Skocz do zawartości

[wzornictwo] szafka umywalkowa


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

pierwsze kroczki w tej boskiej dziedzinie stawiam no iwybor padl na lazienkowy mebel o funkcji higieniczno magazynowej, wymiary zamieszczam ponizej, i komentujcie projekt chociaz wiem ze niewiele jest do komentowania :)

 

nie wiem nawet czy aneks to dobra nazwa ;)

 

aha pomysl sie zrodzil jak robilem kiedystam lazienke no i w trzy minuty jakis babol powstal a niedawno nad nim posiedzialem pomyslalem pomierzylem i wyszlo cos takiego

 

mebelek-render.jpg

 

rzuty.gif

 

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MEbelek spokojny i ładny jakkolwiek pozwolę sobie powtórzyć to co już kiedyś mówiłem, że współczesny industrial designer (przynajmniej większość) zna tylko kąty proste, a warsztat kreślarski ogranicza się do linijki, ekierki, dechy i prowadnicy ;P

 

Czekam na to aż ktoś zacznie podsyłać rendery z jakimiś formami zawierającymi w sobie organiczne kształty.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o formach organicznych nie mam na myśli patyków wtykanych w cylindry i inne takie. :)

 

Szczerze mówiąc brakuje mi w tym jakichś bardziej obłych i naturalnych elementów. Może mebel mógłby zostać ale sprzęty, które by na nim stały, mydelniczka, kubek, dzbanek mogły by mieć jakieś takie formy tworzące interesujący kontrast z prostotą szafki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemny renderek, koncepcik również. może nie powala na kolana

Patyczek rzeczywiście można chyba wyrzucić i pomyśleć nad lepszym chwytem upiększającym. Prosta sprawa formy trafia do mnie jak najbardziej. podział na 3 również bardzo czytelny, tylko chyba zlewik ciężko się w ten trójkowy modulik wpasowuje.

PS. Nie wiem co kol. cytadela ma do wymiarowania? dla mnie tam jest wszystko maxymalnie czytelne tym bardziej, że chyba niejest to plansza tylko rys pogladowy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojeju jeju :)

 

kikut to tylko dodatek nie liczy sie

 

peter - :* dzieki

 

bukovsky + sans + proozak - co do wzornictwa ja jestem swiadom ze to zaden hit no ale powiem szczerze ze jak sobie projektuje to nic innego oprocz kwadratow i katow prostych nie jest godne pokazywania, wiec poki co trzymam sie boxxow poki nie nabiore wprawy, wiem ze to po czasie sie nudzi bardzo i trzeba czasem dodac cos oderwanego ale to trzeba miec wyczucie :)

 

zaha jest mistrzynia takiego dodawania :)

 

a tu zeby nie zasmiecac wrzuce przy okazji inny juz mniej udany 'projekt' niby tak na szybko, chce tyljo uslyszec co o tym myslicie nie spodziewam sie rewelacji

 

stolik1.jpg

 

stolik2.jpg

 

stolik3.jpg

 

i przy oazji - sans jak mozna to cos nazwac jak nie aneks :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to (to pierwsze), fajne i miłe dla mnie. Mało odkrywcze to fakt, ale ładne, ładnie zrobione i gdyby nie badylek, to też ładnie pokazane. Podoba mi się. To drugie to nie wiem za bardzo jak to się je, co to po co, z czego i do czego, więc nie wiem czy mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome!

mozesz niesluchac tego co mowie, bo w sumie top malo sie na tym zanm, ale... "zaszalej"!

wydobadz z siebie odrobine swojego mlodzinczego temperamentu i pokaz jak Ty bys widzial ten "aneks" kuchenny (na razie to widac zlepek form zapozyczonych jakby z dobrych katalogow)

bo to co pokazales na renderze to tak jak mowil sansserif czy tam peter to takie strasznie dojrzale i troche "zachowawcze" teakie cuś to mozna projektowac potem .. na zlecenia...

.. a na razie masz czas zeby pokazac prawdziwego siebie! odwagi brachu!! warsztat masz juz b. dobry - teraz tylko pokaz swoje pomysły, a awiat bedzie Twoj :) !!

 

pozdr boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ładne rendery :)

 

No czy ja wiem...

 

Pozwolicie, że się poprzyczepiam;-)

 

Otóż bardzo nie odpowiada mi BLAT, który ma tak ostre kanty, że możnaby się nim ogolić;-)

Nie widać w jaki sposób funkcjonuje umywalka w blacie - nie wiadomo czy jest podblatowa, czy nadblatowa - uważam, że fizycznie nie jest możliwe takie połączenie umywalki i blatu. BTW. Nawet JA potrafię stworzyć jakiekolwiek refeksy świetlne sugerujące, że umywalka jest ceramiczna (no, przynajmniej plastikowa;-), a nie papierowa;-)

 

Lustro - tylko kontekst sugeruje, że nim jest. Zero odbić. Bardzo często popełniam ten sam błąd;-)

 

Bateria umywalkowa - "mieszacze" są zbyt rachityczne, zbyt cieniutkie i niepozorne. No, ale to nie kwestia renderu, tylko dizajnu.

 

Plama światła po lewej sugeruje, że jest to okno, brakuje mi jednak ościeżnic itp.

 

Parkiecik bardzo ładny:-)

 

Dziękuję za uwagę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sans jak mozna to cos nazwac jak nie aneks

 

W tytule wątku piszesz o wzornictwie więc chyba chodzi o szafkę umywalkową.

Dla wyjaśnienia, mi się podoba, nawet bardzo, tylko że użyte rozwiązania detali przywodzą na myśl popularne systemy kuchenne. Więc nazywając złożenie trzech modułow z katalogu np firmy siematic wzornictwem można obrazić dyplomowanych projektantów wzornictwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boba - przeczytalem i przydalo sie dzieki :)

 

sioraka - co do blatu to niechcacy wyszedl takie ostry przez za male filety. umywalka bez problemu bedzie dzialac, jest to umywalka glaboka na prawie 12 cm czyli tyle ile ma to czarne a syfon tez sie miesci bo te dwie szuflady pod zlewem sa troche wezzsze niz ich fronty przez co zamykane spokojnie omijaja syfon :)

 

a co do reszty zastrzezen to jest to render majacy pokazac projekt a nie jakas super vizka z detalami firankami ramkami gumkami kwiatkami i innym szitem wiec nie czepiaj sie braku odbic w lustrze, wazne zeby bylo wiadomo ze to lustro i tyle :)

 

sans - w roli wyjasnienia nie znam tej firmy :) a co do detali glownie chodzi chyba o uchwyty to podobny patent mi sie obil gdzies kiedys o wzrok wiec wiem ze to moj pomysl nie jest w 100 procentach ale jak sobie ten mebelek 'projektowalem' to inne uchwyty mi tu do glowy nie przyszly. rzeczywiscie to 100% wzornictwo nie jest ale od czegos trzeba zaczac nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedziemy najpierw z minusami ;)

 

dlaczego kran jest niemal grubości tego patyczka :] ?

to na ścianie nie przypomina lustra (no chyba że to coś innego)

 

fajowy design szafeczki - chciałbym taką ale co z tego ;) wystrugasz mi ?

pożądny render

parkiet bardzo fajnie wyszedł

wogóle bardzo fajne operowanie shaderami

 

Gratulacje kolejnej udajej pracki ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje mebelki pasowały by do minimalistycznych wnętrz. Chyba wychodzisz z założenia, że piękno jest w prostocie. I słusznie. "To się trzyma" i jest ok, ale z drugiej strony, jak sam zauważasz i inni, brakuje jakiegoś takiego szaleństwa, oderwania, innowacji w tych Twoich pracach.

 

Mebel umywalkowy, jakby zredukować, to podcieńcie pasowałby "w moim widzi mi się" bardziej do kuchni. Trudniej jest mi wyobrazić sobie, z tym meblem aranżacje łazienek. Co do 2 mebelka jest też ok, ale znów nie odjechałeś ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłeś, ze przy takim ustawie nie da się umyć rąk przy mocnym strumieniu bez oblewania siebie albo podłogi?

Druga sprawa to wtopienie zlewu w szafkę - godzina na czyszczenie tych krawędzi bo inaczej beda wygladały jak w publicznym szalecie to też wada. Nie wiem co to za rozwiazanie szafek, ale fajnie jak takie rzeczy mozna obsłużyć bez używania mokrych zamydlonych rąk.

To moje uwagi takie czysto użytkowe, imo dobrze jak wzornictwo jest przygotowane na taka konfrontację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności