Jump to content

CzołGista

Members
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About CzołGista

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Polska
 1. Jeśli chodzi o SSS to taki rezultat dał preset Skin2, dodałem jeszcze trochę Translucency i opcję Cubic Interpolation.
 2. Tytuł: "Down" Użyłem: Blender, Gimp Cze Nareszcie publikuję pracę którą stworzyłem na początku 2012 roku. Do renderingu użyłem Blender Internal Renderer. W ramach ciekawostki dodam że nazwa robocza projektu to "Piotruś Dreptuś". Link do obrazu w rozdzielczości 9933x14486px : http://img690.imageshack.us/img690/8096/downdanielsiemieniec993.jpg
 3. Rok temu się nie dostałem(byłem nie przygotowany), w tym byłem przygotowany na 80% jednak na moje nieszczęście w pierwszym etapie rekrutacji dla odmiany względem poprzedniego roku, nie dopuścili do pokazywania pracy filmowych i masz, nawet do drugiego etapu się nie dostałem. Ale to też moja wina bo jedną rzecz na egzaminie zrobiłem w moim mniemaniu oryginalnie(i w miarę czytelnie) po czym okazało się że dostałem za nią 0/10pkt :)
 4. Dużo błędów technicznych i złe zarządzanie czasem filmowym, jednakże publikuję animację ze względu na czas jaki w nią włożyłem, ponad 3 miesiące. Jednym z powodów owych niedoróbek jest fakt że była robiona pod presją czasu(szczególnie końcówka). Rendering skończył się na 6 godzin przed wyjazdem na egzamin wstępny do łódzkiej filmówki(ostatni tydzień spałem po 3 godziny na dobę).
 5. Chciałbym dostać w swoje ręce kilka numerów(najlepiej wszystkie) magazynu 3DFX, niestety już nie wydawanego tak samo jak PSD. Jednak o ile PSD. można ściągnąć i to legalnie o tyle, 3DFX ani legalnie, ani nie legalnie (choć teraz to już raczej nie robi różnicy, bo odpowiedzialni byli za niego ludzie z PSD.). W pewnym sklepie internetowym wyczaiłem w cenie 29 zł za każdy z 3 dostępnych numerów, jednak ta cena mi się nie uśmiecha z uwagi na to że zapewne tylko 1/4 artykułów będzie tam aktualna. Macie jakieś źródła z których można by ściągnąć jakieś numery 3DFX ?
 6. Ciekawa stylistyka, kolorystyka i tyle, reszta nie porywa, nie chce się tego oglądać - takie są moje wrażenia.
 7. Niektóre dzisiejsze flaszery są po prostu tak idiotyczne, podtrzymują widza przed ekranem tylko widokiem masakry i wszędobylsko sikającej krwi, a część osób jara się tym. O zgrozo... Żeby historia w tych filmach miała jeszcze jakiś sens, komizm a masakry czemuś służyły a nie były same w sobie zabawne, bo to już sadyzm. Polecam http://www.seedanimation.com/work.php#2 jako przykład śmiesznej masakry, nie śmieszącej samą masakrą lecz jej kontekstem.
 8. Trudno zapanować nad historią Polski w 8 minut, a spójność moim zdaniem jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Można jeszcze dyskutować nad zawartą treścią (zbyt wybijające się logo UE, oraz to że umieszczenie go na końcu sugeruje szczyt współczesnego spełnienia), a raczej nie zawartą (to do czego dał link jacenty).
 9. Pełna wersja http://www.youtube.com/watch?v=XX5NgxFgv4c Dodane wczoraj. Czyżby jakiś przeciek ? Edit: A chciałem być fajny, ktoś wcześniej już obczaił pełną wersję :( Mi się podobał motyw Monte Cassino i lotników z polskich dywizjonów, a tak w ogóle polecam film "Bitwa o Anglię" jak ktoś lubi filmy wojenne albo z motywem lotniczym.
 10. Ja cenię Bendera za szybkość pracy - lewa ręka na klawiaturze, prawa na myszce i jak się ma to opanowane dość dobrze, oraz ma się plan siatki choć trochę w głowie to praca idzie bardzo płynnie, szybko i przyjemnie. Rzadko jest tak jak w innych programach że po 2h modelingu boli cię ręka od machania myszką - Blender wykorzystuje obie ręce w 100% i to jest świetne - obie ręce męczą się w takim samym tempie.
 11. To chyba tylko fragment SBT77, na 76 stronie jest cały obrazek.
 12. To z bazooką i rakietą było najlepsze.
 13. Ta kobieta z mieczami świetlnymi ma za grube nogi i tułów względem ramion i głowy. Natomiast jeśli uprzeć się że to jest zbroja taka, albo gruby materiał ochrony - coś jak kolczuga, to nie widać tego przy zgięciu kolan i mamy pewne nieporozumienie. Edit: Jeśli to zbroja, a zapewne tak to ramiona są raczej za cienkie względem innych elementów opancerzenia, ale to już szczegóły - zawsze można powiedzieć że jest tam cieńszy pancerz.
 14. Ale czy same postacie tych rycerzy, łącznie z ich pozą były narysowane na podstawie referencji, czy na podstawie wiedzy o ludzkim ciele mieszczącej się pod czaszką Joela - o to mi chodziło :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy