Skocz do zawartości

GENERAL DISCUSSION???? co to?


Acid_19

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pablo a widzisz.. to bardzo proste :

rozmowy o CG = rozmowy o grafice czyli jak na chlopski rozum.. nowinki itp rzeczy ktore nie sa pracmi ani pytaniami co to softu i technik ;)

takie na \"wolno\" o wszyskim co kreci sie przy CG...

tak to widze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Nez. Strzał w dziesiątkę :]

 

A co do FR. To po prostu dzisiaj z Adkiem nie skończyliśmy, bo sieć uczelniana mu padła. Tego działu nie będzie.

 

Wszystkie posty dotyczące rendererów są teraz wspólnym katalogu. Ale za każdy renderer są odpowiedzialni różni moderatorzy. Jutro wszystko doprowadzimy do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie pomysl, ze kazdy render ma osobny dzial byle lepszy. Teraz bedzie balagan i problem ze znalezieniem pytania dotyczacego rendera na ktorym ktos sie zna. Bedzie np. pytanie typu \"problem z GI\" i skad ktos ma wiedziec czy chodzi o FR, Brazila czy Vray\'a, czy jeszcze cos innego. Mozna by pisac przed kazdym tematem jakie rendera doryczy np: \"FR: Problem z GI\", ale rownie dobrze moglyby byc osobne dzialy. Tak mi sie wydaje, ze bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pytań dotyczyła dokładnie tego samego... \"Co to jest\". A na to odpowiedź jest zawsze taka sama i uniwersalna.

 

Nie wiem po co mieszać... A pytania o ustawienia w konkretnym łatwo zatytułować i więcej osób się przez nie przewali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z calym szacunkiem, ale absolutny bigos sie zrobil z tego. Poprzedni uklad byl czyms co in plus wyroznialo to forum sposrod innych sceny 3D w tym kraju. Sprawial ze uzytkownik konkretnego renderera mogl czuc przynaleznosc do okreslonej grupy ludzi. Nie nie bedzie wiecej odczytywanych postow. Jest na odwrot, nie mam czasu ani ochoty czytac nagle 4 razy wiecej i szukac tego co mnie interesuje w gaszczu rzeczy mniej lub w ogole nie ciekawych. Gdzies w tym wszystkim utonal juz dokumentnie mental ray. A moze wystarczylo zrobic jedna pozycje wiecej, cos a\'la \"PODSTAWY\" gdzie wrzucalo by sie posty dotyczace zagadnien ogolnych, wspolnych dla wszystkich rendererow. Rewolucje nie zawsze dobrze skutkuja. Ale to oczywiscie moje osobiste uwagi. ;-). Pozdrowienia

P.S. uwagi dotycza tylko dawnego podzialu rendererow, nie calego forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Dzięki za opinię, skonsultowałem tą budowę z ponad 20 osobami (moderatorzy, aktywni forumowicze), z działu rendererów tylko Marega jakoś nie widziałem... Reszcie się podobało dlatego teraz to bey, bey... Więc nie ma tematu.

 

A i jeszcze tego nie widać ale teraz forum to 3ds Max, Maya, LW i XSi... Hehe... Podeszliśmy do tego nowocześnie, zgodnie z nowymi trendami i radami adminów największych forum świata :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy wygląd forum wymiata :D. A co do renderów proponuję zastosować zasadę z bitwy, czyli zamiast pisać np. GI - pomocy w topicu, proponuję pisać np. Brazil: GI - pomocy lub VRay: coś tam coś tam, dać to w zasadach i bedzie git :)

 

PS. Wielkie brawa dla wszystkich ludzi, którzy doprowadzili forum do Nowego Porządu.

 

Pozdrawiam Kłobuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem zupełnie nowym forumowiczem, pozwolę sobie na wyrażenie opinii o ostatnich zmianach. To takie bezpośrednie spojrzenie na sprawę.

Przy całym szacunku dla intencji i wysiłku już podjętego przez moderatorów, w pełni popieram opinie Eko , Pablo i Humpa. Zmiana organizacji działów uczyniła, niestety, forum zdecydowanie mniej czytelnym. Poprzedni układ ( tak samo odnoszę to do działu rendererów) był przejrzysty i logicznie przyjazny. Sprawdzona praktyka ma swoją wartość, wartość niezagrożoną przez nowoczesność.

 

Wrzucenie wszystkich problemów z rendererami do jednego wora, ponieważ dotyczą one tych samych pojęć, nie jest dobrym wyjściem. Najprostsza sprawa: każdy renderer to praktycznie osobny program i sądzę, że nie należy ich łączyć w jedno, bo zajmują się tym samym - wygenerowaniem obrazu. Posługują się wspólnymi pojęciami (problemami), ale nie są tym samym.

Ma rację Hump pisząc, że teraz nawigowanie grozi \"szukaniem w gąszczu\". Przedtem istniała prosta selekcja wstępna, a jeśli chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o temacie wspólnym (np. standardowo: \"co to jest GI\") , mogłem odwiedzić inne działy. Czy wygodnym wyjściem jest metkowanie każdego posta sygnaturką ( fR, V-ray, Brazil...itp.) ... i do wora? Moim zdaniem nie.

 

Drodzy Admini i Moderatorzy, została już przez Was poprzednio opracowana skuteczna formuła. Macie to potwierdzone przez doświadczonych forumowiczów, dlatego napiszę od siebie otwarcie: bardzo proszę, przemyślcie rzecz jeszcze raz i przywróćcie zaniechane działy.

Waszym celem jest jak najlepsze forum - to oczywiste . Mam nadzieję, że wszystkim użytkownikom zależy na tym tak samo jak Wam, dlatego nie zamykajcie, proszę, sprawy stwierdzeniem: \"... Reszcie się podobało dlatego teraz to bey, bey... Więc nie ma tematu.\" Temat jest. Decyzja Wasza.

 

Pozdrawiam i życzę rewelacyjnego forum - lepszego niż te największe, światowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za opinię. Wszystkie są wnikliwie czytane i analizowane.

 

Jednak dla mnie jak i dla wielu rendering to proces końcowy... Oprogramowania jest bardzo dużo (dużo więcej niż było działów) a będzie dochodzić jeszcze więcej. Wszystkie różnią się budową, ale działają tak samo. Dlatego osobiście skupiam się na efektach nie metodach. A dla samych pytań o interface... Naprawdę nie ma co rozdzielać tego...

 

A i głosy przeciw są w przytłaczającej mniejszości więc... Sam rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

(...) Dlatego osobiście skupiam się na efektach nie metodach (...)

 

hmm... Zeby dojsc do jakiegos efektu, trzeba najpierw zastosowac jakas metode. I z tym sa najwieksze problemy. Zgadzam sie, byly postu typu \"jak uzyskac jakis tam efekt\", ale wiecej bylo postow, ktore dotyczyly wybranych funkcji (a te przecierz sa inne dla kazdego rendera). Byly posty typu \"dlaczego to jest takie, a to takie\". Najczesciej trzeba zmienic jakis parametr, a te sa inne w kazym renderze.

 

Kolejna sprawa, to szybkie \"znikanie\" postow. Kiedy nagle w jednym dziale bedzie sie pojawiac tyle postow, co w 5 dzialach lacznie, to posty w bardzo krotkim czasie znikna (mozliwe, ze nawet bez odpowiedzi). W takiej sytuacji nowi uzytkownicy beda w kolko zadawac te same pytania, a przeciez nie mozna ich ciagle banowac za to, ze zadali to samo pytanie, bo forum straciloby swoja renome.

 

Uff... to by bylo na tyle :)

Decyzja nalezy do was Administratorzy i Moderatorzy. My tylko podajemy argumenty przeciw.

 

PS. Kopernik tez byl w mniejszosci :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham nie obraz sie ale nie moge tego czytac ...jestesmy nowoczesni..konsultowalem sie z 20 osobami..

qrna to forum jest dla 20 osob czy dla uzytkownikow w liczbie nieco wiekszej? hump ma racje macie tu teraz niezly burdel siostry

jak chcecie roznorodny soft to po kiego ch.. redukujecie liczbe dzialow???? kiedy elementarna logoka nakazywala by ja zwiekszyc!!!!

nie wiem kto byl inicjatorem pomyslu (ty?) ale IMHO dal strasznie dupy

wiecej ludzi bedzie czytalo posty? taa ale chyba na innych stronach bo tutaj cos teraz znalezc to niezly trening wytrwalosci (chyba ze moze o to chodzilo...a to sory)

 

wogole uwagi typu dopisywanie fR czy brazil na poczatku posta sa bardzo sluszne tylko po co bylo robic zmiany skoro tertaz wymysla sie sposoby na ich obchodzenie?? niech mi to ktos wyjasni bo ni cholery nie moge zaczaic

zreszta odnioslem wrazenie ze ci ktorym podoba sie nowy uklad wyglaszaja argumenty typu \"forum wymiata...ale suuuper...pochlapalem sobie spodnie...\"itd a ci ktorym nie odpowiada podaja konkretne argumenty

to chyba cos nie gra...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze cos sie pitoli z logowaniem i wysylaniem odpowiedzi

jak wysylam to mi sie zatrzymuje na stronie wysylanie i nie idzie dalej a jak przchodze do forum uzywaja sciezki to mnie wylogowuje nie musze chyba wspominac ze moj post sie nie pojawia 6 razy wysylalem poprzedniego zanim ise udalo

 

super lubie zmiany na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwazam ze spor nie ma większego sensu: I tak większosć postów w dziale render dotyczyła Brazila i Fr, dopisanie nagłówka tak jak w bitwie nie jest chyba az tak duzym problemem?

Połączenie działów daje natomiast szanse ze osoby piszące o mniej polularnym renderze szybciej otrzymaja odpowiedź na swoje pytanie.

Pozatym liczba postów w dziale render nie jest chyba az tak przytłaczająca ze się w niej nie odnajdziemy, w bitwie jeest ich 2 razy więcej i jakoś nie było problemów:)

Teraz forum znacznie bardziej mi się podoba (bitwa 2d [jupi]) i jest znacznie bardziej czytelniejsze. gratulacje dla moderatorów - naprawde kawał dobrej roboty [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z pabulo

 

podejscie Gotham-a zdeczka mnie zaskoczyło

 

\"Dzięki za opinię, skonsultowałem tą budowę z ponad 20 osobami (moderatorzy, aktywni forumowicze), z działu rendererów tylko Marega jakoś nie widziałem... Reszcie się podobało dlatego teraz to bey, bey... Więc nie ma tematu. \"

 

niema tematu ? nierozumiem, glosy sprzeciwu to nie jakies ciche piski tylko zdecydowane NIE dla nowej formy tego dzialu

 

20 osob to moim skromnym zdaniem troche zamalo zeby zdecydowac za reszte uzytkownikow.Glosow na NIE jest moze i niewiele, ale sa i niewolno ich lekcewazyc(nie wspomne o tym ze czesc pewnie wogule nie podala swojej opini)

 

Czemu wiec zamias \"totalitarnych\" (hheheh ;D ) zadow nie zrobic w pelni demokratycznego glosowania w koncu jak inni to zauwazyli, forum nie jest dla wybranych ale dla nas wszystkich.

 

przyłaczam sie do glosowania za tym by utworzyc podforum dla systemow renderingu.

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barton...podoba mi się jak mówisz o demokracji...chociash nigdy jej nie widziałem na oczy...widziałem za to demokracje controlowaną...i ona raczej mało różni się od innych systemów :) jak i systemu totalitarnego :)

 

co do przebudowy forum...to wiadomo że nie którym będzie a nie którym nie będzie pasować...tak jush w życiu jest :P

 

powinniśmy być za zmianami...ale może bardziej przemyślanymi...i dającymi samym użytkownikom wybór...coś w stylu losowania w bitwie...żeby właśnie chociash stworzyć namiastki demokracji...

 

ja w zaistniałej sytuacji jestem całkowicie neutralny...mam gdzie postować i zamieszczać swoje prace...nie jest źle...:D

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartonfink- Źle mnie zrozumiałeś. Po prostu stosunek za do przeciw był śmiesznie mały-> stąd komentarz.

 

 

Ogólnie jeśli będzie dostatecznie dużo zwolenników zmian zwrotnych to się je wprowadzi.

 

Tylko musi się wypowiedzieć więcej osób, to chyba normalne.

 

Ja osobiście nie rozumiem naprawdę po co to rozdzielać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyłem i jestem bardzo zadowolony :)

 

Pomysł z wyswietleniem ostatnich postow do tego dzialu tez mi sie bardzo podoba :)

 

Dzieki straszne za ta zmiane :)

 

co do przezucenia postow to pospiech nie jet ymjkagany wszystko w swoim czasie

 

pozdrowienka for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dore rozwiazanie panowie

mysle ze tak bedzie najlepiej

na pierwszej stronie mamy mniej dzialow tak jak chyba chcieliscie a dalej wszystko jasno i klarownie jak wczesniej

wielkie dzieki tylko troche mi was zal z tym przerzucanie watkow moze napisze ktos jakis automat do tego? jakies slowa kluczowe czy cos? nie mam pojecia o programowaniu.. ale moze to sie da zrobic nie wiem ile jest tych watkow ale chyba sporo

pozdrawiam i dzieki raz jeszcze[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pewnie bedzie dobrze teraz, ale mam pytanie z innej beczki.

Jakim oryginalnym fontem pisane jest forum?

Musialem wgrac nowy komplet i nie wiem, ktora czcionke dokoptowac ze starego zestawu

Z gory dzieki za info

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności