Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'architektura' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Nowy odcinek podcastu Klaudii Borowiec ➡️ Czy architekci generalnie boją się technologii AI? 🎙️✨Adam Buśko, należy do tej drugiej grupy. Adam to architekt z LABu - działu konkursowego C.F. Møller w Kopenhadze. Adam nie tylko pracuje w międzynarodowym środowisku architektonicznym, ale również aktywnie wykorzystuje narzędzia AI w swojej codziennej pracy. ➡️ Dzięki niemu poznamy wpływ tej technologii na architekturę oraz jakie korzyści niesie ze sobą. To rozmowa, która dostarczy nam wglądu w to, co każdy architekt powinien wiedzieć na temat sztucznej inteligencji w architekturze. Zapraszam!
  2. Nowy odcinek podcastu Klaudii Borowiec ➡️ Czy architekci generalnie boją się technologii AI? 🎙️✨Adam Buśko, należy do tej drugiej grupy. Adam to architekt z LABu - działu konkursowego C.F. Møller w Kopenhadze. Adam nie tylko pracuje w międzynarodowym środowisku architektonicznym, ale również aktywnie wykorzystuje narzędzia AI w swojej codziennej pracy. ➡️ Dzięki niemu poznamy wpływ tej technologii na architekturę oraz jakie korzyści niesie ze sobą. To rozmowa, która dostarczy nam wglądu w to, co każdy architekt powinien wiedzieć na temat sztucznej inteligencji w architekturze. Zapraszam! Zobacz cały news
  3. STUDIO GRAFICZNE FOUR.creative // www.four.com.pl // Z POZNANIA POSZUKUJE: GRAFIKA 3D PROPONUJEMY STAŁE ZATRUDNIENIE W SIEDZIBIE FIRMY JESTEŚMY STUDIEM GRAFICZNYM, POSIADAMY STUDIO FOTOGRAFICZNO – FILMOWE, Z NASZYMI KLIENTAMI REALIZUJEMY AMBITNE PROJEKTY REKLAMOWE Z WYKORZYSTANIEM ZAAWANSOWANYCH TECHNIK GRAFICZNYCH. NASZE PROJEKTY SĄ WYNIKIEM WSPÓLNEJ PRACY GRAFIKÓW 2D, SPECJALISTÓW DTP, FOTOGRAFIKÓW ORAZ GRAFIKÓW 3D. KILKA NASZYCH PRAC Z ZAKRESU 3D MOŻNA ZOBACZYĆ https://www.behance.net/gallery/88297305/Wizualizacje-3D OBECNIE POSZUKUJEMY DOŚWIADCZONEGO SPECJALISTY DLA NASZEGO ZESPOŁU W DZIALE 3D. NASZE WYMAGANIA: - ZAAWANSOWANA ZNAJOMOŚĆ PROGRAMÓW 3DS MAX + CORONA (MODELOWANIE, WIZUALIZACJE WNĘTRZ, ANIMACJA WNĘTRZ), - BARDZO DOBRA ZNAJOMOŚĆ ADOBE PHOTOSHOP CC, - KREATYWNOŚĆ I SUMIENNOŚĆ. OFERUJEMY: - ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE, - PRACĘ Z DOŚWIADCZONYMI SPECJALISTAMI, - REALIZACJĘ CIEKAWYCH PROJEKTÓW REKLAMOWYCH. CV ORAZ PORTFOLIO PROSIMY PRZESŁAĆ NA ADRES [email protected]
  4. 1termi

    wnętrza

    Wrzucam to co zrobiłem pere lat temu. 3dsmax 2010 modelowanie i rendering.
  5. Cześć! Jakiś czas temu zacząłem prace w blenderze i potrzebuję krytyki moich prac. Z poniższą wizualizacją 'bawię się' już trochę za długo , a nadal nie potrafię osiągnąć realistycznego i ciekawego efektu. Wrzucam kilka wersji tego samego ujęcia do oceny- nie wiem, w którą stronę powinienem isć. Będę wdzięczny za komentarze i porady ;) SOFT: Blender 2.79 + Cycles POSTPRODUKCJA- minimalne korekty kolorów w PS
  6. Witam, Trochę podchwytliwie nazwałem swój wątek, który mógłbym po prostu nazwać "jak zacząć przygodę z wizualizacjami?", ale ta wątpliwość z tytułu trochę do mnie przemawia, dlatego poszło tak:) Zajmuję się już jakiś czas grafiką 3D, w mojej pracy soft 3d to drugie narzędzie po Photoshopie i Illustratorze, aktualnie korzystam z Cinemy4D i Vraya. Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi, aby się trochę wziąć za wizualizacje architektury, głównie zewnętrznej. Nie chodzi mi o pracę komercyjną, bo tą już mam, raczej chciałbym się trochę "pobawić". porobić coś dodatkowego dla siebie. Ale nie ukrywam, że bardzo trudno mi w to wejść. Nie mam nic wspólnego z architekturą (wykształcenie niby plastyczne, ale to nie to), więc nie bardzo wiem jak się za to zabrać. W necie jest mnóstwo tutoriali, ale omawiających kwestie stricte techniczne. Jak zrobić teksturę, oświetlenie czy nawet sam model. Ja natomiast mam bardziej fundamentalne pytania. - jak robicie wizualizacje wnętrze, to aranżacje przestrzeni, wystroju, to Wasze pomysły? Czy raczej skupiacie się na odtworzeniu czyjegoś pomysłu, aby skupić się na warsztacie? Jeśli tak, to skąd bierzecie wymiary. Okien, mebli, itd itp. Przecież to wszystko ma kolosalne znaczenie dla realizmu. Jeśli nie jestem architektem, to jestem w stanie ogarnąć te wszystkie kwestie? - podobnie z wizualizacją zewnetrzną. Mam pomysł, aby odtworzyć kilka budynków i spróbować je w jakiś sposób ładnie zaprezentować. Ale jak to zwymiarować? "Na oko"? Próbować docierać do planów architektonicznych? Przypuszczam, że często jest to dosyć trudne lub wręcz niemożliwe. Zastanawiam się czy tego typu rzeczy mogą robić tylko architekci, którzy często lepiej czują te wszystkie kwestie, no i teoretycznie potrafią lepiej z głowy odtworzyć wymiary i odległości, bo mają się na czym oprzeć. Jednym słowem, co musi zrobić osoba, bez wykształcenia architektonicznego aby zacząć odtwarzać z obrazów czy zdjęć obiekty przestrzenne, aby zachowały właściwe proporcje i wymiary? Tak aby się później nadawały do wizualizacji?
  7. Podobno wystarczy jeden piksel, aby stworzyć dzieło sztuki. Pixselset jest jednak żywym dowodem na to, że ilość przekłada się w jakość. Widać to gołym okiem w naszych modelach 3D, wizualizacjach zewnętrznych i wewnętrznych, filmach, projektach stron www, wszelkich formach drukowanych, a nawet tekstach, które także dopracowane są w… każdym pikselu! Jesteś masterem w 3ds max, V-Ray i Photoshop, umiesz któryś z tych programów na całkiem spoko poziomie albo chcesz rozwijać swoje skille pod naszymi skrzydłami? Wyślij portfolio albo aplikuj już teraz! Zapraszamy całym setem pikseli na raz i i każdym z osobna! Portfolio i ewentualne pytania ślij na [email protected] http://www.pixelset.pl
  8. Agencja Reklamowa FAMA specjalizuje się w realizacji całościowych kampanii marketingowych dla branży deweloperskiej. Siłą firmy jest kreatywny zespół, dwudziestoletnie doświadczenie i wykorzystanie najnowszych technologii. Firma jest liderem na rynku kreacji strategicznej i reklamy nieruchomości. FAMA poszukuje kandydatów na stanowisko Grafik/Designer 3D w Warszawie: Grafik 3D Opis stanowiska: Osoba zatrudniona na tym stanowisku stanie się częścią profesjonalnego zespołu tworzącego zewnętrzne i wewnętrzne wizualizacje budynków oraz animacje. Wymagania: • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku • bardzo dobra znajomość programów: 3D Studio Max, Corona, V-ray, Photoshop, • wskazana znajomość programów Adobe After Effects, AutoCad, • umiejętność czytania planów architektonicznych, • zdolność efektywnej pracy pod presją czasu, • kreatywność, • znajomość języka angielskiego, • mile widziane doświadczenie VR Mile widziana znajomość podstaw architektury oraz zorientowanie w trendach wnętrzarskich. Oferujemy: • umowę o pracę, • ambitne wyzwania, • pracę w doskonałym zespole, • możliwość rozwoju zawodowego, • współpracę ze bardzo dobrymi designerami, • wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania Oferty (CV i portfolio zawierające wizualizacje wewnętrzne i zewnętrzne) prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883).
  9. Cześć, Jestem tu nowa, założyłam nowy wątek ze względu na brak wglądu w podobny topik.Interesuje mnie stworzenie plansz do swojego portfolio w klimacie projektu w załączniku (źródło: issuu)W jakim programie oraz w jaki sposób mogę uzyskać taki efekt wizualizacji bądź ilustracji? Posługuje się programem sketchup + v-ray , a postprodukcją w illustratorze i photoshopie. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :). Pozdrawiam serdecznie
  10. Cześć, Chcę podzielić się moimi ostatnimi wizualizacjami i prosić o Wasz feedback. Autorem projektu jest Marquard Design. Wizualizacje powstawały dość długo, z małymi przerwami. Programy to 3ds Max, V-ray i Photoshop.
  11. Witam wszystkich! Chciałbym poprawić swój warsztat 3d- od modelowanie, przez texturowanie i na renderingu skończywszy. Mój soft to 3dsMax, V-Ray i Photoshop. Dzięki porady i uwagi. Na początek wnętrze mieszkalne:
  12. Witam! Dawno nic nie wrzucałem, w sumie nic nowego ale przydałoby się co jakiś czas coś dodać od siebie. Projekt pomieszczenia/"kuchni" do wynajmowania na małe prywatne imprezy. Assety z Evermotion i BBB3viz, reszta modelowana własnoręcznie. Więcej: http://xaoscollective.com/ https://www.behance.net/gallery/55657683/bulthaup-b2-private-kitchen VIZ Simulation UE4 Stereo cubemap/ panorama 360 https://goo.gl/gwa73J
  13. Poszukujemy grafika 3D z bardzo dobrą znajomością silnika Unity na potrzeby wizualizacji architektonicznych. Obowiązki: Przygotowanie z wykorzystaniem silnika Unity spacerów wirtualnych. Przygotowanie i optymalizacja wnętrz mieszkalnych pod technologie VR. Modelowanie i teksturowanie obiektów 3D. Wymagania: Bardzo dobra znajomość silnika Unity i technologii VR. Kreatywność, pomysłowość i zmysł plastyczny. Podstawy języka C#. Tworzenia modeli low-poly/mid-poly. Umiejętność tworzenia tekstur i materiałów. Oferujemy: Pracę zdalną. Regularne zlecenia. Atrakcyjne wynagrodzenie, proporcjonalne do umiejętności. Praca z najwiekszymi, miedzynarodowymi kilentami. CV oraz linki do projektów (lub portfolio online) prosimy przesyłać na adres [email protected] Uprzedzamy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.
  14. Warszawskie studio specjalizujące się w grafice 3d czasu rzeczywistego (real-time 3d) poszukuje osób do stałej współpracy. Grafik, będzie zajmował się tworzeniem wysokiej jakości modeli architektonicznych i ich optymalizacją. Opis kandydata : Junior Znajomość programów, Blender, 3ds max. - Dobra znajomość modelowania "lowPoly" i "highPoly". - Wiedza i umiejetnosci dotyczące optymalizacji grafiki. - Umiejętność tworzenia map UV, tekstur, materialów. - Samodzielność, dobra organizacja pracy. - Wyczucie estetyki, dbałość o jakość. Mile widziane : - Znajomość podstaw architektury oraz zorientowanie w trendach wnętrzarskich. - Podstawowe doświadczenie w tworzeniu gier. Znajomość specyfiki tworzenia obiektów WebGL/BabylonJS. - Znajomość języka francuskiego lub angielskiego na poziomie komunikatywnym. Co oferujemy: - Zdobycie doświadczenia w tworzeniu obiektów RT, VR. - Rozwój swoich umiejętności i możliwość wdrażania własnych pomysłów i inicjatyw. - Praca z miedzynarodowym klientem. Miejsce pracy: Warszawa --------------------- Portfolio i CV prosimy przesyłać na adres: [email protected] W temacie wiadomości proszę wpisać: GRAFIK 3D/Junior. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. W treści należy umieścić następującą klauzulę dotyczącą wykorzystania danych osobowych: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych niezbędnych do realizacji obecnego i przyszłych procesów rekrutacyjnych, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883".
  15. Firma 3DCube poszukuje osób do renderingu w środowisku Vray, 3DSMax, Profil firmy to architektura, wizualizacje, animacje, rozszerzona rzeczywistosc, wirtualne spacery. Oferujemy pełny wymiar godzin pracy w siedzibie we Wrocławiu. Mozliwa tez praca zdalna. Mile widziana znajomość: silnika unreal, photoshopa, języka angielskiego, rosyjskiego, Proszę o przesłanie CV oraz portfolio na adres: [email protected], lub kontakt telefoniczny: 608518549
  16. Hej, chciałbym pokazać mój ostatni projekt robiony w wolnym czasie, projekt biura OFIS ARHITEKTI/ Słowenia całość robiona w maxie, vray'u i PS.
  17. Zapraszam do zapoznania się z naszym ogłoszeniem i firmą. W razie zainteresowania proszę o kontakt lup aplikowanie prze Pracuj.pl. Poszukujemy wizualizatorów 3D do modelowania projektów nowoczesnych wnętrz i architektury do bardzo ciekawych projektów. Miejsce: Warszawa. https://www.pracuj.pl/praca/wizualizator-3d-warszawa,oferta,5242342
  18. Witam - rok temu na forum evermotion uczestniczyłem w konkursie "whola lotta loft" - po ukończeniu stwierdziłem, że model jaki mi pozostał jest wart kontynuacji i tu pojawiła się myśl stworzenia swojego demo reel aby pokazać zakres swoich umiejętności. Jako że ten rok okazał się bardzo burzliwy w moi życiu zawodowym jak i prywatnym i zakończy się lądowaniem w Warszawie, zdecydowałem poprosić o kilka rad, sugestii i pomocnych wskazówek, tak abym mógł uniknąć błędów w animacji, montażu i całej postprodukcji. Chce rozwijać się w tą stronę więc każda krytyka, rada itp. jest mile widziana. Podczas tworzenia modelu wzorowałem się na istniejących ruinach kościoła w Żeliszowie na Dolnym Śląsku. posiłkowałem sie tylko istniejącymi zdjęciami. Model zrobilem w 3dmax - renderowałem w V-ray. Do konkursowego ujęcia musiałem trochę przeprojektować wnętrze gdyż okazało się za długie i nie pasowało do mojej kompozycji. W pracy konkursowej do stworzenia siebie użyłem Mudboxa. W kolejnym etapie zdecydowałem się na wstawienie siebie w Photoshopie (do statycznej wizualizacji) i After Effects (przy użyciu greenscreena - do animacji). Wszystkie główne textury w rozdzielczości 4000x4000px zrobiłem sam wspierając się darmowymi mapami z serwisu cgtextures.com i zdjęciami z kościoła w Żaliszowie. Bluszcz został wygenerowany za pomocą skrypru ivy generator, podłoga wygenerowana za pomocą FloorGenerator. W postprodukcji użyłem Photoshopa i Magic Bullet do koncepcyjnych wizualizacji - w tej chwili podczas testów animacji używam dodatkowo AfterEffects. Z góry dziekuję za krytykę i sugestie Oto link do pracy konkursowej http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?111168-quot-Whola-Lotta-Loft!-quot-Evermotion-Challenge-2015 W nastepnym poście wrzuce poprawiony modele i koncepty Dla niecierpliwych link tutaj https://www.artstation.com/artwork/y2l9x
  19. Stanowisko: Creative Designer Wynagrodzenie: 4.000 - 6.000 PLN netto / umowa o pracę Poznań Cześć! :) Szukamy Creative Designera, który zajmie się projektowaniem reklam, aranżacją wnętrz i kadrów. Główne zadania to tworzenie kompozycji, dobór kolorów i dodatków przy tworzeniu wizualnej kreacji produktu. Stanowisko łączy się z artystycznym nadzorem nad projektami i ścisłą współpracą z grafikami. Firma Pracownia D3 specjalizuje się w sektorze designu, architektury, wizualizacji 3D. Praca stacjonarna w biurze w Poznaniu między 8:00 - 16:00 Kontakt, link do oferty: https://bee.traffit.com/public/an/4
  20. Hej :) Poniżej moje eksperymenty z Octanem do c4d. Trochę ciemno i ziarniście, ale cel był taki żeby nauczyć się wielu rzeczy w krótkim czasie (trawa, oświetlenie nocne - w nowym silniku). Myślę, że w detalach jest dużo do poprawy, ale szczerze mówiąc straciłem dystans do obrazu i chętnie zobaczę, co powiedziałby o tym ktoś bardziej doświadczony.
  21. Hej :) Powolutku zabieram się za wnętrza i zastanawia mnie, co by na ten temat powiedzieli bardziej doswiadczeni. Jako trening założyłem, że stworzę wnętrze na bazie istniejącego domu, który znalazłem na Archdaily. W trakcie modelowania okazało się, że plany na Archdaily są raczej "szkicowe" dlatego wnętrze w oryginale różni się zauważalnie od tego, które wymodelowałem, pod względem geometrii (ale chyba nie na tyle, żeby wpływało to na ogólny odbiór pomieszczenia). Używam Cinemy 4D i Octane'a V03, GPU GeForce 1070 8gb RAM Naturalnie wnętrze nie jest skończone, zostawiam je gołe do testów, kiedy już zdecyduję co zrobić ze światłem i materiałami, zabiorę się za detale. Zastanawiam się, co byście doradzili w takiej sytuacji. Jestem ogólnie zadowolony z materiałów i ogólnego "odczucia" obrazu. Pozostają jednak dwa wyraźnia niedopracowane elementy - łóżko i dominujący materiał sufitu. Nie mam pomysłu, jak technicznie "ugryźć" zwłaszcza ten ostatni. Nie mogę osiągnąć materiału o takiej ilości blików i połysków, mój wydaje się płaski. Wiem, że pewnie większość z Was korzysta z innego środowiska, ale nawet wskazówka, jak uzyskalibyście porządany efekt w innym silniku byłaby pomocna. Dla porównania załączam zdjęcie wnętrza, nad którym pracuję (prawie identyczne ujęcie, może byłoby bardziej podobne gdybym od razu zauważył rozbieżności między zjęciami a planami ^^) Dzięki za każdy ewentualny komentarz :)
  22. IDS Architekci sp. z o.o. - biuro projektowe z siedzibą w Szczecinie poszukuje grafika 3d/ architekta do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji projektów architektury oraz wnętrz. Forma zatrudnienia: praca zdalna z możliwością spotkań projektowych w biurze firmy w Szczecinie Obowiązki: tworzenie fotorealistycznych wizualizacji projektów architektury, urbanistyki oraz wnętrz Wymagania: znajomość programu Cinema4D Maxon oraz elastyczność godzin pracy; mile widziana znajomość oprogramowania ArchiCad Kontakt: Kandydatów zainteresowanych ofertą prosimy o wysłanie swojego CV wraz z portfolio przedstawiającym przykładowe wizualizacje na adres [email protected]. W treści należy umieścić następującą klauzulę dotyczącą wykorzystania danych osobowych: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych niezbędnych do realizacji obecnego i przyszłych procesów rekrutacyjnych, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883".
  23. poxin

    Wc

    Projekt konkursowy, który gdzieś tam w wolnym czasie wykonałem pomiędzy robieniem pracy dyplomowej. Widok wieczorem. Widok w dzień. Wnętrze przedsionka do toalety. Wnętrze toalety. Zachęcam do dawania uwag. Wykorzystam je przy renderowaniu pracy dyplomowej. Pozdrawiam! :)
  24. Witam Drodzy użytkownicy Maxa Chciałbym pochwalić się jednym z moich pierwszych renderów w Max'ie, używając silnika renderującego V-Ray. Brakuje mi w nim "tego czegoś" aby finalnie nadać realizmu. Nie wprowadziłem jeszcze wyższych ustawień więc efekt ziarna występuje na kilku fragmentach sceny. W związku z Tym proszę o wszelkie uwagi co do sceny. //Cienie moim zdaniem wyglądają na ten moment niezbyt ciekawie, oraz efekt kaustyki kulej. Dzięki za pomoc Pozdrawiam Paweł
  25. Grafik Generalista 3d - Wrocław, praca stała Generalista Grafik 3D viscato.com Firma Viscato w związku z rozwojem działu grafiki i animacji 3D poszukuje do biura we Wrocławiu GRAFIKA 3D GENERALISTY Zakres obowiązków: - modelowanie, m.in. z rysunków technicznych - teksturowanie - oświetlanie - rendering Znajomość oprogramowania: - 3DS Max - V-Ray - Adobe Photoshop Oczekujemy: - własnej inwencji, umiejętności rozwiązywania problemów - umiejętności efektywnego wykorzystania czasu w pracy nad projektem - doświadczenie w pracy z rysunkami architektonicznymi - znajomości języka angielskiego, mile widziany drugi język Oferujemy: - pracę przy ciekawych, rozwijających projektach międzynarodowych - wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania - pracę w młodym, dynamicznym, przyjaznym zespole Jeśli jesteś osobą komunikatywną, lubiącą nowe wyzwania, prześlij swoje CV i portfolio na adres [email protected] Prosimy o dopisanie następującej klauzuli : “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).” Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności