Skocz do zawartości

Apple: nowe piórko, iPad Pro i Photoshop Fix


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten caly force touch to chinczycy opracowali a aple tylko licencjonuje dajac inna nazwe ;)

Niestety czesto jest tak ze licencja zaklada embargo na okreslony czas. Mam nadzieje ze nie wiecej niz rok. Przeciez apple nie jest tak do przodu z aparatem przez innowacyjnosc tylko przez embarga licencyjne i prawnikow. Trzeba poczekac. Gdyby samsung szybciej zwachal technologie dla siebie juz bysmy to mieli na rynku w tabletach, ale bardziej sie oplacalo dac aplowi z embargiem bo zaplaci wywrotke hajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem po swoim poscie - ale pisze z narzedzia dla profesjonalistow wiec nie dziala tu poprawnie html i edycja nie dziala - ze apple jako jedyna tego typu firma nie ma tak naprawde swojego research center i kazda technologie musi kupic. Z jednej strony firmy dobrze na tym zarabiaja ale z drugiej wykupywanie innowacji prowadzi do wolniejszego ich wdrazania na rynek czyli w sumie deinnowacji w branzy. Chyba ze sie myle i jest gdzies research center

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olaf: Po co Samsung czy ktoś inny miałby się interesować tym czymś wymagającym bateryjnego piórka, skoro konkurencja ma digitalizery Wacoma (jak przykładowo Samsung Galaxy Note 12.2, Toshiba Encore 2, Asus VivoTab Note 8, Lenovo ThinkPad 10) i inne z digitalizerem N-trig (Microsoft Surface)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac OS i iOS w najbliższej przyszłości staną się jednym systemem (max. 3 lata wg mnie), więc problem braku profesjonalnych aplikacji minie. Do tego na pewno Adobe/inna firma wypuści narzędzie, które będzie umożliwiało malowanie w Photoshopie za pośrednictwem iPada. Nie wiem czemu tyle osób jest tutaj tak negatywnie nastawionych, jest to pierwsze pożądne narzędzie do malowania cyfrowego w podróży. Do tego każda konkurencja dla Wacoma jest dobra, bo niestety Wacom ma zbyt silną pozycję na rynku i ceny jeszcze bardziej absurdalne od Apple. Nie rozumiem też nagonki na sprzęt Apple. Są to najlepsze komputery do grafiki i video. Jedynie PC wygrywa w segmencie 3d. Każdy kto pisze, że Mac to szajs nigdy nie miał Maca. To samo dotyczy się ich innych produktów. Mają one swoje wady, ale które produkty ich nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pisze. tego co ty piszesz. Po prostu jest trochę rozczarowanie. że nie jest to Mac OSX. tylko ios aczkolwiek jest to bardzo zrozumiałe, tak samo jak porsche nie może wsadzić mocniejszego silnika niż jest w 911 do caymana. bo już teraz cayman ze słabszym silnikiem jest tak samo szybki jak 911. tak apple do ipada nie wsadzi systemu z mac booka. Po prostu wielka szkoda bo hardwareowo ipad gniecie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Synuś: Wątpię, żeby MacOS i iOS kiedykolwiek stały się jednym systemem, bo to zupełnie inna filozofia. Inna sprawa, że moim zdaniem do takiego tabletu MacOS po prostu się nie nadaje, a aplikacje na iOS/Android pozwalają na wygodne szkicowanie w terenie... dlatego też Wacom też jest na tym rynku z Wacom Cintiq Companion Hybrid (tablet z Androidem - co prawda mają też Wacom Cintiq Companion z W8, ale ten system do pracy na tablecie jest mocno słabym wyborem (mam tablet microsoftu i nie polecam)). Samo rozwiązanie techniczne z piórka Apple wygląda bardziej jak zabawka od Nvidii czyli DirectStylus 2 (który swoją drogą jest fajnym pomysłem, dodawania praktycznie darmowego piórka, bo nie trzeba digitalizera, a po prostu oprogramowanie odczytuje jak mocno naciskasz, więc cena produktu nie rośnie, ale jak pisałem to raczej zabawka, bo precyzja słaba) niż faktycznie narzędzie do pracy profesjonalnej jak digitalizery Wacoma czy N-trig (które są szeroko stosowane u konkurencji).

Co do MacOS to mimo, że tego nie pisałem, technicznie nie jest to czołówka systemów operacyjnych i raczej jeden ze słabszych systemów operacyjnych (i z wielu powodów na swoim maku używam Linuksa ;p), ale nie da się pominąć faktu, że jest wiele fajnych programów dla grafików które są tylko na MacOS co sprawia, że ten system jest popularny wśród grafików (a nie to, że to dobry system ;p).

Edytowane przez Skoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak zaladuja osx na ipada to czar prysnie. Ios dziala tak cudnie bo jest zamkniety i ograniczony. i durny.

ja nie pisalem o piorku bo to mega szajs. Nawet na prezentacji po konferencji nie dali bo na bank by ktos ulamal. Chodzilo mi np. o embargo na force touch w tabletach.

 

Anyway maki to tylko slabsze, drozsze wersje pecetow z systemem w ktorym jedyne zmiany to kolorowe interfejsy, a usability zatrzymalo sie w poprzedniej dekadzie co idealnie widac np po safari i wielu innych appkach. Rozwiazania ui sa tak wkurzajace ze po przesiadce z win7 na osx czujesz sie jakbys siedzial w natweakowanym pierdoletami windows xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle osób jest tutaj tak negatywnie nastawionych, jest to pierwsze pożądne narzędzie do malowania cyfrowego w podróży.

Skąd wiesz że jest dobre. Bo tak powiedział pan na prezentacji?

 

Nie rozumiem też nagonki na sprzęt Apple. Są to najlepsze komputery do grafiki i video. Jedynie PC wygrywa w segmencie 3d.

To w imię zasady, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Nie to w imię zasady, że mam komputery Apple i miałem, używam czasami PC. Dla mnie jest przepaść pomiędzy tymi komputerami. MacOS jest 100 razy bardziej stabilny od Windowsa. Mam mojego iMaca 4 lata i ani razu nie przeinstalowywałem systemu, a dalej dobrze działa. Na Windowsie to nie do pomyślenia. Do tego może z 3 razy musiałem zrobić hard reseta, a na Windowsie to nawet nie chce mi się liczyć ile. Do tego ma wiele ułatwień takich jak podgląd plików za pomocą naciśnięcia spacji, łatwiejsze nawigowanie między katalogami, wiele pulpitów, pożądną obsługę multitoucha, kodek ProRes i zilion innych rzeczy, których nie ma Windows. Panu Olafowi proponuję przeczytać zmiany w MacOSach na przestrzeni paru lat to zobaczy, że to więcej niż zmiany kolorów. Nie masz pojęcia o MacOS, co widać z twoich wypowiedzi, zamilcz więc zamiast nabijać komentarze jak idiota dla samego ich nabijania. Nie porównuję MacOS do Linuxa, bo nie używałem go, ale pomiędzy Windowsem, a MacOS jest olbrzymia przepaść.

 

Co do piórka - skąd wiem, że jest dobre ? Wystarczy, że wykrywa kąt nachylenia, czułość i to mi wystarczy, by ocenić to jako najlepsze narządzie. Nikt nie mówi, że jest idealne, ale najlepsze z dostępnych. No chyba, że zakładasz, że pokazali super produkt, a w rzeczywistości będzie bubel, ale nie widzę powodu, by tak zakładać patrząc na historię firmy (jedyne prawdziwe buble to antena w iPhonie 4 i mapy w iOS). Umówmy się - rozkładanie tableta wacoma + laptopa to słabe rozwiązanie, a dotychczasowe mobilne tablety nawet nie wykrywają czułość, a co dopiero nachylenia piórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wojny PCMac to się nie udzielam, ze stajni z nadgryzionym jabłkiem miałem tylko iPhone'a, a szkoda mi kasy aby sprawdzać czy iMac będzie lepszy od mojego lapka, a MacPro od PC-ta (mam nadzieje, że nie pomyliłem nazw).

 

Wracając do meritum, ok, to wygląda fajnie, prezentacje zawsze wyglądają fajnie, ale @Synuś...jakie rozkładanie lapka + tablet Wacoma? Przecież jest Cintiq Companion 2, z tego co oglądałem o nim na YouTube, to wygląda, że to kawał dobrego sprzętu: https://sklep.wacom.pl/wacom-cintiq-companion-2-windows-8-512gb-dth-w1310h-p668.html

https://www.youtube.com/results?search_query=cintiq+companion+2+test

...można sobie malować ub rzeźbić w ZBrushu na polu wśród traw :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacOS jest 100 razy bardziej stabilny od Windowsa. Mam mojego iMaca 4 lata i ani razu nie przeinstalowywałem systemu, a dalej dobrze działa. Na Windowsie to nie do pomyślenia. Do tego może z 3 razy musiałem zrobić hard reseta, a na Windowsie to nawet nie chce mi się liczyć ile. Do tego ma wiele ułatwień takich jak podgląd plików za pomocą naciśnięcia spacji, łatwiejsze nawigowanie między katalogami, wiele pulpitów, pożądną obsługę multitoucha, kodek ProRes i zilion innych rzeczy, których nie ma Windows. Panu Olafowi proponuję przeczytać zmiany w MacOSach na przestrzeni paru lat to zobaczy, że to więcej niż zmiany kolorów. Nie masz pojęcia o MacOS, co widać z twoich wypowiedzi, zamilcz więc zamiast nabijać komentarze jak idiota dla samego ich nabijania. Nie porównuję MacOS do Linuxa, bo nie używałem go, ale pomiędzy Windowsem, a MacOS jest olbrzymia przepaść.

MacOS jest bardziej stabilny od Windowsa, ale też dlatego, że sam z siebie nie wiele robi (nie mówię, że to źle), ale w kwestii zarządzania pamięcią ram, wielowątkowością czy scheduler (czyli techniczne sprawy) jest to obecnie system z końca stawki (za Linuksem, FreeBSD i Windowsem), a są to rzeczy istotne. Co do interface to niektórzy go lubią, ja wolę mieć większą kontrolę (w macu jest wszystko poukrywane, bo sobie użytkownik krzywdę zrobi, i jeśli chcesz zrobić coś ponad podstawy to masz problem), więc używam KDE i zgadzam się, że Explorer z Windowsa czy brak wielu pulpitów sprawia, że nie jest to najprzyjemniejsze doznanie, jak i również to, ze w MacOS zmiany idą szybciej niż w Windowsie (w którym od Visty poza zmianami interface na kafelkowy i spowrotem, niewiele się działo... no ok mamy nowe Dx12 (w MacOS nowy Metal)).

 

Co do piórka - skąd wiem, że jest dobre ? Wystarczy, że wykrywa kąt nachylenia, czułość i to mi wystarczy, by ocenić to jako najlepsze narządzie.

Niestety jest to piórko bateryjne wykrywające nacisk po stronie piórka, a nie tabletu jak w starych pentagramach czy aiptekach (prawie każdy tu wie, z jaką dokładnością działania to się wiąże i jak bardzo nie nadaje się to nawet do amatorskich zastosowań). Konkurencja za to ma tablety korzystające z indukcji elektromagnetycznej (jak tablety Wacom czy Pentagram Virtuoso)

 

Nikt nie mówi, że jest idealne, ale najlepsze z dostępnych.

Zważywszy na doświadczenie z użytą przez nich technologią, oraz znajomość konkurencyjnych tabletów mobilnych, śmiem twierdzić, że to będzie jedno z najgorszych dostępnych z piórkami.

 

jedyne prawdziwe buble to antena w iPhonie 4 i mapy w iOS

I łamiące się iPhone6+, i wybuchające baterie i wiele innych, których ilość ciężko zliczyć i pamięta się tylko te, które uniemożliwiają używania urządzenia do podstawowego zadania (łamanie się telefonu w kieszeni spodni, czy telefon bez możliwości rozmawiania, bo antenę zasłaniasz).

 

Umówmy się - rozkładanie tableta wacoma + laptopa to słabe rozwiązanie, a dotychczasowe mobilne tablety nawet nie wykrywają czułość, a co dopiero nachylenia piórka.

Większość*mobilnych tabletów o których mówiłem, wykrywają kąt nachylenia piórka i czułość tak samo dobrze jak tablety wacoma (w sumie ten sam digitalizer, te same piórka).

 

...czy iMac będzie lepszy od mojego lapka, a MacPro od PC-ta (mam nadzieje, że nie pomyliłem nazw).

Od lapka to raczej MacBook, ale reszta nie jest pomylona ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputery PC i miałem, używam czasami MAC, jestem prawie adminem, imac, powermac. Dla mnie jest przepaść pomiędzy tymi komputerami. Windows jest 100 razy bardziej stabilny od MacOSa. Mam mojego PC 5 lat i ani razu nie przeinstalowywałem systemu, a dalej dobrze działa. Na MacOS akurat też. Do tego może z 3 razy musiałem zrobić hard reseta, a na MacOS to nawet nie chce mi się liczyć ile. Do tego ma wiele ułatwień takich jak podgląd plików za pomocą naciśnięcia Enter, łatwiejsze nawigowanie między katalogami, wiele pulpitów...

 

Ani jedno z powyższego nie jest zmyślone, tylko po to żeby ci dowalić, to jest moje autentyczne doświadczenie, osobiste... chciałem tylko zwrócić uwagę, że twoje osobiste doświadczenie o niczym nie świadczy... bo wychodzi z ciebie synuś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem ekscytacje synusia, tilt? czy to az tak wazna funkcja zeby o niej pisac? maja to cintiqi intuosy companiony, ma to rowniez durny galaxy note 4 ze swoim advanced spen. O sile nacisku tez nir ma sensu pisac bo w wiekszosci przypadkow czy bedziesz mial 256 czy 2048 to i tak w trakcie maziania nie zauwazysz roznicy. Oczywiscie companiony czy nowy spen od samsunga ma 2048.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jako programista bardziej wole OSX apple gdyz jest to UNIX. Chociaz potwierdzam ze od windows 7 Microsoft robi bardzo stabilne systemy no i ma Visual Studio, ktore jest najlepszym kombajnem na rynku. Nie mniej moj iMac z OSX 10.10 Yosemite dziala wysmienicie. Polecam. Nie polecam iOS, ze wzgledu na przesadnie zamknieta konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba takie opoznienie bedzie zawsze. Przy tablecie normalnym tego nie czuc, bo reka nie jest obok ekranu. Niemniej dopasowanie kolorow na monitorach dookola, 16gb ramu i tilt pozwalajacy lepiej okreslic pozycje punktu wzgledem patrzacego to fajne rzeczy i chcialbym je miec. Ale tez mi sie wydaje ze to o tysiaka za duzo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności