Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 71: Biebrza


MazaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Tematem jest / są : rozlewisko rzeki Biebrzy; woda, trzciny, bagno, ptaki itp. itd. - generalnie sprawdźcie ten uroczy zakątek Polski.

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 27.09.2009 (niedziela) godz. 23:59.

SONDA: od 28.09 do 30.09 (3 dni)

 

POWODZENIA

Edytowane przez MazaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ooo, oryginalny temat, sie chodzilo sie na łosie nie raz i nie dwa sie, to i moze cos namaluje sie, chociaz srednio umie sie w tak krotkim cza-sie. A ze tak spytam, bo sie nad tym od dawna zastanawialem, to 1,5h to sobie wyznaczacie na stworzenie rysunku od absulutnego zera, lacznie z pomyslem, czy jakies studia wczesniejsze mozna robic i inne takie? Albo 4 dni obmyslac kompozycje na thumbnailach? Zrobic jedna prace, a pozniej druga w 1,5h na jej podstawie od poczatku, jak juz wszystko jest zaplanowane? :) Bo na pewno i takie sie zdarzaly ;> Te 90 min to dla mnie od zawsze bylo zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie zglaszam sie, ale musze przyznac ze bdb temat. Moje tereny, kresy wschodnie, podlasie, suwalszczyzna :) Piekne, klimatyczne sa rozlewska i caly Narodowy Park Biebrzański. Zacytuje fotografa National Geographic -> " W PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSCE, przy granicy z Białorusią, na setkach kilometrów kwadratowych rozpościerają się doliny Narwii i Biebrzy. Jak okiem sięgnąć, ciągną się lasy, trzcinowiska, wydmy, bagna i podmokłe łąki - wśród znawców obszar ten słusznie zyskał miano "AMAZONII EUROPY".

 

Zeby zainspirować -> http://www.national-geographic.pl/foto/fotografia/dolny-basen-biebrzy/

Edytowane przez graficMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak spytam, bo sie nad tym od dawna zastanawialem, to 1,5h to sobie wyznaczacie na stworzenie rysunku od absulutnego zera, lacznie z pomyslem, czy jakies studia wczesniejsze mozna robic i inne takie? Albo 4 dni obmyslac kompozycje na thumbnailach? Zrobic jedna prace, a pozniej druga w 1,5h na jej podstawie od poczatku, jak juz wszystko jest zaplanowane? :) Bo na pewno i takie sie zdarzaly ;> Te 90 min to dla mnie od zawsze bylo zagadka.

 

Sorry za offtop, ale imo to jest proste.

Jeden będzie mierzyć ze stoperem w ręku, żeby być uczciwym, grzecznym, poukładanym itd... Drugi przytnie sobie wiadomo w co, posiedzi nad sprawą ładnych parę godzin albo i dłużej, potem udając greka na forum.

Ludziska są różne. Niektórzy robią dla spontanu i ekspresji, inni koniecznie muszą wygrać, bo inaczej są przez miesiąc chorzy...

W sumie - jak chcesz to zmierzyć ? Nagrywać tu nie będziemy przecież, liczy się ogólnie na ludzką uczciwość. A poza tym - czy to o to chodzi ?

 

Druga sprawa - speed speedowi nie równy. Ciężko porównać malowanie okrąglakiem z bani do malowania custom brushami z perspektywą i kolorami skradniętymi z refki. Widziałem sporo speedów na sieci w których ludzie wprost wychodzili z jakiejś foty idąc głównymi plamami, schematem kolorów, światłem itd żeby dość do czegoś innego ale ciągle operując w schemacie z refki.

 

Nie ma szans żeby porównać jeden sposób malowania z drugim, więc myślę że każdy robi co uważa i jak uważa, a potem ludzie w sondzie dają za to jakieś punkty albo i nie. I to jest ok, bo to jest tylko Tygodniowy Speed Painting a nie wyścig przez płotki o Złote Kalesony :D

 

A temat jest faktycznie super, może coś zmaluję żeby porobić za statystę :D

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77- SWIETNY speedzik! Troche faktycznie kompozycja moglaby byc ruszona w ktoras strone, ale generalnie ta niedoslownosc wszystkiego strasznie mi sie podoba. Jakbys moze troszke bardziej poszukal gdzies glebi przestrzeni to by bylo jeszcze lepiej. Uwazam, ze moglbys sprobowac rozwinac ten styl, bo wydaje mi sie, ze potencjal w nim jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, wielkie dzięki za wszystkie ciepłe słowa.

Mój warsztat póki co jest bardzo skromny, jednak nie boję się eksperymentować i prawdopodobnie to jest przyczyną, dla której pewnym osobom spodobała się moja praca na ten TSP - czasem coś ciekawego się pojawi, chociaż tego nie oczekiwaliśmy.

Rembiku, dzięki wielkie, ale o ile nie przytrafi mi się jakiś fenomenalny progres (a takie rzeczy zdarzają się niesamowicie rzadko) to o tym czy było warto mi kibicować czy nie przekonamy się za kilka czy kilkanaście lat. Niemniej jednak miło że ktoś trzyma kciuki za moje zmagania z digitalem.

I przepraszam za offtop, ale pozostawić tak miłe słowa bez odzewu byłoby po prostu niegrzecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak już fajny progress zrobiłeś - nie trzeba czekać kilku czy kilkunastu lat.

Mimo to czekam na jakąś inną nową Twoją pracę, żeby przekonać się czy to nie "przypadek" (ha-ha) ;)

I od razu napisz tą swoją tajemniczą teorię na naukę rysowania, o ktorym pisales jakis czas temu

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności