Skocz do zawartości

zbrush 2021.7


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Juz 24.sierpnia o godzinie 8:00(?) zostanie zaprezentowany nowy zbrush 🙂  Juz nie moge sie doczekac tych wszystkich nowych featurek, ktorych nigdy nie uzyje ❤️ 

 

Dodam tylko ze update bedzie DARMOWY (dla posiadaczy licencji i ludzi z persji)

 

image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured this temat
8 minutes ago, michalo said:

Jeszcze przydałby się ten "zapis stanu" dla całych folderów... 

Dobrze gada! Polac mu! 😉
Przegapilem pare rzeczy bo nie nadazam za Michaelem 😄 Mrugnalem i juz nie widzialem jak ustawil to, ze nozem kasowal cale paski w siatce. Do roznych paneli to bedzie miodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednym okiem zerkałem i w sumie z grubsza tylko wiem o co chodzi z maskami i poli grupami, ale ten "switch" czy jak mu tam od razu mi przypadł do gustu 🙂 Już jutro.

 

Kurcze, każdy duperel będzie można tak robić. Zachować możliwość edycji obiektu w centrum z symetrią.. wreszcie 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nezumi napisał:

....Mrugnalem i juz nie widzialem jak ustawil to, ze nozem kasowal cale paski w siatce. Do roznych paneli to bedzie miodzik.

BRadius się to nazywa. Wciskasz Ctrl+Space, otiwera się menu, włącz BRadius i używając np. Slice Curve tniesz paskami, gdzie grubość paska zależy od Size toola. Tak samo analogicznie w Knife zadziała BRadius. 

 

Update miód jak cholera, jaram się jak pochodnie w katakumbach. Też zaskakuje mnie że wypuszczają teraz nową wersję na 2 miechy przed ZBrush Summit Może na Summicie pokażą 2022 którą dostaniemy w następnym roku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, gryzon said:

BRadius się to nazywa. Wciskasz Ctrl+Space, otiwera się menu, włącz BRadius i używając np. Slice Curve tniesz paskami, gdzie grubość paska zależy od Size toola. Tak samo analogicznie w Knife zadziała BRadius. 

 

Update miód jak cholera, jaram się jak pochodnie w katakumbach. Też zaskakuje mnie że wypuszczają teraz nową wersję na 2 miechy przed ZBrush Summit Może na Summicie pokażą 2022 którą dostaniemy w następnym roku. 

Dzieki! Na razie nie mam jeszcze update a JUZ jest 6 rano! 😄 Oszukali mnie! 😉
Ide spac, mam nadzieje ze po przebudzeniu bedzie mozna ZUpgradernac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodnie to dziala. Zadziwia mnie, ze mimo niezaprzeczalnie rewelacyjnego noza nadal nie mozna wyciac nim dziury. Juz mozna pokroic bryle na osobne kawalki, od brzegu do brzegu wyciac kawalek bryly - genialnie to dziala. Ale zakreslenie nozem kolka nadal nic nie robi. Moze w nastepnej wersji... To by uczynilo to narzedzie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to knife to zerknij na tą ciekawostkę którą obserwuję. 

image.png.fc77253ec34390c8046bd0eb332d1605.png

Po lewej SliceCurve i BRadius włączony w dolnej części. Po prawej Knife i BRadius włączony na dolnej części. Widać Zupełnie inną topologię siatki. Przy slice działa to jak trim, odrzucenie górnej poligrupy i wypełnienie miejsca CloseHole. 

 

image.png.cfde0b385ad20709b1ade1be2f83e003.png

Po prawej KnifeCurve ale włączyłem opcję Circle. W tym miejscu przecięcia udało się wyciąć ale siatka wypełniająca jak w CloseHole. 

No dokładnie! Może kiedyś to jeszcze rozbudują ale faktycznie jest to mega usprawnienie. Tworzenie kształtów idzie teraz jak burza. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałem was zapytać o Wacomy Intuosy jakich używacie z ZBrush. Ja potrzebuję spowrotem z ekranowego przerzucić się na biurkowy do technologicznej roboty. Patrzę na Intuosy Pro. Myślałem o M ale nie wiem czy S nie będzie w zupełności wystarczający. Co powiecie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  Zawsze miałem tablety w rozmiarze M. Dokładność wystarczająca i ręka mi się nie męczyła. Pewnie S'ka jest ok dla ludzi który nie używali M'ki 😛  

Także ten.. wiem, że nie pomogłem.. 

No ale do technicznej roboty myszka wydaje mi się i tak lepsza, chociażby dla tego, ze ma scrolla 😉 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś. Ja miałem kiedyś Intuosa starego z taką plastikową pokrywą wymienialną. Potem poszedłem w coraz większe. Wydaje mi się że jednak do technologicznej roboty (przupuszczam, dlatego pytam was)  Mka będzie lepsza niż Ska. Mi chodzi o jakieś właśnie ZModelowaniel, Booleany, robienie jakiś HardSurfaceów. Nawet pracę w jakiś softach jak Houdini. Niby myszka ok ale jednak na tablecie szybciej ogarniesz. Na ekranowcu robienie technologicznej roboty jest stratne. 

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Ski, chociaż sam bym sobie takiej nie wziął to nie słyszałem jeszcze żeby ktoś marudził, że s jest za małe. 

Wiadomo, proporcje między monitorem a tabletem są bardzo zachwiane, no ale akurat do ogarnięcia programów pewnie ok. Nie mniej może cie wkurzać przesuwanie jakiś suwaczków gdzie jednak chciałbyś trochę precyzji. Ale to tak zgaduję.

Mój intous miał jeszcze tryb precyzji chyba na takie dziwne przypadki. Ale z tego raczej nie korzystałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem Mke ale dostalem kiedys Ske i sie przyzwyczailem 😄 Z reszta nigdy nie lubilem machac reka jak szalony.  Nadal jade na wysluzonym Intuosie 4, nigdy nawet nie myslalem o Cintiq. Po prostu lubie zwykly tablet. A skilla i tak mi nie przybedzie od ekranu dodatkowego 😄
Zerowe mam problemy z trafianiem precyzyjnym w co chce na malym tablecie. A jak wiadomo niektore koleczka i literki w ZB sa bardzo male 🙂

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy tablet Wacoma miałem w rozmiarze S i był dla mnie wystarczający. Obecnie mam Intuosa Pro M i bardzo sobie chwalę - raczej na S już bym nie wrócił - ale gdybym nie miał wyjścia to na pewno bym się przyzwyczaił. Ale bardziej jestem ciekaw dlaczego uciekasz z lcd na zwykły?:)  Ja właśnie powoli myślę o ekranowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję cały czas na ekranowcu w projektach typowo sculptingowych, organicznych. Klasyczny potrzebuję do technologicznej roboty by ręka spokojnie na blacie spoczywała. Celuję w takim razie w Intuosa Pro M. Jak już przeskoczysz to polecam Ci zostawić sobie tego Intuosa bo Ci się przyda za jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności