Skocz do zawartości

Silver Award : Outpost


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

chciałem stworzyć coś w klimacie okładki do książki sf z mocnymi kolorami. Zauważyłem, że coś mało mam w portfolio prac rodem z sf i chciałem z jedną "odpykać".

 

Pierwszy plan jest zbyt sztampowy, ale dzięki niemu jednak trochę głębi zyskałem. Żeby osiągnąć efekt malarskości pierwszy raz malowałem (z drobnymi wyjątkami) na jednej warstwie i prawie nie używałem UNDO. Photoshop i około 12h pracy.

pozdrawiam

 

outpost_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja tam sie szarpne na krytyke - wreeeszcie mam sie czego czepiac w twojej pracy :P O ile sam stateczek wyglada cacy o tyle cala reszta mimo technicznej poprawnosci jakos bez pomyslu. Budynki na pierwszy rzut oka przypomnialy mi maszyne do szycia (nie pytaj dlaczego :P) i generanie jakies takie nudnawe sa. W sumie nawet malo przypominaja budynki a predzej zblizenie na czsci jakiejs maszyny (... do szycia :P). Kolory tez tak jakos niefortunnie dobrane - choc to pewnie kwestia gustu. No i niebo nie wiem dlaczego ale strasznie plasko wyszlo. Nie utrudniaj sobie zycia sztucznymi ograniczeniami. Jak Bigleb mowil - malarskosc masz defaultowo ;]

 

Ale warsztat jak byl tak jest - az strach sie bac jak bys zrobil prace sf bardziej przemyslana ;] Pozdrawiam i juz sie nie czepiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen - skojarzenia z maszyną do szycia jak najbardziej dozwolone :) Jeśli chodzi o design to jestem raczej minimalistą i lubię takie kształty monumentalne, proste, siermiężne.

Bigle z uwagą o dziecięcych zabawach trafił w dziesiątkę :) Nie miałem zabawek z pewex'u i za kosmiczne doki robiło imadło.

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o design to jestem raczej minimalistą i lubię takie kształty monumentalne, proste, siermiężne.

To w takim razie wyszlo :] jak mowilem, moje uwagi to kwestia gustu bradziej (choc nawet w takiej stylistyce cos wiecej moglo by sie dziac ;P)

 

A co do substytutowych zabawek to trojczlonowy rdzen z silniczka elektomagnetycznego wciaz rozpala moja wyobraznie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie praca robiąca od początku do końca pozytywne wrażenie (Teczki Biglebowskiego i Omena leżą w tyle i kuż zbierają...;P), więc Ty tu musiż porządek i poziom zarzucić (dla mnie było by niezłe wyzwanie...uff...)

Ale do tematu: Wszystko co zdolni chłopcy już wskazali + od siebie dodam, że nie podobają mi się troszku brushe w prawym dolnym rogu, na ścianie i troszkę na dymie, bardziej po środku, wydaje mi się,że za bardzo już się rozjeżdżają w tą malarskość, i forma przestaje być już tak klarowna/widoczna, po prostu jakby ściana wchodziła na dole w jakiś bród,grzyb, a potem to już w same maziajki...

Jedyne to i to tylko dla tego,że myślę,że taka tematyka i styl narzuca jednak (sfi bo sfi), ale klarowną formę dokładnie zarysowaną, i za zwyczaj kupę jeszcze szczególików-aby człek mógł gapić się potem w to cudo i przez godzinę rozszyfrowywać, co jest co, lub jak działa i do czego służy :)

ps: no to się rozgadałam...:D

ps2: Będzie piękne portfo- pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopatrywanie sie jakis tam niby niezgodnnych pierdolek jest spowodowane albo zazdorscia albo zazdorscia;] ]

 

 

albo gorszym dniem (u kobiet to się nazywa TE dni :P) , ale ja mam dobry więc podoba się :) kolorki sycą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, że góra wypas, a sam dół jakby nie doje...chany. Nie sądziłem, że pomarańczowy się tak fajnie może komponować z niebieskim... póki mi chipsy na bluzę nie spadły. No a potem zobaczyłem ten obrazek i faktycznie... gitarra. Pracka świetna i do tego oryginalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki wszystkim za mega pozytywny odzew!

Oczywiście kompozycja mogłaby być lepsza, i konstrukcje bardziej przemyślane czy też odjechane itd. Sam nie jestem do końca zadowolony z odległego oraz pierwszego planu. Nie zaskoczyłem sam siebie. Ale nie ważne - liczę, że z czasem moje projekty będą coraz bardziej spektakularne/klimatyczne/akuratne.

 

mant-raz: rozdziałka to 2479x3508. Poniżej zamieszczam parę kadrów z oryginalnej rozdzielczości.

Co do tego jak tworzyłem te kolory, to trochę nie wiem co mam Ci napisać w aspekcie technologicznym. Może jak spojrzysz na powiększenia to zobaczysz, że nic szczególnego tam nie robiłem.

Ogólnie taka paleta chodziła za mną już jakiś czas. Inspiracją mogły być czerwone i pomarańczowe dźwigi w promieniach zachodzącego słońca na tle seledynowo-turkusowo-niebieskiego nieba. Trochę ich tu mam w okolicy.

 

Malując zacienioną stronę musisz pamiętać o przyciemnieniu barwy (wiadomo) i zmniejszeniu saturacji (również oczywiste). Jeśli zacieniasz przedmiot o ciepłej barwie i zmniejszysz nasycenie koloru to wydaje się on chłodniejszy i lekko niebieskawy. Często warto jeszcze podkreślić to rzeczywistym maźnięciem barwą nieba tym mocniejszym im bardziej odbijająca powierzchnia i czym mniejszy kąt powierzchni w stosunku do linii wzroku obserwatora. Na to nakłada się jeszcze perspektywa powietrzna czyli zmniejszanie kontrastu i zaniebieszczenie zależne od odległości.

No ale to wszystko podstawy. Trzeba jeszcze wiedzieć jak sobie pomóc softem, żeby to osiągnąć.

Ja nie umiem zgadywać kolorów, często je mylę i ulegam złudzeniom. Czasem jak mnie zainteresuje jakiś obrazek albo zdjęcie, to biegam po nim pipetą i patrzę w powiększeniu co to za barwa. No i widzę jak bardzo się mylę w ocenie.

Ja muszę swoje kolory wypracowywać. Jak maluję obiekt daleko, to nie przyciskam mocno piórka i barwa miesza się z niebieską dając wrażenie perspektywy powietrznej. Jak mam już coś namalowane i chcę to oddalić to smaruje po tym niebieskim pędzlem z małym opacity, albo pomagam sobie niebieskim pędzlem w trybie soft-light.

Pędzel w trybie overlay fajnie się sprawdza do zwiększenia saturacji na granicy cienia.

 

Oj za dużo już napisałem, tym bardziej, że nikt mnie o to chyba nie pytał ;)

pozdrawiam

 

outpost_frag1.jpg

 

outpost_frag2.jpg

 

outpost_frag3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie dyskutuje podobno. Jak dla mnie praca nr. 1 na 3 d maxe. Światowy poziom. A od czysto plastycznej strony? Świetny kolor i ekscentryczny deasing, znaczy się genialny. I kompozycja czadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

Swietna praca podobają mi sie kolory całosc kojarzy mi sie z klimatami Flashback .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności