Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Small Mermaid


Rekomendowane odpowiedzi

Final Update:

Small Mermaid in accesions of huge marid - underwater gin. He is confused by her beauty.

 

finalcp5.jpg

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

Tytuł przyszłej pracy potraktowany dosyć swobodnie. Głównie z faktu, że pomysł nie wyklarował mi się jeszcze dostatecznie. Wysuwający się na pierwszy plan motyw to dwie postacie... olbrzymi horror-bestia... żyjąca w wymarłym świecie... - szukająca właśnie "tego czegoś" - piękna, które mogłoby wypełnić czymś jego pustkę - jedyną rzecz jaką posiada. Druga postać - piękno. Niebywale mniejsza oraz niezwykle piękna (najprawdopodobniej kobieta lub coś w tym stylu ;) ).

Praca miałaby przedstawiać już owy moment "odnalezienia piękna". W owym jednak momencie horror zabija piękno. Jego twarz bez wyrazu (oznaka obojętności - byćmoże tak naprawdę nie togo szukał), zakłopotania (byćmoże zabił nieświadomie... i piękno, którego szukał poprostu ucieka mu przez palce) lub złości (byćmożę zabił z wrodzonej zazdrości i zła).

 

Myślę też nad całym kształtem sceny - czy umiejscowić na lądzie/w lesie lub ewentualnie w odmętach oceanu przedstawiając małą syrenkę i jakąś olbrzymią wodną bestię...

 

Narazie będe starał się rozrysować wszelkie możliwe opcje i wybiore najlepszą jak już będę mniej więcej wiedział jak może to wyglądać.

 

No to zabieram się za pracę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Narazie próby wczucia się w klimat i określenia tej "piękniejsza" części przyszłego obrazka:

 

sketch1atb0.jpg

 

Generalnie chyba jednak skłonie się właśnie w stronę tej podwodnej sceny - sporo możliwości... wyjdzie w praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakkaS an litosc! Ty masz rodzine - dom - co sie za laskami na forum uganiasz :P

 

A szkic istotnie fajny - tylko jak dla mnie panienka ma za ostre rysy aby byc symbolem pieknosci i delikatnosci - choc to oczywiscie kwesta gustu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek - Generalnie z ogłówka korzystam bardzo dużo, ale to co na górze było maźnięte głównie w painterze.

 

OmeN2501- Postaram się dać jej nieco dziecięcą i niewinną twarz. To powyżej to była jakotaka przymiarka.

 

Generalnie dzięki za komenty. Krucho ostatnio z czasem, ale postaram się go więcej wyegzekwować... narazie taki szybki maz i pierwsza koncepcja... postaram się ich pare zrobić. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

sketchdzx9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny szkic...nie wiem tylko czy zamiana miejsc nie była by ciekawsza...tzn pokazanie tej syreny/istoty za pleców potwora...wtedy byś mógł pokazać jej twarz...a tak dużo stracisz. No ale to tylko taka luźna sugestia...bo ten kadr tez mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny szkic...

Troche się nad tym męczyłem ... co do potwora nic ciekawego, ale zarys syreny juz jest mniej więcej taki jaki bym chciał...

Niełatwo będzie tego bydlaka jakoś sensownie ustawić dając mu przytym niebanalny wygląd.

 

sketchaax0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase czasu chodzi mi po głowie jeszcze drugi pomysł w sumie chyba z bardziej oczywistymi skojarzeniami i mniej banalny...

 

Olbrzym i jego mały domek - przynajmniej w jego mniemaniu, bo oczywiście dokońca tak niemusi być ... wielki człowieczek zawsze przecież mógł sobie domek przywłaszczyć ;).

W sumie jeszcze niezdecydowałem się ostatecznie porzucić pierwszy pomysł... zobaczymy jak to się będzie rozwijać... gdybym ewentualnie zdecydował się na temat z olbrzymem - syrenke prawdopodobnie dokończe jako samą postać już poza konkursem.

 

domek1th9.jpg

 

domek2gz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny szkic...

Troche się nad tym męczyłem ... co do potwora nic ciekawego, ale zarys syreny juz jest mniej więcej taki jaki bym chciał...

Niełatwo będzie tego bydlaka jakoś sensownie ustawić dając mu przytym niebanalny wygląd.

 

sketchaax0.jpg

 

Mnie sie ten podoba bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardziej takie macki podobały same. BYly nie dopowiedziane. Wiedzieliśmy, że należą do jakiegoś wielkiego, oślizgłego potwora... a tu ? heh mamy podane wprost na tacy co to jest. Poprzednia praca, przynajmniej mnie inspirowała do jakiegoś poszukiwania, zastnawiania sie co to jest za licho ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne kolorki, tylko ta panna jakas połamana

Też by cię połamało jakby cię takie macki dorwały ;). Generalnie postaram się nad nią posiedzieć, żeby przyzwoicie wyglądała ( i ta "panna" i cała praca zresztą).

O dobre pomysły ciężko. Generalnie chodzi mi po głowie kolejny pomysł, ale jak tak bede co chwile próbował ugryźć coś innego to moge nic nieskończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywam jakiś totalny kryzys w stosunku do tej pracy... totalnie niewiem jak to dalej pociągnąć. Najzwyczajniej niechce mi się nad tym siedzieć. Chyba trzeba będzie zacząć totalnie coś innego... a w głowie mętlik niestety ;/ Zastanawiam się czy wogóle coś na tą bitwę skończe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj Marduk...mam tak samo. Juz wiem, że nic super mi nie wyjdzie ale trza doprowadzić sprawę do końca...wiesz nie ważne jak facet zaczyna, ważne jak kończy :D hehe

 

Ja sie uparłem, że nie odpowiem an posty w wątku póki nie będę miał co pokazać. :) Trza sie jakoś motywować. Poza tym fajnie zacząłeś...ciągnij to dalej. Jak by co mogę z monsterem pomóc. Laska fajna wiec to nie problem.

 

Pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidiasz- Szczerze mówiąc to myślałem też o king kongu... tylko, że mętlik w mojej głowie niejest spowodowany brakiem pomysłów... lecz raczej niezdecydowaniem.

 

Jakkas - dzięki za dobre chęci ;). Postaram się jakoś ogarnąć i sobie z tym wszystkim poradzić ;].

 

Niewiem czy się wreszcie na coś zdecyduje (może jeszcze wrócę do syrenki), ale...

Wrzucam moją kolejną walkę z drugim pomysłem. Może coś z tego wyjdzie.

 

male2nz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk

Idea twojego obrazka jest czytelna i IMHO jest to dobry kierunek choć może troszkę za bardzo "Piękna i Bestia". Niestety nie umiesz tego ubrać w formę. Mi zdecydowanie najbardziej się podobało to: http://img392.imageshack.us/img392/9000/sketchaax0.jpg

Ale wyobraziłem sobie to tak, że zamiast syrenki jest ktoś w rodzaju Calineczki, a zamiast tego potwora jakaś monstrualna wersja obleśnego motyla. Szkoda, że nie mam skanera, ale inspiracją mógłby być rysunek z komiksu Hugo: Zamek mew str. 31, gdzie Narcyz połykany jest przez oślinionego motyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic no to jedziemy ze starym pomysłem...

Morbid Karbid: Oj problemów z "ubieraniem w forme" to ja mam od groma... no coż jeszcze za mało skilla mam. Poszedłem trochę w stronę tego etapu jaki wymieniłeś. Efekt względnie zadowalający, więc prawdopodobnie przy tym zostane... no chyba, że są jeszcze do niego jakieś sugestie?

 

wip1co6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności