Jump to content
 • Max3D 2019 - Reanimacja


  adek
  • 3,036 views

   Share

  Max3D.pl towarzyszy wam już od ponad 20 lat! Tak zgadza się, serwis tak naprawdę w tym roku miał 20 urodziny. Ostatnie lata nie były najlepsze. Od dłuższego czasu zastanawiałem się co dalej, czy to koniec. Facebook zrobił swoje. Wiele osób przeniosło się właśnie tam i automatycznie z forum powoli upływało życie (warto jednak dodać, że upływało - nigdy nie wygasło). Natomiast my (ja i moderatorzy) nie mieliśmy już na to wszystko tyle czasu co kiedyś. W dalszym ciągu tak jest, Max3D.pl nie jest do końca "komercyjnym tworem". 

  Miałem nie lada dylemat w ciągu ostatnich lat, co dalej, co z forum, co z serwisem, co z domeną. Newsy zamarły, na forum ruch nie był zbyt duży. Z zewnątrz nie wyglądalo to dobrze. Prawdę mówiąc byłem bliski pogodzenia się już z tym, że to koniec. Jakby nie było, 20 lat. Przez prawie połowę życia Max3D.pl zawsze było gdzieś obok. 

  Czy news w tym tonie oznacza właśnie koniec? Nie! (duża w tym zasługa Marcina (Klicek) - który przekonał mnie, że jeszcze warto spróbować). Ale to nie kosmetyczna zmiana. Zmieniamy wszystko, zaczynamy jakby od nowa - zmieniamy silnik serwisu, strukturę forum. Wszystko zostało uproszczone, a w jakim kierunku pójdzie - to zależy tylko od Was, od ruchu w serwisie. 

  Zanim całkowicie odłączymy wtyczkę tutaj, warto spróbować (inaczej chyba ciągle zadawałbym sobie to pytanie).

  Do Waszej dyspozycji oddajemy forum i serwis w nowej postaci, na nowym silniku.

  Pracuje nad tym, aby stara wersja serwisu pojawiła się pod archiwalnym adresem (poinformujemy o tym), ale w tej chwili zachęcam Wam do dyskusji i dzielenia się pracami w nowej odsłonie Max3D.pl.

  Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, sugestii. Potraktujcie to jako wersję beta i mam nadzieję, że w miarę upływu czasu opracujemy jeszcze lepszą formę tego co mamy dzisiaj. Jeśli ta próba się nie uda, trudno, po 20 latach wyjmiemy wtyczkę zyskując w ten sposób trochę więcej czasu.

  Migracja ze starego serwisu

  Wszystkiego konta do połowy maja 2019 roku udało się przenieść. To samo tyczy się postów i tematów z forum. Niestety nie byliśmy w stanie przenieść ostatnich dwóch tygodni z poprzedniego forum (sama migracja forum trwała 2 tygodnie). 

  Struktura forum

  Uprościliśmy wszystko. Zostaliśmy tylko działy w których na starej wersji "pozostało życie". Pamiętajcie jednak, że tutaj jesteśmy elastyczni i jeśli pojawi się taka potrzeba jesteśmy gotowi na zmiany (nowe działy, kolejne uproszczenia). 

  Newsy

  Te od redakcji będą się pojawiać co jakiś czas, ale aktualny silnik pozwolił nam zbudować stronę główną tak, aby wyświetlać również najciekawsze wątki dodane przez Was. Na stronie głównej będą wyróżniane wątki dodane przez Was. Tutaj naprawdę możliwości konfiguracji mamy spore. A tak to w ostatnich latach działało,

  Galeria

  To dział, który zmienił się całkowicie. Nie wrzucamy ukończonych prac do wątku - oczywiście możecie, jeśli chcecie zbierać feedback, zasady działu W.I.P nie zmieniły się. Spośród wrzuconych prac nareszcie mamy narzędzia do tego, aby wyróżniać w lepszy sposób najlepsze prace, macie oceny, możliwość śledzenia osób, których prace wam się podobają, powiadomienia...

  W.I.P dodatkowo został połączony (2D, 3D, GameArt). Uprościliśmy jak tylko mogliśmy działy i zostawiliśmy te w których ruch w ostatnich latach pozostał.

  Pytania i odpowiedzi

  Dział pomocy zmienił się całkowicie. Zmniejszyliśmy liczbę działów, jeśli będzie potrzeba dodamy nowe, ale najważniejsze jest to jak ten dział będzie funkcjonował. Jeśli spotkaliśmy się z serwisami typu StackOverflow - zasada teraz będzie podobna - autor pytania może na końcu oznaczyć prawidłową odpowiedź, za odpowiedzi przyznawane są punkty - będzie to duże czytelniejsze.

  Archiwum

  Większość starych wątków została przeniesiona do archiwum. Jeśli miałeś teczkę 2D/3D i chcesz, aby była ona przeniesiona do aktualnego działu W.I.P - napisz.

  Nie przedłużając, do zobaczenia na forum!

  Edited by adek

  • Like 15
  • Thanks 1
   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  No działa w końcu 😉 super że w końcu postanowiłeś reaktywować max3d.pl, wygląda ładnie.. a jak się rozwinie to zobaczymy, myślę, ze trzonem który żyłby własnym życiem powinny być: "oferty pracy" - "galerie" - "newsy".. 

  Link to comment
  Share on other sites

  Jak Kalberos mnie poinformował że Max sie reanimuje to myślałam że mnie troluje 😛 Ja tu zaglądam i faktycznie! Newsy hulają, arty wrzucane.. ❤️ 

  Dramy na Maxie były znacznie bardziej angażujące niż te na FB xD Więc na bank będę zaglądać - i może nawet odgrzebię swoją teczkę... :P?  Jakby nie było: gratsy Adek, trzymam kciuki! Żeby faktycznie forum odżyło! xD

  PS: Klicek, wygląda na to że nieoficjalnie zostałeś Ambasadorem Max3d - Adek jak forum odżyje to trzeba dać temu panu medal xD

  PS2: Jest jeszcze gdzieś tutaj Dziadek? 😛

  Link to comment
  Share on other sites

  Cześć @telthona! Miło Cię widzieć 🙂

  Do dram mam nadzieje wrócimy chociaż czasy się zmieniły. Zobaczymy. Dlatego dzisiaj stawiamy na galerie, prace, dyskusje. Mniej tutoriale, które znajdziesz na YT itp.

  No Klicek mocno zmotywował do ruszenia. Ciężko z czasem, trochę to trwało, ale udało się i powiem szczerze, że ten silnik jest rewelacyjny - tak naprawdę powoli wszystko czego chcemy mamy. No i jest na czasie. Od galerii po samo forum.

  Klicek zawsze był ambasadorem.

  Na spokojnie sobie działamy. Są też wakacje, ruch dużo mniejszy był wtedy, ale na razie widać, że po tym okresie ciszy ruch jakiś tam wraca. Dyskusji może nie za dużo, ale też z każdym dniem coraz więcej postów. 

   

  Link to comment
  Share on other sites

  No proszę Państwa, wracam sobie z urlopu a tu takie rzeczy się dzieją (aż chciałoby się zakrzyknąć niczym znany i lubiany Kazimierz - Yes! Yes! Yes!). Strona wygląda bardzo ładnie. Zmniejszenie liczby działów na duży plus! Prosto, klarownie, czytelnie, tak jak trzeba. Trzymam kciuki i kibicuję - niech forum puchnie od wrzucanych prac, tematów i komentarzy.

  To krzepiące, że komuś się jeszcze chce coś robić :)
  Pozdro dla wszystkich!


  P.S. Nie przejmujcie się Facebookiem, to już nie portal społecznościowy tylko kanał sprzedaży i narzędzie do śledzenia. Zresztą i tak stopniowo wypierają go przeróżne snapchaty, tiktoki i inne tego typu pozbawione humanizmu twory, gdzie merytorycznej dyskusji najzwyczajniej w świecie nie ma ;)

  Link to comment
  Share on other sites

  9 minut temu, inkas napisał:

  Pomimo, że nie udzielam się tutaj w ogóle, to wchodzę tutaj od 13 lat.

  Kibicuje Wam z boku! Może kiedyś sam się poudzielam.

  Dzięki! Zapraszamy w takim razie do dyskutowania/komentowania. 

  Link to comment
  Share on other sites

  Wracam :)
  Witam wszystkich! starych i nowych.

  Forum wyglada teraz bardzo fajnie. Swietna robota !

  Trzymam kciuki zeby sie to rozwinelo.  Postaram sie do tego dolożyć.


   

  Link to comment
  Share on other sites  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy