stary:D Widzisz to co chcesz widzieć, bo masz emocjonalny stosunek do oprogramowania. Wierzysz i widzisz to co chcesz widzieć, a nie rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek: Mi w maxie zwykle wszystko działa jak należy, co zapewne doprowadzi Cie do szewskiej pasji:)

W tym okropnym, wszędobylskim wieszaniu sie maxa jest tyle prawdy co w "Polsce w ruinie"... Nie wierze, ze komus co 5min program się wywala bez powodu. Jeżeli tak, to zapewne używa skrakowanej wersji na zaśmieconym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek: Mi w maxie zwykle wszystko działa jak należy, co zapewne doprowadzi Cie do szewskiej pasji:)

W tym okropnym, wszędobylskim wieszaniu sie maxa jest tyle prawdy co w "Polsce w ruinie"... Nie wierze, ze komus co 5min program się wywala bez powodu. Jeżeli tak, to zapewne używa skrakowanej wersji na zaśmieconym komputerze.

 

i wiesz że ostatnie zdanie może być naprawdę odpowiedzią na to wszystko. patrząc na to jak wygląda sytuacja legalnych oprogramowań w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ilość wątków tutaj na forum dotyczących maxa, a tych dotyczących innych programów...
To nie są żadne dane. Powiem tak- Po pierwsze popatrz co masz napisane w pasku adresu w przeglądarce. Podpowiem że jakbyś odpalił stronę blenderownia.pl to dojdziesz do wniosku że blender to najpopularniejszy program 3d w polsce. ;) Dla nas jest oczywiste że ta strona dotyczy ogólnie grafiki 2D/3D ale patrząc na posty w dziale Modeling jasno widać że wiele początkujących osób zakłada że to jest strona poświęcona Maxowi.

 

Na świecie jest inaczej, w Polsce max jeszcze dominuje.
No niebardzo. Jak wrzucisz do jednego wora wszystkie branże 3d razem z archvizem to na pewno ci wyjdzie że max ma największy udział procentowy ale nie ma mowy o dominacji. Większość dużych studiów VFX i gamedevowych jest stoi na majce. Ogromna popularność Blendera i Cinemy w małych i średnich studiach. Modo co raz silniejsze w gamedevie. Właśnie u nas różnorodność softu jest całkiem duża. Na szczęście.

 

Tak dodam dla przeciwwagi gadania Kramona że Blender również fatalnie radzi sobie z jednostkami miar przy symulacjach. Ruszy się coś w temacie dopiero przy wersji 3.0 czyli za rok. ;)

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio, to są równie dobre dane jak te Maćka ( dobrze to odmieniam?;)), mu się wydaje, mi się wydaje, tobie się wydaje. Na blenderowni też widzę ruch aż huczy;). Jak ma największy udział procentowy to dominuje, nieprawdaż? Piszesz o modo, blenderze,maya, razem mają pewnie tylu użytkowników w Polsce co sam max, zresztą, szczerze mówiąc niewiele mnie to obchodzi:P. Max jest prosty dla nowego użytkownika, dlatego wielu nowych od niego zaczyna.

 

Dominuje dla mnie nie znaczy miażdży, tylko ma przewagę, już kiedyś pisałem, nie jestem lingwistą czy czym tam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek: Mi w maxie zwykle wszystko działa jak należy, co zapewne doprowadzi Cie do szewskiej pasji:)

W tym okropnym, wszędobylskim wieszaniu sie maxa jest tyle prawdy co w "Polsce w ruinie"... Nie wierze, ze komus co 5min program się wywala bez powodu. Jeżeli tak, to zapewne używa skrakowanej wersji na zaśmieconym komputerze.

 

No mi tez działał jak należy przez rok (no prócz regularnych zwieszek, przeważnie przy długiej pracy na jednym projekcie i w trakcie zmiany na inny projekt), aż do dziś, wszystkie ustawienia kamer i unit we wszystkich projektach były poprzestawiane, już miałem stracha, że setki plików ręcznie będę musiał ustawiać ;/

Wywaliłem wszystkie pliki maxa z local i wróciło do normy

ps. nie używam skraczonej wersji i jest óp to dejt ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności