Skocz do zawartości

Karta artysty zawodowego


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nieco stary news, ale pis zapewne wygra wybory więc, być może ten wytwór wejdzie w życie.
Ciekawy jestem jak to się odbije na osobach wykonujących wolne zawody, lub pracujących w studiach jak my tutaj.

Czy nasza działalność jest prawnie artystyczna czy nie?  Dotyczy nas to?

 

Dla niezorientowanych:

https://bezprawnik.pl/karta-artysty-zawodowego/

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze nie lękajcie się partia wie najlepiej, partia chce naszego dobra aby ludziom żyło się dobrze i dostatnio już teraz przodujemy na tle podupadających i zepsutych krajów zachodnich a to dopiero początek zmian na lepsze trwale i pewnie budujących potęgę naszego mocarstwa. 

 

Kolejny powód żeby iść na wybory i zagłosować na partię mniejsze zło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nic mnie już chyba nie zdziwi, jeśli chodzi o ich pomysły, ale z drugiej to nawet jak na nich wydało mi się to aż zbyt absurdalne - poczytałem komentarze na tej stronie i chyba nie jest aż tak czarno jak to autor artykułu maluje.

Ale cholera wie komu teraz wierzyć, szczególnie tuż przed wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o uregulowanie osób korzystających z 50% kosztów uzyskania przychodu i nic więcej.

Z drugiej strony mały obowiązek zrzeszania się może okazać się bardzo korzystny dla artystów - o ile będą konstruktywni jako kolektyw a nie destruktywni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, olaf napisał:

Pewnie chodzi o uregulowanie osób korzystających z 50% kosztów uzyskania przychodu i nic więcej.

Z drugiej strony mały obowiązek zrzeszania się może okazać się bardzo korzystny dla artystów - o ile będą konstruktywni jako kolektyw a nie destruktywni.

Też tak pomyślałem, że boli ich te 50%. Zwłaszcza, że nie potrzeba było do tego działalności gospodarczej. Pewnie artysta zawodowy będzie musiał prowadzić też działalność gospodarczą.

Ktoś się zagłębiał w ich pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Najpierw jest zdziwienie głupim jak but pomysłem.
2) Potem dyskusja, rozważania i ogólne zrozumienie, że może pod jakimiś względami...
3) Wprowadzenie pomysłu w życie i przyzwyczajenie się, dostosowanie.
4) Ktoś chce to w końcu zlikwidować - oburzenie i protesty.

Był taki skecz Monty Pythona - "Ministerstwo głupich kroków". Do wszystkiego można się przyzwyczaić i do wszystkiego ludzi urobić. Do nie takich rzeczy urabiano.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności