Skocz do zawartości

Galeria, powrot na forum?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zauwazylem ze wiekszosc z was nie korzysta z galerii i teraz pytanie czy zostawic ja tak jest? czy lepiej zeby wrocila na forum? cos jak dzial Wip? Tylko np. wieksze kafelki

Ogolnie co myslicie o temacie galerii? co zmienic? co poprawic?

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem jest taki, ze jezeli porzucimy ta glalerie to niestety stracimy wszystkie obrazki jakie tam sa, chyba nie da sie ich przeniesc na forum. Dla mnie to by byla wielka szkoda, trzeba by zaczynac od nowa.

Niestety ruch w galerii jest praktycznie zerowy, uzytownicy nie wrzucaja tam rzeczy jakby nie wiedzieli ze ona istnieje. Moze jeszcze da sie ja jakos uratowac?

 

Poki co, zrobilem test galerii na forum, screen:

image.thumb.png.b1ac67a3ad67ecc27bab89718a11b5c9.png

 

 

Fajne jest to ze nie trzeba wchodzic w watki zeby zobaczyc caly obrazek, hoover i wyskakuje miniaturka obrazka. Jedynie co trzeba by uporzadkowac to miejsce na nazwe i ilosc odpowiedzi. 

Udalo mi sie ustawic zeby watki, po mimo napisanej odpowiedzi nie wskakiwaly na miejsce 1 na liscie.

No wszystko fajnie niby, szkoda tylko prac i czasu ludzi ktorzy wrzucali to wszystko w ta glowna galerie 😕 

 

Tak samo chcialbym zmienic Wipa, zeby byly duze miniaturki, bo teraz system strasznie je scina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie galeria jest trochę odrzucająca, nieintuicyjna i za mało zorganizowana, zagracona, np widzę jakiś obrazek na głównej czy galerii, wchodzę i widzę obrazek mimo, że np był wrzucony z 10 ujęciami jako album. I komentarze czy like mogą być zostawiane pod każmy obrazkiem lub całym albumem ale jak szybko wyjść z obrazka do albumu? No ja nie widzę przycisku który to łatwo można kliknąć tzn jak się pojedzie na obrazek to wyświetlą się dodatkowe opcje i przy nazwie może być informacja że należy do albumu i tam można kliknąć ale imo za bardzo to jest ukryte, dałbym od razu taki przycisk pod nazwą użytkownika a dodatkowo czy to z galerii czy głównej przejście do albumu a nie obrazka . No i wywaliłbym te przyciski image tools set as profile photo na dole, follow this content chyba też mało przydatne i View photo EXIF information.
 

Dużo fajniejsze moim zdaniem by było zrobić coś na kształt artstation jedna strona z jednym obrazkiem albo dziesięcioma, jedna sekcja komentarzy i lików, łatwiej by było nad tym zapanować i byłoby bardziej czytelne teraz strasznie mi się to kojarzy z taką randomową galerią z gotowych szablonów do wordpressa czy innego bloga 🙂

Wchodząc z głównej do galerii wygląda to tak - od razu powiem że duże awatary i podpisy źle wyglądają i niepotrzebnie zagracając widok, ja bym to wywalił całkowicie i zostawił same obrazki. 

NfPJJU5.jpg

 

ale chwilę kombinując może wyglądać tak z podziałem na kategorie 

SsI4Hh7.jpg

 

Wchodząc z głównej do galerii i klikając w obrazek wchodzimy w ten obrazek ale w widoku kategorii mam podgląd całego albumu i klikając na pierwszy obrazek dla odmiany przenosi nas do albumu a nie obrazka ale każdy kolejny już do tego konkretnego obrazka w widoku pełnoekranowym.

g0XuJf3.jpg

Gdy oglądamy obrazek w widoku pełnoekranowym to wygląda tak

05Zkrjg.jpg

jak zamkniemy to za pomocą X to zamyka okno i przenosi do poprzedniego widoku ale czasami zostanie taki jeszcze inny widok 

UD7f6UA.jpg

 

Innymi słowy to jest taki groch z kapustą i brak "konsystencji" że wchodząc raz na jakiś czas to się zastanawiam w co kliknąć i gdzie mnie przeniesie i czy jakoś wygodnie wszystko obejrzę i najczęściej odpowiedź brzmi nie, 10 obrazków w jednym poście na forum jest bez porównania bardziej czytelne i uporządkowane, widok jak na artstation też by taki był a tutaj w galerii to jest niepotrzebna gimnastyka żeby coś zobaczyć. komentarze porozrzucane po obrazkach a może w którymś byłaby jakaś cenna informacja albo już ktoś pytał o coś ale nie ma łatwego widoku na całość tylko trzeba skakać ain't nobody have time for that 🙂

 

Nawet już ten widok z galerii jest prawie tym czym mógłby być defualtowo tylko wywalić komenty i reakcje dla kadiego obrazka, widok awatara i nazwy plików, zostawić tylko same obrazki i większe, nawet 2 czy 1 na całą szerokość sekcji czyli w zasadzie defaultowy widok ustawić na show large previews z wywaleniem nazw, ilościa obejrzeń i komentarzy żeby było czyściej, komenty przenieść na lewo pod opis albumu i będzie prawie jak na artstation 🙂

nr5GsD2.jpg 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomijam raczej galerię, bo przeglądam forum zaczynając od Aktywność=>cała aktywność i tam patrzę co się nowego pojawiło. Galeria może się przydaje gdy ktoś nowy się rozgląda na stronie, ale z mojego punktu widzenia najciekawszy kontent kryje się w forumowych postach. Dodatkowo czuję się trochę zagubiony w interfejsie galerii, co Destroyer fajnie opisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównej galeria powinna zajmować ze 2 lub 3 takie rzędy.

Newsy 1 rząd - coś jak na artstation trochę.  - zobaczcie jak rzadko pojawiają się jakiekolwiek nowe posty.

 

Btw, zgadzam się z Destroyerem.

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności