Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
jarekhell1

Z 3ds max na blender

Question

Witam,

zastanawiam si臋 nad przenosinami z 3ds maxa na Blender, zwlaszcza w swietle zmian autodesku do aktywacji starszych wersji produktu.

Moje pytanie jest takie, czy w blenderze mozna osiagnac poziom wizualizacji (architektura, exteriory, interiory, jakies ogrody itp) zblizony do poziomu z 3ds maxa ?

Jak z komfortem pracy w blenderze ? Gorszy/lepszy niz w maxie ? Ciezko sie przestawic ?

Obecnie korzystam z 3ds maxa + corona, jak wyglada sytuacja z corona w blenderze ? Czy moze inny silnik renderujacy (oprocz vray) ?

Bardzo prosze o podpowiedz, pozdrawiam 馃檪

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Posted (edited)

Mo偶e to pomo偶e?

Nie znam si臋 na wykonywaniu architektury niestety, ale mog臋 powiedzie膰 偶e samo modelowanie jest bardzo przyjemne w blenderz, du偶o skr贸t贸w, wiele plugin贸w wspomagaj膮cych modelowanie (i inne rzeczy). Musia艂by艣 chyba poda膰 dok艂adne przyk艂ady to wtedy 艂atwiej powiedzie膰 jaka jest r贸偶nica.

Tylko pami臋taj, 偶e to jest jeszcze stara wersja blendera. Teraz wysz艂a nowa, bardzo wiele ulepsze艅 wprowadzili, wi臋c nie wiem jak to si臋 odniesie do tego co jest w tym filmiku na starej wersji.

Edited by brain

• 0

Jesli chodzi o przyklady, to tutaj sa moje prace z 3ds maxa.

dzAk7m0.jpg

06v8JVI.jpg

Pr贸buje skr贸ty zalapac w blenderze, ale poki co dramat jakis. Wie ktos, czy sa jakies dobre tutoriale odnosnie modelowania domkow i architektury ? Czy mozna tak jak w 3ds maxie modelowac na podstawie podkladu z autocada, w ktorym lapie snapy ?