Skocz do zawartości

Secna 3d: Budynek


technoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!!

 

 

to moja pierwsza praca w wip\'ie.... wiec prosze o wyrozumialos i pokierowani9e mnie w dobra strone....

 

 

chce zrobic budynek ktory przedstawiam ponizej...

 

mysle ze jutro albo pojutrze mozena sie spodziewwac pierwszych renderów...

 

 

prosze o wszelkie sugestie i porady...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po przemysleniu kilku spraw biore sie do pracy....

 

 

to jest prawdziwy budynek (połozenie Turcja miast Antalya dzielnica Aksu :)) bardzo piekny hotel!!! jest tam wiele ładniejszych budynków ale to jeszcz enie na moje umiejetnosci ten jest najprostrzy wg mojej oceny... a kopułe zrobie z kawałka sfery albo bryły obrotowej :))

 

 

pozdrawiam i biore sie do pracy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u góry moje pracki :)) prosze oceniac:))

 

i jednoczesnie prosze o pomoc... co zrobic zeby przy renderowaniu nie bytło tych napisów z brasila i gdzie moge znalezc jakies informacje na temat jak poustawiac te funkcje w renderze zeby było dobrze... ??

 

 

 

dziekuje i podzrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to narazie z brazila nie kożystałem... ale jak narazie nie widze potrzeby bys musiał kożystać z tego rendera. być moze masz wersje freeware albo coś w tym stylu i dlatego te napisy... ale głowy nie dam uciąc. popierwsze to postaraj sie o lepsze referencje gdyż z Twoich niewiele da sie odczytac zaledwie zarys budynku a to za mało. jak narazie nie licząc kolumn to to jest strasznie kanciaste.... jak kozystasz z brył walcowatych i tym podobnych obiektów nawett brył obrotowcyh do dostosowyeuj parametry sides itp będzie krąglejsze... bo jak narazie u ciebie kanty widać.... tak samo ścian czy raczej partia gdzie jest kopuła... tam gdzie są okan równierz strasnie kanciasto. pracuj dalej i powodzenia.. jak zrobisz coś więcej to sie oceni.... nie znam Twoich mozliwości... pracuj... pracuj... pracuj.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisy sa powodem wersji brazila masz wersje testowa, aby napisy zniknely msusiz miec pelnego brazila wraz z licencja :P a co do budynku to pamietaj ze po 2 stronach beda jeszcze dalsze czesci budynku wiec nie stawiaj tam kolumn i okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie da sie ukryc ze dziwnie to wyglada ... moglbys to sprobowac pokazac z dalszej odleglosci ... mielibysmy porownanie do tego obrazka ktory zamiesciles na poczatku ...

 

czy to wina \"demo\" wersji brazila ze znikaja ci poligony w kolumnach ;) ?

 

od siebie ... dolozylbym kilka miekich cieni ... ze swiatel padajacych z roznej strony ... dodaje efektu ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

 

 

no nareszcie jakies dobre słowa bo bałem sie ze zostane znowu styrany strasznie:))

 

ok nad tymi kantami to sie popracuje nie ma roblemu.... a co do proporcji to wg mnie nie musza byc dokładnie takie same.... co prawda ten budynek wyszedł troiche za wysoki no i moze przez to wyglada troche dziwnie ... ale w koncu to ma byc moja praca a nie dokładne odwzorowanie tego co widac na obrazku....

 

 

a co do zanikajacych czesci kolumn to nie mam pojecia jak to zrobic zeby nie znikały robiłem je ok 4 razy i zawsze w tych miejscach sie pojawiał błąd:( nie mam pojecia dlaczego....

 

 

a co renbndera... to jak dawałem prace to wszyscy kazali mi renderowac brazilem a teraz jak korzystam z brazila to mówicie zebym wyłączył... nic nie rozumiem juz aha i gdzie sie włącza to GI????

 

 

w tej scenie nie ma jeszcze zadnych swiateł itp.... to oswietlenie które jest jest automatyczne z maxa.....

 

 

to chyba wszystko dzis wuieczorkiem wysle kolejny renderek z poprawionymi błedami :)) mam nadzieje ze jeuz bedzie git i ze uda mi sie te kopolumny zrobic jak nalezy:))

 

 

pozdrawiam

 

TechnoOn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze w tych klumnach ...to kazde wciecie jest identyczne ... wiec dziwne ze znikaja tylko pojedyncze polygony ... nie mam nic do renderu ... bo to przeciez dopiero poczatek modelu ... wiec tekstur super swiatel i cieni byc nie musi ... ale sprobuj to zrenderowac standardowym renderem 3d-studio ... tak zeby zobaczyc czy dalej beda znikaly ci face\'y

 

pozdrawiam i z ciekawoscia cekam na postepy w pracy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!! po krótkiej przerwie....

 

 

 

Przesyłam kolejne rendery mojego wipka... poprawiłem w nim te kanty itd..... i wg mnie praca jest juz skonczona ale prosze fachowców o ocene:)) tylko delikatnie:))

 

 

jezeli ma ktos jakis pomysł na texturowanie to bardzo prosze o rady...

 

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie wiem co myslec???

 

Poprzednio jak wrzuciłem renderki to sie posypało pełno uwag!! a teraz cisza.... i co to znaczy??!! Nie macie zastrzezen, bo wszystko gra??, Nie macie zastrzezen bo taka kicha ze szzkoda słów, czy poprostu jestescie w pracy i nie ma komu mnie oceniac....

 

 

czekam !!!!

 

 

papa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turcy raczej nie slyna z najlepszej architektury wspolczesnej. twoj referencyjny obiekt prezentuje rownie wysoki poziom estetyczno-architektoniczny co np. tureckie realizacje w warszawie jak reform plaza czy blue city. ogolnie co bys nie zrobil i tak bedzie lepsze od oryginalu. a bledy jesli sa to i tak ich nie widac bo twoja praca donosi sie do oryginalu ktory lamie wszelkie kanony i logike architektoniczna. ale milej zabawy zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... zeby nie bylo za wesolo ...

 

1) nawt turcy nie muruja kolumny w 2 narozne sciany :)

 

2) kolumny nie wystaja poza to co na nich sie opiera ... bo naprezenia w nich zmiazdzyly by je momentalnie ... (technikum robi swoje) hehe

 

3) te kolumny juz nie maja znikajacych faceow ale sa \"zlamane\" w zagieciu ...

 

4) nie zaznaczone na rysunku ... ale ...ta balustradka ? w okraglej czesci budynku jest powycinana ... albo conajmniej karbowana ...

 

z daleka juz wyglada niezle ... ale jak wytniesz przynajmniej 1 i 2 blad ...(to te rzucajace o ziemie) to z teksturkami i w ladnej scenerii bedzie naprawde ladnie ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że za szybko chcesz to skończyć ;) Jest jeszcze sporo do poprawy:

1. proporcje - i to bardzo (tam gdzie czerowne linie)

czyli:

-skopana wysokość rotundy (dolna część za wysoka)

-tympanon jest do wymiany (za duży, a środkowa jego część powinna być wklęsła-może tego na fotce nie widać ale tak jest :), no i naroża gzymsów -raczej nie zaokrąglane tylko ostre nie jestem pewny czy jest tak tutaj bo nie widać ale przeważnie są kanciaste)

-część budynku wystająca z rotundy jest za długa i nie równa w podziałach

-w miejscu gdzie kończy się ściana a zaczyna kopuła (u mnie litera A) masz za wysoko usadowioną kopułe

-zwieńczenie kopuły wyszło Ci troche jak komin spróbuj niższe - może lepiej będzie wyglądać

2. brakuje też detali:

-gzyms (literka B i niebieska linia) jest u Ciebie zupelnie łysy popraw bo koszmarnie wygląda -zrób na nim podziały

-zrób cokół (lit. C) - od razu zmieni sie odbiór budynku

-kolumny są za \"ciężkie\"

-i możesz dodać podziały w oknach

to chyba tyle uwag :)

fajnie by było gdybyś zrobił renderki z GI

powodzenia

bud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

 

 

Na poczatku dziekuje za oceny i za wwszystkie pomocne uwagi...

 

 

co do wyskokosci mojego budynku to wg mni ejest ok moize nie jest taka jak w oryginale le przeciez nie musi byc ! tego nie chce poprawiac....

 

 

tympanon rzeczywiscuie dopiero teraz to zauwazyłem ... zaraz poprawie.....

 

część budynku wystająca z rotundy... wg mie jest ok ... nie myusi byc taka jak na oryginale....

 

 

na obrazku litera \"A\" zaraz popraie bo rzeczywiscie zle to wyglada...

 

Literka \"B\" gzyms za bardzo nie wuiem jak zrobic cos podobnego do oryginału... (prosze o pomoc)

 

co to znaczy ze kolumny sa za ciezkie?? za gróbe?? bo nie wiem...

 

 

co to jest \"cokuł\" to jest to na czym stoii budynek??

 

no to chyba tyle prosze oo odpowiedz na moje pytania...:)) nie znam sie za bardzo na architektórze ...

 

 

 

aha i jak zrobic rendery w GI???????????????????????????????????????????

 

pozdraiwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widze że się nie bardzo znasz na architekt\"ó\"rze :)))))

ale o pracy:

-co do gzymsu to ja bym pokombinował z polymodelingiem, ale sam musisz na to znalezc sposób -nie wiem jak najlepiej modelujesz.

-kolumna jest za gruba, ma za dużą bazę i głowicę - tyuch elementow na orginale w tej skali prawie nie widać - dlatego wydaje sie za ciezka

-a cokół jak dobrze odgadłeś to jest to na czym budynek stoi -naprawę warto go zrobić (i kawałek podłoża)

A rendery z GI.... hmmm wcześniej o ile dobrze pamiętam próbowałeś renderować Brazilem. tam jest GI poczytaj jak dobrze poustawiać i próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sedrecznie!!!

 

no i juz wiekszosc błędów zostaa poprawiona.....

 

nie bede zmieniał proporcji budynku to co z tego ze odbiega troszke od oryginału...

 

moge przeciez wniesc cos swojego:))

 

 

oto 2 rendedrki ze wstepnymi texturkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ... od bledow (ewentualnych) w modelu sie odczepiam .... ale materialy .... textury tego zielonego ... nie wiem co to (trawa?) tych skalek ... o budynku nie wspominajac .... zero jakiejkolwiek chropowatosci ... zero czegokolwiek ... prosze zrob cos z tymi teksturami ....

 

poza tym nawet pol cienia nie ma ... jak bedzie GI ... albo cokolwiek co da ci cienie ... (swiatlo) to bedzie to wygladalo znacznie lepiej .....

 

pozdrawiam i ... zabieraj sie do pracy .... bo od poczatku trzymam za ciebie kciuki ... !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ... mam dzisiaj kiepski dzien i nie moge sobie odpuscic ... 2gi render jaki dales ...to ... uff

 

1) nie poprawione ... (z daleka bedzie dobrze)

2) oops ---> cos ucieklo

3) no chyba nikt nie robi budynku z papieru

4) stary .... to wyglada naprawde paskudnie ... i nawet z daleka kluje w oczy

 

jak to poprawisz + materialy ... to bedzie ladnie ... a nawet ladniej niz ladnie ...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no texturki poprawiłem ... ale teraz wyglada ten budynek jakby był ze złota:)) ale co tam ... wystajace kolumny poprawione...

 

 

jeszcze tylko ten gdzym czy jak to nazwac to co piszesz ze jest z papieru... piopatrze....

 

 

no wieczorkiem bedzie ładny rendrerek:))

 

pozdrawiam

i dziekuje za uwagi:))

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam poprawione renderki i z texturami chropowatymi itd... nie potrafie zrobic renderów z tym GI ...:(((

 

i nie wiem co to za swiatło pada tak jakby przechodziło przez ten taras co jest u góry a zadnej dziury tam nie ma:( i nie wiem co zrobic... bo to nienaturalnie wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam poprawione renderki i z texturami chropowatymi itd... nie potrafie zrobic renderów z tym GI ...:(((

 

i nie wiem co to za swiatło pada tak jakby przechodziło przez ten taras co jest u góry a zadnej dziury tam nie ma:( i nie wiem co zrobic... bo to nienaturalnie wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za wiele to nie poprawiles :(

tympanon ok gzyms też ale z wklęsłymi elementami był lepszy... i nadal upieram się abyś zrobił cokół - bo zrobiłeś wielką \"podstawkę\" pod budynkiem a to nie załatwia sprawy (może Cię wprowadziłem w błąd pisząc że cokół to coś na czym budynek stoi -ale nie wiedziałem że można to tak dosłownie potraktować) zobacz na fotkę -tam cokół to czerwona \"obwódka\" bardzo niewiele wystająca poza bryłę budynku

 

co do materiałów to długa droga przed tobą, ale próbuj bo inaczej się nie nauczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge miec glupie pytanie ? .... jak ty zes to zrobil ze niektore obiekty daja cien ... a niektore nie ? jesli to cel zamierzony ... to po co ? od kolumn nie ma zadnego cienia ... a powinien byc ... render jest do bani ... materialy ... no nie wiem ... \"podstawka\" i \"ziemia\" pozostawiaja wiele do zyczenia ...

 

probuj probuj probuj .... jesli render tej sceny nie zabiera ci wiecej niz 5 minut .... to baw sie z materialami ile wlezie ... tak dlugo az sam bedziesz wiedzial ze efekt jest zadowalajacy ... (mozesz tez poprobowac na kulkach :)

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności