Skocz do zawartości

Randomowe promki na sprzet


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RaVirr napisał:

To ugułem mówisz, że polecasz? 🙂 A powiedz mi, sądzisz, ustawię to na biurku o głębokości 40 cm? Bo coś czuję, że może być kiepskawo.
Sorka, że tak wypytuję, ale chcę przekazać w spadku mojego huiona i rozglądam się. Chciałem kupić huion kamvas pro 20 2019, ale znalazłem ten wątek i nie wiem co myśleć 😐

 

Moim  zdaniem sie nie zmiescisz, jezeli chcesz pracowac z KLAWIATURA POD. Tablet ma 37 cm glebokosci, jak go ustawisz na 45 stopni to ten stojak trcoeh odjezdza do tylu i zjada koleje kilka cm. Moja klawa ledwo sie miesci, ale daje rade 🙂

 Sprawdze Ci ten ghousting, nie zauwazylem wczoraj, ale moze nie szukalem na sile 🙂

1 godzinę temu, alex3d napisał:

@KLICEK narobiłeś smaka. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad XP-Pen Artist22E Pro, ma dobre opinie, ale przy tych promocjach to faktycznie 24 praktycznie jest w tej samej cenie. Pomijając ceny to oceniasz, ze 24 jest wygodniejszy do sculptu?

hehe, no wlasnie 24 jest duzy, na poczatku wydaje sie ze jest za duzy nawet 🙂 po chwili sie przyzwyczajasz i jest git 🙂

33 minuty temu, michalo napisał:

@KLICEK pisałem do supportu o screen protector, i pan napisał mi, że

Więc, nie wiem co mają na myśli w tym 2-gim genie i czy będzie jakaś wielka różnica na plus. Trzeba by poczekać na testy.

Zerknij z tym łamaniem - bo mi łamie w affinity ale w realistic paint studio już nie
a w sketchbook pro wcale dotyk nie działa (działał z intuosem) a kreskę łamie..

w zbrushu to raczej nie istotna sprawa ale kogoś może odwieść od kupna,
chyba, że to tak mnie telepie 😉

no gdzies widzialem info ze trzeba odlaczac windows ink do niektorych programow. np do photoshopa i zbrusha 🙂 calkiem mozliwe ze to kwestia ustaiwen

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KLICEK napisał:

Sprawdze Ci ten ghousting, nie zauwazylem wczoraj, ale moze nie szukalem na sile 🙂

Wygląda na to, że to tylko problem nowszych huionów. Nie ukrywam, że 20 cali by było dla mnie lepsze głównie przez wzgląd na biurko- po prostu nie mam ochoty na przemeblowania 😄 No nic, pomyślę, pokalkuluję, dzięki za relację \o/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QHD czy 4K whatever jestem prostym wieśniakiem, w każdym razie więcej niż cintiq 22 :3. W sumie nawet nie chcę pełne 4k bo pracuje na laptopie z gf 1060, chyba by umarł przy viewporcie maxa w 4k:P

Są małe klawiatury, mieszczo się wszędzie:3

 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3917

Edytowane przez Arturborubar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xp-pen ma jeszcze taki pilot podobnie jak cintiqi choć oczywiście trochę nie ta klasa 

https://www.xp-pen.com/product/81.html

albo kupić jednoręczną klawiaturę czy inny kontroler,

Biała na kabel i działa, czarna przez bluetooth i nie udało mi się kompem połączyć, ale nawet tej białej używałem tak rzadko, że nie miałem czasu się przyzwyczaić czy porządnie przetestować więc nie będę się wypowiadał ale pokrętło nie jest nawet w połowie tak satysfakcjonujące jak w kontrolerach black magic design jakie mogłem macać 🙂

sdfef.jpg.2620b885eac4b101372fb1189533abc3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK a w sumie jeszcze męcząc temat tabletów, pytanie do prosa. Jak sobie radzisz z pracą na tablecie przy kilku ekranowym konfigu? Sięgasz po myszkę, czy masz zbindowane gdzieś przełączanie między ekranami? Zwłaszcza teraz jak masz ekranowy tablet.

 

Edit: w ogóle to chyba będzie trzeba tu posprzątać, albo założyć nowy, czysty wątek o promkach 😛

Edytowane przez blood_brother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blood_brother napisał:

@KLICEK a w sumie jeszcze męcząc temat tabletów, pytanie do prosa. Jak sobie radzisz z pracą na tablecie przy kilku ekranowym konfigu? Sięgasz po myszkę, czy masz zbindowane gdzieś przełączanie między ekranami? Zwłaszcza teraz jak masz ekranowy tablet.

 

Edit: w ogóle to chyba będzie trzeba tu posprzątać, albo założyć nowy, czysty wątek o promkach 😛

Tak po obu stronach na tablecie pierwszy i ostatni przycisk to Switch Monitor 😉 

Tak samo mialem na zwyklym tablecie, po lewej i prawej stronie ostatni przycisk w rzedzie to switch na ekranie. Jak uzywam tabletu to nie uzywam juz myszki w tym samym czasie.

Dwa, tutaj musze przyznac ze mam problem bo mam ciut za male biurko i ten tablet stoi na 45 stopni okolo. Wiec zaslania moniotr co stoi za i czesciowo monitor po lewej stronie.

Koniec koncow, dla mnie to troche plus bo rzadziej sie rozpraszam patrzac na jakies gowna w necie 🙂

 

Co do sprzatania watku, to w sumie fajnie miec takie miejsce gdzie mozna wrzucic staf i jeszcze o tym pogadac 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z przeskakiwaniem między monitorami brzmi super! 

Jaką kombinację masz @KLICEK  na myśli? znam tylko WIN+SHIFT+LEWA/PRAWA strzałka ale to tylko przesuwa aktywne okno na następny monitor 😞 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podpytuje, bo  nie mogę jakieś rozwiązania pod siebie znaleźć, bo nie mam guzików na swoim Cintiqu, a jakoś szkoda mi wydać prawie 500zł na wacomowy pilot.

3 minuty temu, JmTm00 napisał:

Patent z przeskakiwaniem między monitorami brzmi super! 

Jaką kombinację masz @KLICEK  na myśli? znam tylko WIN+SHIFT+LEWA/PRAWA strzałka ale to tylko przesuwa aktywne okno na następny monitor 😞 

Można przełączać szybko mapowanie powierzchni tabletu między monitorami, chyba każdy producent to oferuje. To o czym Ty mówisz to przerzucanie apki między monitorami, a przy tablecie robi się problem jak sięgnąć kursorem na inne ekrany z tabletu 🙂

Edit: chociaż teraz przyszło mi do głowy, że może da się jakiś skrót z klawiatury do tego zaprzęgnąć.

 

Edytowane przez blood_brother
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JmTm00 napisał:

Patent z przeskakiwaniem między monitorami brzmi super! 

Jaką kombinację masz @KLICEK  na myśli? znam tylko WIN+SHIFT+LEWA/PRAWA strzałka ale to tylko przesuwa aktywne okno na następny monitor 😞 

image.png.c2cc00dc6276da8a492943fbfae27d01.png

image.png.8abbfe362540d4224e4c9cf2fe304b6f.png

14 minut temu, blood_brother napisał:

Tak podpytuje, bo  nie mogę jakieś rozwiązania pod siebie znaleźć, bo nie mam guzików na swoim Cintiqu, a jakoś szkoda mi wydać prawie 500zł na wacomowy pilot.

Można przełączać szybko mapowanie powierzchni tabletu między monitorami, chyba każdy producent to oferuje. To o czym Ty mówisz to przerzucanie apki między monitorami, a przy tablecie robi się problem jak sięgnąć kursorem na inne ekrany z tabletu 🙂

Edit: chociaż teraz przyszło mi do głowy, że może da się jakiś skrót z klawiatury do tego zaprzęgnąć.

 

powinno sie dac na 100% 🙂 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JmTm00 napisał:

Zacząłem gnębić temat przełączania monitorów coś takiego znalazłem w win 10:

https://sites.allegheny.edu/lits/tech-tip-tuesday-how-to-use-multiple-desktops-in-windows-10/

taki "bieda edition fix" ale działa jakoś

 

Chyba nie do końca się rozumiemy, bo Ty mówisz o wirtualnych/rozszerzonych pulpitach, a my o mapowaniu powierzchni tabletu 🙂 Chyba, że to mi coś umyka 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że racja, w mojej głowie wyglądało to tak że możesz na powierzchni ekranu tabletu przełączać się na różne monitory, ale nic innego niż to z pulpitami jeszcze nie znalazłem 😞

zadanie było przyciągnąć kursor pod monitor a ja chciałem monitor pod kursor 😄

Edytowane przez JmTm00
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK , tobie też działa tablet pomimo że jest wyłączony? XD

 

Odkryłem to przypadkiem jak smyrnąłem dial wheel 😉 Express keysy działają a jak guzikiem zmieniłem  wyświetlacz to działa jak zwykły tablet - a jest wyłączony (tym górnym "guzikiem" w rogu on off)

Wygląda na to, że to tylko włącznik diodki : P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, michalo said:

tobie też działa tablet pomimo że jest wyłączony? XD

tak, tak chyba działają wszystkie tablety z wyświetlaczem, włączasz tylko wyświetlacz a wykrywanie piórka działa niezależnie czy jest ekran włączony

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie wszystkie 🙂 właściwie to mi się podoba taka opcja żeby tablet z wyświetlaczem po wyłączeniu działał jak zwykły, takie 2 w jednym a czasami nie potrzebuje precyzji i patrzeć pod piórko tylko na monitor 4k 🙂 

Swoją drogą to na początku mi przeszkadzało gdy malowałem po ekranie to piórko mi część widoku zasłaniało 🙂 na zwykłym tablecie tego nie ma, powinni zrobić piórko choć w części z przezroczystego plastiku \ żeby ten efekt zniwelować 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirrja mam biurko przy oknie, normalnie sie pracuje nie odbija mocno swiatla. Ekran jest mocno matowy.

Zminusow to to co pisalem wyzej 🙂 a i tablet juz przetestowany, zdazylem zrzucic z biurka i wyrwac kable. Wszystko dziala 🙂 mocny chinski sprzet 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zamówiłem w chwili pisania tamtego posta, a mieszkam na bagnach więc nie łudzę się, że ktoś tu dotrze tak szybko 😄 Z resztą- nawet lepiej gdyby przyjechał w poniedziałek bo tak czy siak potrzebuję biurka żeby to gdzieś ustawić 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O curwa niezły kyrk z tym tabletem. To ja powonieniem dostać jakiś %% za to.

Już sobie życia bez niego nie wyobrażam 😉

Jakbyście mieli folię ochroną zamawiać, bo się rysuje choć tego jakoś nie widać i nie przeszkadza, to na aliekspers kosztuje 150-160 zł w oficjalnym sklepie xp-pen i 0 kosztów wysyłki.

Dla porównania w Polsce nie ma jeszcze w sklepach  a w sklepie internetowym xppen kosztuje50 eur więc można prawię stówkę przycebulić.


Ja zamówiłem sobie profilaktycznie  23 lutego i dzisiaj już jest na naszej ziemi.
Ponoć trudno się to zakłada i łatwo sobie taką folię zepsuć.

https://pl.aliexpress.com/item/1005001757530889.html?spm=a2g17.12010612.8148356.20.6b8242bbP02tBV

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha 🙂 no ja uzywam dopiero 2 tygodnie, nie widze u siebie zeby cos sie rysowalo ALE moze za malo uzywam jeszcze hehe.

No i tak, tez nie wyobrazam sobie powrotu do zwyklego intuosa, widze roznice w jakosci pociagniec  brushem masakra to jest. Nie zdawalem sobie srpawy ze to jest tak duza roznica, wczesniej tego nie odczulem tak bardzo.

 

Hehe no i @michalo no chintole powinny Ci dawac jakis procencik nie powiem ze nie 😄 z 5 osob juz kupilo na bank 😄

 

btw ja sie zalapalem na 2,8, teraz widze ze juz podniesli cene do 3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arturborubar napisał:

no jak lepszy od cintiqa, ja juz sie zdecydowałem na tego cintiqa 22 full hd:/

Czy moze od tego cintiq 22hd z 2048 piorkiem?

Bo juz gubie wątek:D

 

nie no spokojnie 😄 strzelam ze ten nowy nadal bedzie gdzies tak 10% lepszy niz ten xpen, kwestia jest tego czy za ta kase zauwazysz roznice (jeszcze jak nie jestes ilustratorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy jak się wykorzystuje sprzęt. Jeśli używasz go ciągle i sprzęt na siebie zarabia, to raczej nie jest problemem wydać raz na parę lat kasę, nawet jakby to miało być 30tyś.

Jednak ja jestem hobbystą, więc żydzę każdą złotówkę 😛 z chęcią bym kupił tego XP-Pena, ale dwa lata temu kupiłem Cintiqa 16 i na razie nie planuję zmiany. Chociaż trochę ciasne te 16" 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności