Skocz do zawartości

flamaster69

Members
  • Liczba zawartości

    169
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez flamaster69

  1. Czołgiem!Mega irytująca sprawa, jak wrzucam model z makehuman, to wokół obiektu, po pierwszej transformacji, pojawia sie kwadrylion bounding boxów, które nie znikają nawet po odznaczeniu obiektu i powiększają się wraz z odsuwaniem kamery od obiektu. Czym to wyłączyć?Dodam jeszcze że te "boxy" pojawiają się tylko przy narzędziu "SELECT AND ROTATE".Często korzystam z pozowania postaci w ten sposób i męczą mnie te śmieci.

  2. Czołgiem!

    mam pytanie, chciałbym zrobić efekt zderzających się obiektów, z pomiędzy których wyjdzie dym, kurz, lub ogień. W dalszych założeniach chciałbym nauczyć posługiwać się i używać częściej takiego programu, więc traktuję sprawę rozwojowo. W internetach jest sporo propozycji, ale nie wiem po co sięgnąć. Dodam, że dość sprawnie posługuję się 3ds max 2017 i vray 3, więc program mógłby być pluginem. Co polecacie?

    Dziękuję.

  3. Zgadzam się z Tobą silverfox, popieram w 100%.

    Oprócz rzeczy o których piszesz, trzeba mieć jeszcze OBIEKTYWNE poczucie jakości swoich projektów. Za sam folder A4x8str. może bym wziął 800zł z lekkim stresem czy mi klient nie ucieknie, ale też patrząc na własne prace wiem że nie mogę za nie wziąć więcej. Po prostu. Tak samo, jak nie mógłbym zaśpiewać za wizualizację domku jednorodzinnego więcej niż 1000, bo jestem w lesie z renderami, etc.

    W miarę nabierania tego doświadczenia i jakości podnoszę ceny, ale nie mogę dziś wołać tyle co Ty. I wcale rynku tym nie psuję, ktoś kto ma mało kasy przyjdzie do mnie, a jak dużo - to do Ciebie, bo będzie potrzebował wyższej jakości.

  4. Z mojej orientacji to jest albo vertex color, albo textura. I nie spotkałem się aby kolory vertexów miały przypisane przeźroczystości.

    I trzeba zadać kolor i przeźroczystość teksturą albo innym rodzajem matieriału.

    Chyba że mnie sprostuje ktoś z większą wiedzą.

  5. Plezjasz, jeżeli chodzi o tutki, to moje doświadczenie jest takie, że na początek lepiej jest kupić przyzwoitego, długiego tutoriala. Kupić, bo trudno znaleźć usystematyzowaną wiedzę w wielkim kotle jakim jest youtube. I zmordować tego pierwszego od A do Z, bez pomijania i skakania. Dopiero potem szukać po tutkach youtubowych gdzie już różne techniki można podpatrzeć i knify.

  6. Nie pisałem że postać 50zł, tylko 100 Euro.

    Nie bijcie piany o psuciu rynku, bo mój rynek wyznacza zawartość mojej lodówki i też musiałem konkurować z chorymi cenami. Zadałem proste pytanie z prostą odpowiedzią. (olaf mi napisał spoko, ale poprzednicy to zaraz się gotowali :) ).

     

    Olaf, mam jakąś blokadę. Moi klienci nauczyli mnie że nie chcą za dużo płacić za ulotkę, więc robię taki projekt żeby się z tą kwotą zmieścić. Pewnie dlatego, że nie są to jakieś wypasy, projekt folderu zajmuje mi pół dnia, do tego kilka poprawek. Napisałem w swjej wycenie że kwota nie uwzględnia pisania tekstów.

     

    Taki piecyk robię w ok 8 godzin.

    Za ten kubeł to tak, ma tych kubłów być kilkanaście, przy czym wiele rzeczy jest tam do powielenia (dekle, śruby, uchwyty). Nadal uważacie że 300zł to mało?

  7. Po pierwsze... Dlaczego nie mozesz rozlozyc dla dwoch osobnych map UV? W sensie potraktowac kadlub jako jedna tekstura no i reszta jako druga tekstura...

     

    Ponieważ chciałbym zmieścić się w jak najmniejszej ilości tekstur celem oszczędności miejsca. Bardzo ważna jest dla mnie optymalizacja.

     

     

    Po drugie... Jezeli nalozysz na siebie dwa face wiadomo ze wyjdzie blad. Skad program ma wiedziec na ktorym face ci zalezy? Jest w algorytmie po prostu wpisany jakis override ktory bierze mniejsza wartosc i juz...

     

    Nie upieram się przy rozwiązaniu programowym, ale może są sposoby warsztatowe żeby temat sprawnie opanować. Zwłaszcza przy obiekcie gdzie takich nakładających się elementów jest mnóstwo.

  8. Hejka,

    mam następującą rozkminkę dotyczącą wypalania ambient occlusion i optymalizacji.

    Mam dwa obiekty, umieszczone jak poniżej:

     

    01.png

     

    i rozkładam dla nich UV:

     

    02.png

     

    Z wypalonym ambient occlusion. Jest cacy, tylko że mógłbym zająć mniej miejsca układając uv z małego pudełka na dużym, no bo to co jest pod małym i tak będzie nie widoczne.

     

    Więc układam UV w ten sposób:

    03.png

     

    Dużo miejsca zaoszczędzone. Ale po wypaleniu AO i nałożenia go na obiekty, ta czarna plama widoczna na rysunku nr 2 ląduje na wierzchu mojego pudełka:

     

    04.png

     

    Wiem z czego to wynika. no bo dach zielonego pudełka pobiera pozycję tekstury.

     

    I teraz pytanie:

    Czy jest jakiś knif żeby w miejscu gdzie UV obiektów się nakłada, wypalało tylko to co jest na wierzchu? Jakiś bystrzejszy sposób wypalania? Czy może zrobić otwór w pomarańczowym pudełku żeby nie wypaliło tego czarnego?

    Teoretycznie mogę to sfotoszopować, jednak problem się potęguje gdy chcę skorzystać z programu do robienia tekstur typu quixel, pomarańczowym pudełkiem jest kadłub czołgu a zielonym jego wieża, a całą resztę kwadratu UV zajmują klamory czołgu.

     

    Dzięki.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności