Skocz do zawartości

Laptopt do Game Design


ElementalX7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od września wybieram się na Game Art i w parze z tym idzie zakup nowego sprzętu do pracy. Aktualny laptop już powoli wysiada (Ma swoje lata a dokładnie to 5). Jak na razie radzi se z prostymi modelami oraz programami Adobe. Obawiam się jedynie, że na Game Art nie da radę. Na dodatek jest niepraktyczny w transporcie(17,3")i ma uszkodzone "bolce" trzymające ekran.

 

Co do zakupu nowego sprzętu mam parę pytań. :P

 

- Lepiej celować w "piecyki" czy laptop da sobie z tym radę (Preferuje laptopa dla transportu i jego mobilności) ? Z tego co mi wiadomo, to raczej renderów nie będzie ale mogę się mylić. Co do laptopów to wybrałem parę różnych modeli. Głównie kierowałem się paroma kryteriami. Nie większy niż 15 cali oraz w miarę lekki (W domu będę podpinał pod monitor). Matryca najlepiej QHD albo 4K

 

Programy na jakich będę pracował to Maya lub 3ds max, zbrush, 3d coat, photoshop. Będzie też używany do gier ale takich mało wymagający jak Rimworld, Kerbal Space program itp. żadnych większych tytułów.

 

Na liście mam parę ciekawych propozycji lecz nie mam pojęcia czy opłacalnych i trafionych..

 

- The new razer blade (14" 3200x1800 - GTX970m 6GB - i7-6,7k 2.6Ghz/3.5Ghz TB - 16gb ram)

 

- Razer blade (14" 3200x1800 - GTX970m 3GB - i4,7k 2.6GHz/3,6GHz TB - 16gb ram)

 

- Macbook pro (15" 2880x1800 Intel iris Pro Graphics - i7 2,8Ghz/4GHz TB - 16gb ram)

 

- Aorus X5S (15,6" 3840x2160 GTX980M 8GB - Intel i7-67k 2.6GHz/3.5GHz - 16gb ram)

 

Najbardziej odpowiadałby mi Macbook ale obawiam się tego, że nie wszystkie oprogramowania mogą być dostępne na niego. W dodatku Maya się trochę gryzie z OSX. Drugim ciekawym jest właśnie ten Razer a potem Aorus.

 

Nie wiem właśnie czy opłaca się taka spora moc obliczeniowa. Dobrze by było jakby ktoś, kto zna się na Game Art się wypowiedział co i jak.

 

Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zawsze możesz zainstalować Windows na MacBooku, ale to trochę bez sensu :P

Z tego co mi wiadomo, Maksa na OSX nie uświadczysz, jeśli chcesz czasem w coś pograć, to też masz zawężony wybór.

KSP wcale takich znowu niskich wymagań nie ma ;)

 

Ten Razer wygląda bardzo ciekawie, ale nie mogę znaleźć polskiej ceny. Pewnie tani nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po co Ci tak duża rozdzielczość matrycy na tak małym monitorze? Na monitor zewnętrzny i tak wrzucisz większą rozdzielczość. 17 cali bym nie skreślał będziesz miał większy wybór i wyższa rozdzielczość matrycy miałaby wówczas jakiś sens. Wystarczy dobry plecak. Te 15" przy takich podzespołach wraz zasilaczem i tak będą dużo ważyły. Proponuje zerknąć na plecaki SwissGear.

Przykładowo mam taki już od 2008 roku:

977876_RB_00_FB.EPS_1000.jpg

 

Jeżeli chodzi o twoje propozycje to są niezłe Egzotyki jak na rynek polski, ale 14" to bym skreślił. Oprócz komfortu noszenia jest jeszcze komfrot pracy. Ja bym mimo wszystko preferował 17". Mac też bym skreślił. 3dsMax nie ma na Mac, a jak sam pisałeś to Maya na nim kaprysi. Do tego dostaniesz najgorsze podzespoły.

 

Ja bym poczytał o chłodzeniu tych laptopów bo bebechy są podobne.

i7 skylike 4 rdzenie 8 wątków od 6700HQ przez 6820HK/HQ do 6920HQ w najdroższych.

DDR4 od 16 do 32GB

Dysk SSD plus HDD

graifka od 970m /970SL/980 i 980SLI a nawet tytanie w SLI.

 

Moim zdaniem taka konfiguracja starczy do komfortowej pracy:

- Matryca 1920p matowa

- GTX 970M

- 16-32GB DDR4

- i7 6700HQ

- dyski SSD 256GB m.2 i 1TB HDD

- dodatkowy wentylator zamiast napedu CD/DVD/BlueRay

Przykladowo 15,6":

http://www.x-kom.pl/p/269319-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-pro-i7-16gb-2561000-win10x-gtx970m.html

http://www.x-kom.pl/p/292480-notebook-laptop-156-acer-g9-592g-i7-6700hq-16gb-2561000-win10x-gtx970m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/268799-notebook-laptop-156-dell-alienware-15-i7-6700hq-16gb-2561000-win10-gtx970m.html

 

17"

http://www.morele.net/laptop-dell-alienware-17-52441640-23-856596/

http://www.x-kom.pl/p/270657-notebook-laptop-173-asus-g752vt-t7008t-32-i7-6700hq-32gb-2401tb-win10.html

http://www.x-kom.pl/p/270720-notebook-laptop-173-asus-g752vy-gc110t-32-i7-6700hq-32gb-2401tb-win10.html

 

AlienWare na pewno klasa w sobie z dobrym chlodzeniem i na pewno ciezkie.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do plecaków ja mam zwykły plecak burtona. taki do którego deskorolke można przyczepić z tyłu i do niego wchodza 2 laptopy 17'stki wcześniej miałem 15'tkę. i jest niebo a ziemia jeśli chodzi o 15 a 17. ja osobiście używam blendera gdzie UI się genialnie scaluje. ale osobiście nie wyobrażam sobie pracy w maxie czy mayce na 15 calach. w zbrushu na chillu ale nie w autodeskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy mam 24cale monitor plus drugi 22" (docelwo 24") to 17" laptopa używam tylko do przeglądania neta. Choć to stary graty jak ten plecak z 2008r.. Ten plecak co podałem jest dość smukły. Ma mocowanie/zapięcie do laptopa i amortyzację gumową na szelkach. Tachałem w nim laptop razem z ubraniami butami etc... jak dla mnie niezniszczalny.

 

Tak jak pisałem optymalnie by było kupić coś na podzespołach:

17" matowy 1920x1080 , 6700HQ , SSD256GB + HDD 1TB, GTX970M 3GB lub 980M. Jeśli 15" to najprawdopodobniej SSD w M.2 is a must, bo drugiej kieszeni na dysk nie będzie i prawdopodobnie w Polsce na czymś lepszym niż 970M 15" nie znajdziesz. Przynajmniej tak sądzę po tym jak najpopularniejsze sklepy przeglądałem.

Nie oszukując się to 960GTX Ci pewnie by i tak wystarczył i laptopa wtedy byś miał w granicach 4000-5000zł znalazł.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sebazx6r
staram się pisać po polsku... xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! :)

 

@Wujek_kane, Razer chodzi coś koło 2 000$. Poprzednik 'New raze blade" jest w przecenie (coś około 1 600)

 

@Maciek Jutrzenka, Miejsca nie zmieniam ale preferuję w szkole pracować na swoim urządzeniu :P Dla mnie jest to wygodniejsze. Nie trzeba się potem bawić z przerzucaniem modeli, tekstur itp z komputera na komputer :)

 

@Sebazx6r, trochę się obawiam tych 17-stek że znowu zawiasy od monitora się załamią(Może porostu mój model był trefny jakiś). Dzięki za parametry i listę. Z 17-stek na oku miałem właśnie tego Asusa i rozmyślałem o Alienware i Aorus x7 pro v5. Tylko dwa pytania jeszcze dot. tych laptopów. Czy ta zewnętrza stacja GPU AW się przyda do czegoś jeszcze po za grami i renderowaniem? I Czy ktoś się także orientuje jak wygląda sprawa z Asus'em chłodzonym cieczą (ROG GX700)?

Edytowane przez ElementalX7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest prosta. Nie podnoś za ekran i noś 2 rękami za podstawę jak laptop rozłożony. unikniesz zerwania zawiasu lub pęknięcia płyty głównej. Zresztą od noszenia w czasie pracy HDD dostają po talerzach.

 

Ciężko mi się odnieść do tego zewnętrznego GPU. Widzę ,że ACER również je posiada w swojej ofercie. Zwróć uwagę na to ,że procesory mobilne także są wykastrowane w stosunku do desktop-owych braci. Znoszą też lepiej wyższy temperatury a przynajmniej z wyższymi pracują. Te karty mobilne 970 i 980 i tak są wystarczająco mocne by na nich pograć. Myślę ,że te laptopy bez problemu pociągną gry typu wiedźmin 3. Dla pewności możesz wziąść 980M bo ma więcej DDR5 i chip je bez problemu obsługuje. Także jakbyś pracował z texturami o wyższej rozdzielczości byś miał większy komfrot pracy. Przykładowo w Mari na UDIM'ach lub 8k. Te laptopy z GTX 970 co ma 6GB DDR5 to bym brał z przymrużeniem. Wygląda to na chwyt marketingowy, bo desktopowe wersje maja 3,5GB plus 0,5GB i ściemnione 4Gb tym samym.

 

To chłodzenie cieczą fajna opcja, ciekawe ile taki zestaw kosztuje i czy chłodzi naraz CPU i GPU. Poszukałbym jednak na forum użytkowników zarówno jeśli chodzi o kartę graficzną zewnętrzną jak i to chłodzenie cieczą. Pytanie ile podłączeń odłączeń wytrzyma

 

Na koniec dodam tylko ,że u żonki i znajomej zawiasy Samusung'u 15.6" i Asusie 15,6" się rozpadły a w moim 8 letnim gateway fx 6860p wciąż są całe. Więc nie wiem czy wielkość ma aż takie znaczenie. Te laptopy przy tej cenie powinny mieć dość solidne plastiki, ale jak przejedzie ppo nich pociąg...

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna zdecyduje się na Alienwara. Parametry ma o wiele lepsze od owego Asusa a cena nie różni się zbytnio.

 

Asus: 1920x1080 - i7-6700HQ 2.60 GHz do 3.50 GHz - 32GB ram - GTX 980m 8GB

Alien: 3840x2160 - i7-6820HK 3.50 GHz do 4.10 Ghz - 32GB ram - GTX 980m 8GB

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności