Jump to content

Gemin

Members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Gemin last won the day on April 27 2012

Gemin had the most liked content!

Community Reputation

26 Excellent

About Gemin

 • Rank
  Member
 • Birthday 06/11/1980

City (optional)

 • Miasto
  Ruda Śląska
 1. Dzięki za szybką odpowiedź. Tak, wszystkie grafiki są Klienta. Nie ukrywam, kasa by się przydała, lecz te 500 zł to naprawdę bardzo mało. Osobiście wyceniłem to na 3000 zł. W dziedzinie wyceniania zleceń jeszcze nie mam doświadczenia, dlatego wolałem to zweryfikować z opinią bardziej doświadczonej osoby.
 2. Cześć, Na ile byście wycenili animację podobną do tej - Plik wynikowy o rozdzielczości 1080p, ok. 10 min, bez audio. Klient dostarcza wszystkie materiały i ogólny opis animacji. Pytam ponieważ cena jaką zaoferowała konkurencja była bardzo zaniżona, 500 zł. Dzięki za odpowiedzi, które rozwieją moje wątpliwości.
 3. Przeglądałem tematy i sądząc po niektórych, to niezłe pracki wyjdą. Ciągnie mnie do wzięcia udziału w zabawie - nawet zastanawiałem się nad jakimś tematem - kto wie może jakąś nagrodę pocieszenia zdobędę :), bo na wygraną to nie mam co liczyć.
 4. Gemin

  GO Z do 3ds

  Skoro nikt nie odpowiedział, to ja spróbuję, może komuś się przyda. Ogólnie obiekty rzeźbione w Zbrashu są bardzo małe, można to sprawdzić za pomocą "Zplugin /3D Print Exporter / Update size ratios". Na czas exportu "GoZ", można powiększyć "subroola" korzystając z "Tool / Geometry / Size". Po imporcie wracamy do poprzedniej wartości i wszystko gra.
 5. Zaznacz subtoola z conceptem i w menu "Transform" włącz "Set Pivot Point". Warto zapoznać się z tym - oraz suwakiem umieszczonym po prawej u góry "See-throught Window Transparency".
 6. Gemin

  Plugin Zapplink problem

  W Zbrushu 4r5 plugin ten jest uszkodzony. Poprawioną wersję możesz pobrać ze strony: http://pixologic.com/zbrush/downloadcenter/zplugins/#zbrush4r5.php
 7. Nie jestem pewnym w 100%, ale wygląda to tak jakby obiekt, za którym znajduje się światło, był częściowo przezroczysty lub efekt nałożono na górnej warstwie. Jeśli nie możesz z tym nic zrobić na etapie renderingu, to w obu przypadkach powinno pomóc zastosowanie maski w odpowiednich klatkach animacji w trakcie postprodukcji. To taka moja ogólna propozycja ominięcia problemu. Być może jak dokładniej opiszesz sposób w jaki uzyskałeś dany efekt, to bardziej doświadczeni koledzy podadzą prostsze rozwiązanie.
 8. Piękne prace, po prostu nie mogę wyjść z podziwu. Szczegółowość na mistrzowskim poziomie.
 9. Dzięki za pozytywny zastrzyk energii, od razu lepiej się pracuje, gdy się jest docenianym przez innych :) Szosz. Gdy zaczynałem pracę nad tą postacią, to nazwałem ją Gatherer. Miała to być taka moja wariacja sympatycznego złodzieja. Na pomysł wpadłem po przypadkowym napotkaniu w sieci materiałów ze starej gry SPY vs SPY. Niestety długa przerwa, po jakiej wróciłem do tematu, przyczyniła się do sporej zmiany koncepcji. Tym razem postawiłem na zwykłego grubaska, aczkolwiek troszkę cech z poprzednika udało mi się zachować. Całe to zastanawianie się nad formą i charakterem sprawiło, że zapomniałem całkowicie o nowej nazwie. Roboczo był to Pan Mietek i chyba przy tym pozostanę. Chrupek3D. Nie mam wobec Pana Miecia jakiś większych planów. Z drugiej strony nad krótką sekwencją animacji ostro się zastanawiam. Jest to dobry temat do ćwiczeń, tym bardziej że w dziedzinie animacji postaci mam minimalne doświadczenie.
 10. Następny etap. [ATTACH=CONFIG]91155[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]91156[/ATTACH]
 11. Ciąg dalszy pracy. [ATTACH=CONFIG]91109[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]91110[/ATTACH]
 12. Fajną postać wykonałeś i interesujący klimat wokół niej powstał. Czy tego chcę, czy nie, wersje plakatowe jakiś czas pozostaną w mojej pamięci. Ogólnie bardzo ciekawa pracka. Mam tylko nadzieję, że stan wypaczenia do jakiego doprowadziłeś mój umysł nie będzie trwał zbyt długo;) Ładne oczy widzę w ostatnim renderze, trochę zbyt ładne, jak na kogoś doprowadzonego do takiego stanu, zwłaszcza po tym wpatrywaniu się w ekran;)
 13. Jeśli nie zależy Tobie na kolorach, to spróbuj wydruku holograficznego, Tylko na podstawie dwóch zdjęć uzyskasz mało interesujący efekt. Dokładnych informacji szukaj w Internecie, Drukarni świadczących odpowiednie usługi nie brakuje. Ten dział powstał głównie w celu prezentacji własnych umiejętności i rozwiązywania wszelkich problemów stojących na drodze dalszego rozwoju. Dlatego proszę Cię abyś przeniósł ten wątek do odpowiedniego działu, być może tam dostaniesz bardziej konkretne odpowiedzi.
 14. "Happy lion" trochę odbiega od oryginału ;) Podobny efekt pewnie można uzyskać po nałożeniu zdjęcia na "umiejętnie" porozciąganą sferę. Krokodyl ma martwe oczy ale już teraz przykuwa uwagę. Jak to było skanowane, kamerką 3D z odpowiednim oprogramowaniem?
 15. Kurza chatka przypadła mi do gustu. Sam kiedyś coś podobnego robiłem, tylko moja nie była taka fajna. Miała słomiany dach i stała na małej planetce - ach te stare wspomnienia. Dobrze by było jakbyś zaprezentował ją w innym oświetleniu, tak żeby było więcej widać. Z tym wygiętym dachem @ania nie przesadziła, gdy jest zapadnięty potrafi się jeszcze bardziej wygiąć. Co do dolnych belek to nie jestem pewny, ale one mają solidne podparcie na gruncie, z drugiej strony kto widział w rzeczywistości chatkę na kurzych łapach, przechadzającą się po drodze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy