Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Rhino model #4 : mp3 player.


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Po skończeniu stylizowanego pokoiku, postanowiłem poznać inne metody modelowania poza poly. Mój wybór trafił na nurbsy, jako że ostatnio na forum zapanowała mania ;) Rhino, wiec postanowiłem ujażmić nosorożca :)...

 

Dziś po południu zaczełem poznawanie jego funkcji metodą Bruteforce (klikałem wszystko co sie dało :) ) i wieczorkiem zrobiłem ten oto kalkulator ;| :

 

rhino1.jpg

 

Ten Topic, będzie zawierać z czasem kolejne wypociny w nurbsach, które wykonam w ramach nauki ;)... A teraz kończe kalkulatorka, exportuje do maxa i jakis render trzeba dać :)

 

Pozdrawiam

 

 

[Wyedytowany dnia 3-7-2004 > malefatal]

 

[Wyedytowany dnia 5-7-2004 > malefatal]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysł dość dziwny...

Co do pracki to poszełeś na łatfizne i zorbiłeś tandetny \"prosty kalkulator\" ,ale jak na pierwsze pracki to OKi.

 

Na forum może jest ostatnio mania na rhino...ale ja np. pracuje na nim już od pierwszej bety... (pod koniec 97 roku).

 

A na forum jestem od niedawna...

 

To był taki tyci tyci.. Off-Top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja siedzę na krześle :P

jeżeli zrobiłeś to bez żadnych tutków to jestem pod wrażeniem :) jest to co prawda bardzo prosty obiekt, ale mimo wszystko trochę funkcji trzeba znać, żeby coś takiego zrobić... a ty je poznałeś samemu, nono :)

 

pozdrawiam

 

P.S. co to za perfidna podróba Casio? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack : Według mnie jest to całkiem prosty poragramik, a do zrobienia tego kalkulatora uzylem tylko paru finkcji : boolean, fillet, extrude i coś jeszcze :)... I jeszcze musze dodać, że najlepszą metodą nauki, jest metoda prób i błędów, a w przypadku tutoriali, jesteśmy prowadzeni za rączke, przy czym nie wnosimy zbyt wiele własnej inwencji twórczej.

 

A teraz taki mały bonus - Dwa latające CASINA :)

 

rhino3.jpg

 

ps. Strasznie dziwnie sie pracuje w maxie po paru godzinach z Rhino ;)...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już koniec pierwszego modelu wykonanego w Rhino :). Teraz myśle nad następnym :). Jeden taki kalkulatorek to około 110000 faces ... Renderowany oczywiście z użyciem vraya ;)...

 

rhino4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem pussik ... jak dla mnie ... to bardzo porzadna praca ... render jest ciekawy i milo sie na to patrzy. Model bez zarzutu. Nigdzie nie jest napisane ze kalkulator ma miec jakies niewiadomo jak wybujale ksztalty.

 

praca na 5tke...

 

PS. sprobuj innego rodziaju exportu nastepnym razem zwlaszcza do \"prostrzych\" obiektow np IGES. zaoszczedzisz sporo.

 

pozdrawiam i powodzenia przy dalszych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sie ... ;) jak bedziesz mial problemy ... zajzyj do dzialu rhino na tym forum ... a jak bedzie cos jeszcze to zawsze mozesz pisac do mnie czy do innych czubow od rhino ... (bzyku , loozack i inni:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym niezly weekend :).

no modelik ladniutki i prosciutki zarazem jak na poczatek niezle renderek tez fajny :).

Exportowanie to kolejna sztuka . zamiana nurbs w mesh. najwazniejsze wartosci ktorymi trzeba ustawiac to angle, aspect ratio, min i max edge lenght a przy malych filletach min quads.

No jestem ciakawy kto zrobi pierwszą komórke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję, żebyś zrobił jakiegoś Discmana :) albo MP3 Player\'a :D a najlepiej wszystko po kolej (komórka, discman, mp3 player ;)

 

pozdrawiam i gratuluję ukończenia pierwszej pracy w Rhino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zajme się telefonem. Nie jest to żaden istniejący model, będzie to jedynie takie cos wymyslone przeze mnie ;). Dodem jeszcze, że to nie jest tel. komurkowy, ale stacjonarny... No to, żeby dużo nie gadać, wrzucam pierwszy screen... Jeszcze musze dodać sporo szczegółow...

 

rhino5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malefatal ... jest naprawde ladnie ... widze ze uzyles dosyc ladnych plaszczyzn ... wiec co do wykonania sie nie czepiam ... wyglada to na przemyslany model a raczej jego wykonanie ... (nie zapychanie pustych miejsc jakimis brzydkimi surfaceami ... tylko ladnie dobrane plaszczyzny dla calego modelu ...

 

jesli moge cos doradzic ... to delikatny filet na przyciskach poprawilby jeszcze to i owo ... hmm teraz zerknalem jeszcze raz na siatke dla pewnosci ... i widze ze nie zapomniales o tym filecie ... ale daj go troszke wiekszy :)

 

pozdrawiam i gratuluje (prawie) ukonczenia 2giego modelu w rhino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem sobie przerwe od 3d. Jednak nadszedł koniec obijania się i zrobiłem taką oto ciężarówke zabawke ;)...

 

Screen:

 

cartoy.jpg

 

Render narazie bez zadnych materiałow ;)

 

cartoy1.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze techniczne rzeczy typu lodowka or sth... przeznaczone sa dla rhino, organiczne dla ZBrusha a Max teraz jest tylko wykorzystywany! ;)

To ja sie jeszcze spytam troche ;] Max tez chyba ma tam jakies nurbsy (nie?) a nie slychcac, zeby ktos to ruszal. Moze mi ktos wytlumaczyc na czym konretnie polega roznica miedzy nurbsami a np. edit mesh? Obowiazuja inne prawa dot. siatki czy cos?

Prace super, podobaja mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ciężarówka. No trzeba przyznać, że ten rhino jest fajny, ma parę bajerów , których w maya mi brakuje, ale pewnie są do tego skrypty, a pokaż siateczkę po imporcie do maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRB z tego co wszyscy mowia nurbsy maxowe sa do kiczu tarcia i niemaja zadnego porownania z rhinowymi :) (choc tak niby ludzie mowia, a wiadomo ze niezawsze to co mowia jest prawda:) ) Model fajny zabawka to zabawka :) jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności