Skocz do zawartości

Scena 3D: PZL-48 Lampart (update)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Pragnę się dzisiaj podzielić wizualizacją Polskiej koncepcji ciężkiego myśliwca z okresu międzywojennego, PZL-48 Lampart.

Projekt jest dalszym rozwinięciem samolotu PZL-38 Wilk który tak jak Lampart, nie trafił do produkcji z powodu wybuchu II Wojny Światowej.

Z powodu braku jakiejkolwiek dokumentacji lub zdjęć ukazujących konstrukcje koncepcyjną musiałem bazować na niedokładnych ilustracjach z opakowań po modelach samolotu.

 

Mam nadzieję że udało mi się choć w najmniejszym stopniu uchwycić piękno tej maszyny.

---------------------

Update : 07.12.2014

---------------------

 

Wczoraj wieczorem spontanicznie troszkę odświeżyłem projekt ponieważ zasługiwał na nieco więcej...

 

aBKVl4.jpg

 

 

nn749d.jpg

 

op5r91.jpg

 

nehsa8.jpg

 

2ik9vts.jpg

 

1h43ud.jpg

 

33uemw4.jpg

 

2d6ldzc.jpg

Edytowane przez Jakub Wydro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra robota, na pierwszym przydałby się jednak większy blur na śmigła. Przyczepiłbym się tylko do symetrycznego ułożenia szachownic i braku numerów bocznych - ale to tylko takie formalizmy:). Pierwsze ujęcie od razu skojarzyło mi się z moją pracą sprzed kilku lat: http://lpfolio.pl/img/The_Chase_PZL-54/rys01.jpg - młodszy brat jakby nie patrzeć.

 

Edit: zwracam honor, na spodzie chyba faktycznie są ułożone asymetrycznie, czyli tak jak powinno być.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwadron - Bardzo dziękuje :)

mrkrzysiek - Dzięki za kilka uwag, w przyszłości postaram się o jeszcze bardziej dopracowane rzeczy :)

Lucas - Troszkę zwiększyłem blur i wydaje mi się że już jest dobrze :) odnośnie szachownic to są one jak najbardziej ułożenie asymetryczne. A wiem to właśnie dzięki Twojemu wątkowi dotyczącego Rysia. Ujęcie było zaplanowane zanim trafilem na Twój wątek. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i klimatyczne obrazki, szczególnie pierwszy! Jest moc! Co do modelu to czepiłbym się zbyt mocnego bump linii podziału blach i zbyt grubej linii spływu. Ale poza tym ładna robota!

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności