Skocz do zawartości

Audi TT RS 2012


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Żeby trochę odpocząć od rzeźbienia, postanowiłem jakieś autko wydłubać. A jako że moje doświadczenie w modelowaniu samochodów jest zerowe, to liczę na jakieś rady co i jak zmienić. :)Pozdrttrs1.jpgttrs2.jpgttrs3.jpgttrs4.jpgttrs5.jpgttrs6.jpg

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cóż, widać że z 3d miałeś już doczynienia, jednak sam model pozostawia wiele do zyczenia, nie wnikałem w szegóły i nie porównywałem z orginałem, więc podpowiem tylko co do kwestii jakości samej siatki:

- przejscie zderzak przedni -> nadkole oraz nadkole-> dolna część zderzaka - tutaj ewidętnie widać kwestie zbyt rzadkiej siatki względem wycięć,

- przy drzwiach (linia boczna) jest średnio-płynne przejście, ponownie kwestia gęstości siatki.

Nie użyłeś zdaje się MS przed wycinaniem krawędzi, też tak kiedyś modelowałem:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=59269

, i musze przyznać, że model na tym traci, krawędzie nie łączą się płynnie, będzie się to dawało we znaki kiedy polozysz lakier...

polecam technikę wyciągania profili oraz wycinania krawedzi po MS x1.

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=76755&highlight=

 

Różnice widać gołym okiem, ale sam zdecyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4cus mozesz przeslac link do tutka tego sposobu modelowanie. Moje pytanko tylko brzmi tak. Jak ukształtuje cala siatkę tak by ladnie wygladał i wycinasz otowry to czy probujesz zachowac kwadraty czy tylko wycinasz i juz tak zostawiasz bo nie bedziesz drugi raz wygladzac? Ogladalem teraz i kiedys twoje merca. Zastanawiam sie jak wyglada Twoja siatka przed i po wycieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za porady M4rcus. ;)I mam takie pytanie do ekspertów. Jak najlepiej pogrubić tą blachę w miejscach łączeń karoserii? Extrudować krawędzie, robić chamfery itp, czy może wszystkie ściany na raz? Lub może jakiś deformer do całego obiektu? Tymczasem nowy wip. Grill na razie bardzo wstępny, jeszcze będę musiał nad nim posiedzieć.Pozdrawiamwip1c.jpgwip2b.jpgwip3.jpgwip4g.jpgi taki jeszcze render testowyrender1h.jpg

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie model wygląda. ten ten render jakiś taki fajny urok ma i nawet te koła jako cylindry fajnie wyglądają:) Nie znam się na modelowaniu auta ale czasami grubość tych blach nie robią wyciągając edges z shiftem do tyłu?? Jak się mylę to proszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quentin a byłbyś tak miły i napisałbyś mi tu lub na priv jak zrobiłeś tę flarę czy jak to się nazywa ? To niebieskie światło na wysokości przedniego koła. Ganiam za tym efektem jak szalony i nikt nigdzie nie chce się nim podzielić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy tekst " Jak na pierwsze auto , idzie Ci bardzo ładnie". Ale widać, że nie modelujesz do wczoraj i wiesz o co chodzi, co w siatce piszczy.

Nie przyglądałem się jakimś refkom ale wydaje mi się, że szyby boczne raczej nie są tka do końca płaskie jak u Ciebie, bo tak po porstu zazwyczaj nie jest. Ale mogę się mylić.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale mój sposób na blachy przedstawia się następująco; w bazie modelu łączenia elementów robię z otwartym chamferem, nadaje modyfikator "Shell" na grubość blachy, konwertuje all na poly, krawędzie dookoła elementu zaznaczam z "Shift" i "Detach", mając 3 elementy (wierzch który widać, krawędź i spód ) zaznaczam cały spód "by element" i delete. Całą reszte zaznaczam "by Vertex" i na 0,001 używam "Weld", wystarczy teraz chamfer na krawędziach i gra gitara ;] Problem pojawia się przy ostrych kątach 2 polygonów ale z tym łatwo sobie poradzić. Bdw z niecierpliwością czekam na efekt koncowy :)

Edytowane przez Kuki26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Na razie tyle... Opony jakby co to będą nowe, te na tych screenach to tylko tak dla podglądu. Fele też jeszcze niedokończone. A te takie większe, wypukłe kropki na tarczy hamulcowej to chyba artefakt z viewportu bo w renderze tego nie widać...

 

Jeszcze trochę nad modelem posiedzę i zacznę robić jakieś próbne rendery.

 

ttwip31.jpg

ttwip32.jpg

ttwip33.jpg

ttwip34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda fantastycznie poza trzema rzeczami. Drzwi falują (ostatni render - widać jak na dłoni, że krawędź nad klamką jest krzywa i powierzchnia pod szybą tych drzwi jest również krzywa), szyby boczne są płaskie no i najważniejsze: fele wybrałeś nie te co trzeba! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Krzywizny rzeczywiście jeszcze do poprawy, a fele na razie takie zostaną. Może później zrobię wersję z innymi. :)

 

Tym razem dwa rendery testowe. Model oczywiście nieskończony jeszcze.

 

Napiszcie proszę który lepszy. ;)

 

ttwip4render1.jpg

 

ttwip4render2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności