Skocz do zawartości

co dobrego jest w finale


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji o plusach i minusach finala , moze są jakieś testy z porównanie jakości vrayem ,

szukam opini od zagożałych urzytkowników , czegoś dla czego warto by było

na nim reddzić ,?

mam tez pytanie bardziej ścisłe czy jest sens instalować SP2 ,

na razie testuje na SP1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, znam oba renderery. Mogę śmiało powiedzieć , że vray jest lepszy: można uzyskać lepsze efeky, często w krótszym czasie renderingu. Ma dużo bajerów których nie ma final: lepsze materiały i światła. Różnica w jakości nie jest wielka i przy niektórych pracach w ogóle jej nie będzie, najbardziej ją czuję przy próbie fotorealistycznego zrenderowania sceny oświetlonej światłem naturalnym. Final robi bardziej ziarniste rendery, bardziej rozmyte i jakby "bajkowe", z kolei Vray bardziej ostre. Do wnętrz vray też daje więcej możliwości. Plusy finala to prosta obsługa, jakością nie odbiega bardzo od vraya, ale wymagający użytkownik w końcu poczuje niedosyt.Final jest też tańszy w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amok - jak dla mnie opinia siwego jest nieco kontrowersyjna, wlasciwie to do wiekszosci jego wypowiedzi moglbym zamienic slowka vray i final ;) na pewno sie nie zgodze co do tego ze final daje mniejsze mozliwosci, jest wolniejszy i prostszy w obsludze... bo jak finala nauczysz sie ustawiac do konkretnych scen to daje bardzo szybie i ladne renderki, za to co do vraya to imho jest zdecydowanie prostszy w obsludze(wlasciwie sprawa sprowadza sie do wlaczenia gi i ewentualnie zmienienia kluczowych elementow. render wyjdzie ladny choc bedzie bardzo podobny do innych vrayowych ;) do vizek vray jest jak znalazl, co do "klimatycznych" scen to bym dyskutowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się całkowicie z GRiPim napewno final ma większe możliwości od vraya i wcale nie daje gorszych renderów, vray napewno jest bardziej popularny wystarczy spojrzeć na wyniki sondy w Caustics Contest no i troche szybszy ( chociaż i z tym bym polemizował )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie z FR:

+ blur dla reflect refract

+ GI i HGI

+ bardziej wydajny sky light bez potrzeby dodawaniaswiatla

+ mozliwosc podgladniecia kaustyki i GI w oknie pracy co umozliwia unikniecie bledow

+ prostota obslugi materialow - wszystko w jednym materiale

 

- antyanalising - dosc kiepskiej jakosci i dlugo sie liczy - blad poprawiaktorys serwis pack

- czasami bywa nie stabilny i sie wywala

 

Ps Ziarno usuwa alboantyanalising albo ustawienia SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarno ?? w finalrenderze są 3 Tryby renderowania w GI, i tylko jeden z nich jest tzw. Procesem ziarnistym, w którym zmienia się większe samplowanie dla lepszego efektu "ziarna"... Osobiście sie nie zgadzam, fR jest bardzo dobrym pluginem Renderującym, i jak dla mnie jest szybszy od V-Ray, i to nawet dużo... napewno jest szybszy w GI, bo juz testowałem wszytsko i trakich osiągów jak fR to V-Ray nie miał... fR ma dużo opcji i jest dość otwarty, nie trzeba nigdzie szukać jakiś zaawansowanych opcji, Osobiście polecam fR, nie jest tak popularny jak V-Ray... no ale tu nie chodzi o popularność... Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, oto prezentuje tu 2 z 3 sposobów renderowania w fR:

(nie dodaję 3, ponieważ jest to system do Animacji w GI)

 

1. finalRender: Image (Uwaga !! Zrobiony metodą SizeRatio 1/8, wiec jakosć nie jest za dobra tego GI ;/ )

1%20-%20finalRender%3b%20Image.jpg

2. Quasi Monte-Carlo

2%20-%20Quasi%20Monte-Carlo.jpg

 

Obydwa są na standardowych ustawieniach, nic nie zmieniane...

 

Ustawienia:

1. Bounces: 2, Rays: 256

2. Samples: 64

 

Jedno Światło - SkyLight

 

Poligonów 800 000

 

Czas renderungu był kruciutki, dla fR to jest nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GI Test: V-Ray vs. finalRender

 

Obydwie scenki są takie same

 

Ustawienia:

V-Ray - Ustawienia GI na Medium

finalRender - Ustawienia GI na 256

 

 

V-Ray:

GI%20-%20V-Ray%20-%20Medium.jpg

 

finalRedner:

GI%20-%20finalRender%20-%20256.jpg

 

Rendering w finalRenderze był troszke krutszy niż w V-Ray'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Spokojnie !! JA nie znam tak dobrze V-Raya, bardzo dobrze fR ale nie V-Ray... sorkli to tylko taki tescik dla jaj ;P Sam Skylight :) z resztą czym by sie tu zachwycać... Mojim zdaniem Obydwa pluginy są dobrze, nie ma groszych ani lepszych, bo takie porównywanie nie ma sensu... Obydwa mają masę opcji i udogodnien i na obydwóch mozesz zorbić takie zeczy że głowa boli... Pozdro ;]

 

P.S. Jeszcze raz sorki z tym renderem... ehhh :) Robie w Maxi'e już z 5 lat ale V-Ray'em bawiłem sie nie długo ;P jestem miłośnikiem finalRendera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na VRay`u nigdy nie robiłem. Od zawsze siedzę na fR i jak na razie nie zamierzam się przesiąść dlatego, że panuje powszechna opinia, że fR ma o wiele większe możliwości od VRaya, jest szybszy, robi ładniejsze rendery (jak się umie go obsługiwać) i trochę trudniejszy (co będę szedł na łatwiznę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności