Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • KLICEK pinned this temat

Wiązałem pewne nadzieje z image to image, ale jak na razie wyniki rozczarowują.
Oczekiwałem, że będzie można wrzucić szkic, AI go trochę rozwinie, zrobić jakiś
feedback w postaci szybkiej podmalówki i, powtarzając ten protokół parę razy, dojść do jakiegoś sensownego obrazka. Wyniki poniżej.
image.thumb.jpeg.390100d9df030a591a79f7ee42196b28.jpegimage.thumb.jpeg.e7f921af11c6339fef3b1ebd57d579b7.jpegimage.thumb.jpeg.4110e9ab92e5599a7ce9f97befd336c3.jpegimage.thumb.jpeg.dfac8028566cdadf470cf69ecc47a0b3.jpegimage.thumb.jpeg.a4793fa48fd4444ddb1f4584dbb03bd6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Wiązałem pewne nadzieje z image to image, ale jak na razie wyniki rozczarowują.
Oczekiwałem, że będzie można wrzucić szkic, AI go trochę rozwinie, zrobić jakiś
feedback w postaci szybkiej podmalówki i, powtarzając ten protokół parę razy, dojść do jakiegoś sensownego obrazka. Wyniki poniżej.
image.thumb.jpeg.390100d9df030a591a79f7ee42196b28.jpegimage.thumb.jpeg.e7f921af11c6339fef3b1ebd57d579b7.jpegimage.thumb.jpeg.4110e9ab92e5599a7ce9f97befd336c3.jpegimage.thumb.jpeg.dfac8028566cdadf470cf69ecc47a0b3.jpegimage.thumb.jpeg.a4793fa48fd4444ddb1f4584dbb03bd6.jpeg

Prawdę mówiąc te miniaturki nie są może niesamowite, ale jako baza (czy do dalszej pracy czy inspiracji kolorystycznej) całkiem fajne...chociaż ciekawe ile czasu byś poświęcił na generowanie obrazków aż do zadowalającego Cię efektu vs po prostu namalowanie tego od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję właśnie kolejny kadr do komiksu. Diaro z garbusem opuszczaja upadłe miasto. Postacie (a raczej bardziej ich cieniste kontury) bedą na przedzie, a w tle właśnie te miasto. Zrobione w SD.

ODTKaYrMWIqVNouvtvnL--grid.jpg?tr=w-1600

https://creator.nightcafe.studio/creation/ODTKaYrMWIqVNouvtvnL

Żadne z czterech nie dało mi nawe 50% tego co chciałem. Ale jak zmiksuję pierwszy z trzecim to może coś wyjdzie.

Powiem może czy warto, z racji tego że troszke już w tym siedzę i działam. Na razie jest słabo. Jeżeli chcemy cos konkretnego to wychodzą: ladsceapy, głowy postaci. Ewentualnie popiersia. Z całymi postaciami od stóp do głów jest ciężko. Uzywam SD i Midjournej. Z czego płatne MJ jest duzo lepsze.

Poniżej ten sam temat próbowany MJ. Ale dopiero początkowa faza:

 

Gienec_fantasy_old_chinese_medieval_city_at_the_foot_of_the_mou_3d61b3ee-6c1e-42aa-bfa8-894faac632be.jpg

Gienec_fantasy_old_chinese_medieval_city_at_the_foot_of_the_mou_b3b45773-d936-4d1f-aeef-00529db278d4.jpg

Wg mnie warto się w to bawić bo pewnie będzie się to rozwijać. Dla mnie najbardziej obiecujący jest ten plugin co zapodał Mortom i jest on do blendera. Polega na tym że robimy b. proste modele a plugin odczytuje to jako wypas obraz. Dobrze się to zapowiada bo kontrola jest największa. Chodziło o to dokładnie:

Edytowane przez JonJoan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał więcej możliwości to tu jeszcze jeden addon do blendera ze SD - https://github.com/carson-katri/dream-textures
O dziwo u mnie działa szybciej niż CEB a i maksymalnie na moim 3080 12GB potrafi wykręcić rozdzielczość do 1600x1600 px 🙂 (na takiej rozdzialczości potrafi dać trochę dziwne rezultaty, no ale się da, wiec nie wybrzydzam) To że ma w nazwie textures to tylko dodatek, że potrafi generować zapętlające się textórki. Ale jest pełnoprawnym SD - no i jest też podgląd generowania, co trochę umila czas oczekiwania na rezultat "pracy" 😄  
 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KLICEK napisał:

a ja Ci powiem ze czym dluzej siedze i robie w ai, tym bardziej nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem "ai is for pussys" 🙂  ale bardzo zgadzam sie z tym "concept art is dead" xD

eee tam, dałeś się oczarować i tyle.
Chyba, ze już na tym w redzie działacie i macie same wiedźminy z sześcioma palcami. 

  • Like 1
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalo napisał:

eee tam, dałeś się oczarować i tyle.
Chyba, ze już na tym w redzie działacie i macie same wiedźminy z sześcioma palcami. 

nie oczarowac, widze potencjal ktory wyboostuje mi skilla w kosmos bez 20 lat grindu z dupy 🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLICEK napisał:

nie oczarowac, widze potencjal ktory wyboostuje mi skilla w kosmos bez 20 lat grindu z dupy 🙂

wytłumacz w jaki sposób ci wybustuje skilla i w twojej karierze pomoże i coś zmieni? Przecież to nie nauczy cię rysować, malować. Najwyżej zabierze frajdę z tworzenia bo do końca pod niczym się nie podpiszesz. 

Ja też widzę potencjał i potencjalne zagrożenie ale still.. ai is for pussys 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taki sposob ze czasem robie i nie potrafie rozwizac kreatywnie pewnych rzeczy. Wrzucam w ai pyk pyk pyk dostaje 30 rozwiazan w 10 min, a nie w 10 dni. Wiadomo te obrazki nie sa idealne i nie ich tak nie traktuje. W 95% to jest gowno, ale w kazdym z tych obrazkow masz kawalek zajebiscie rozwiazany, przeciez to tak buduje baze info w glowie ze KURWA SZOK. Praktycznie wszyskie swoje modele przepuszczam przez Ai i szukam ciekaw form itp.  Zajebisty fun.

np. mam tak w glowie zafixowane okragle oczy i teczowki, ze ciezko mi sie z tym rozsstac zaba jakie zajebiste propozycje:

 

Screenshot_11.jpg.a559af34ab81521cad5675e839549d42.jpgScreenshot_10.jpg.3d75421784c41949fb646b4698558ded.jpg

sobie zapamietam i uzyje w nastepnym modelu juz na sculpcie 🙂 

 

tu bardziej odjechane propozycje, blizej natury i zwierzecia. Ciekawe niektore rozwiazania sa, ale tak jak mowie calosciowo zostawia to duzo do zyczenia 🙂 koniec koncow, odblokowuje i buduje baze info w bani.

Screenshot_8.thumb.jpg.fbd660bd2e93d445eb0cb43ab7484b5b.jpgScreenshot_9.thumb.jpg.d28a11ac4dc2f23da73f2ab536163afc.jpg

tzn bron boze nie przekonuje, bo wiem ze sie nie da 😄 dla mnie tool zajebisty i bede uzywal regularnie 🙂

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest jakiś dobry argument. Wiem, że z moim stwierdzeniem nie da się walczyć, no po prostu nie da w intrenecie pokonać czegoś takiego..

A z ciekawości, czgo używasz? Jakiś płatny plugin czy standalone? 

 

Z tą bazą to tak i nieeee... tak bo poszerza horyzonty ale musisz i tak to otoczyć czymś, powiedzmy poprawnym i realnym żeby nasz mózg to akceptował. Wiadomo, że jest to jak puzzle.

Mi raczej chodzi o używaniu tego nie jako baza a gotowiec, albo 95% pracy.

WIem, że AI tworzy tak jak człowiek ale podchodzi do tego inaczej, bo nie pracuje tak jak nasz umysł, dla tego taki midjourney wygląda czasem tak kozacko i oryginalnie. Ale łatwo rozpoznać ten styl obrazu.

 

Koncept nie jest dead. Będzie jak z photobashingiem. Po prostu nabiorą speeda więcej. Co co mają klientó lub silne portfolio i tak się utrzymają. Nikt nowy z samym ai w galerii nikogo z pracy nie usunie imo. Kto komuś takiemu powierzy pracę?   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michalo napisał:

no to jest jakiś dobry argument. Wiem, że z moim stwierdzeniem nie da się walczyć, no po prostu nie da w intrenecie pokonać czegoś takiego..

A z ciekawości, czgo używasz? Jakiś płatny plugin czy standalone? 

 

Z tą bazą to tak i nieeee... tak bo poszerza horyzonty ale musisz i tak to otoczyć czymś, powiedzmy poprawnym i realnym żeby nasz mózg to akceptował. Wiadomo, że jest to jak puzzle.

Mi raczej chodzi o używaniu tego nie jako baza a gotowiec, albo 95% pracy.

WIem, że AI tworzy tak jak człowiek ale podchodzi do tego inaczej, bo nie pracuje tak jak nasz umysł, dla tego taki midjourney wygląda czasem tak kozacko i oryginalnie. Ale łatwo rozpoznać ten styl obrazu.

 

Koncept nie jest dead. Będzie jak z photobashingiem. Po prostu nabiorą speeda więcej. Co co mają klientó lub silne portfolio i tak się utrzymają. Nikt nowy z samym ai w galerii nikogo z pracy nie usunie imo. Kto komuś takiemu powierzy pracę?   

dokladnie tak, koncept nadal bedzie istnial ale mocno sie to wszystko zmieni na 100%. Np ja bede mogl sam iterowac rzeczy SZYBKO, bez proszenia sie o pomoc z innego dzialu. No zajebiste 😄

Tak to prawda, poki co Ai nie robi tego tak jak ludziom sie wydaje. Jeszcze dlugo czlowieka nie przeskoczy jezeli chodzi o skilla i rozumienie "obrazu", mi sie wydaje ze jezeli ai bedzie w pol samoswiadome i bedzie wstanie widziec obraz i go rozumiec, wtedy koncept bedzie dead 😄 

Ja uzywam Stable Difiusion 2 w standalonie wiec karta graficzna w koncu sie do czego sprzydaje 😄 

Tutaj ciekawostka, zuzycie pradu przez kompa w normalny dzien przed AI i po AI 😄

image.thumb.png.392182ec1d3103fd626a3df664419140.png

  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KLICEK napisał:

no podoba sie 😄 co ja moge ci napisac XD

Kozak jest, daje mega możliwości tak jak opisałeś- zrobienie bazy->przejechanie przez AI->złapanie inspiracji->ogarnięcie tego na swój sposób->profit
Powiedz mi Panie marketingowiec xD Jak to ustawić by centralnie przerabiał podany obrazek jak u Ciebie? W sensie by robił iteracje zamiast całkowitej przeróbki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KLICEK napisał:

no podoba sie 😄 co ja moge ci napisac XD

no muszze Ci to napisac Ai zrobilo ladne swiatlo 😄

A ja Ci powiem, że się zgadzam xD W zasadzie już sobie wymyśliłem workflow żeby połączyć 3d z AI, a później znowu 3d i podmalówki. Ciekawe czy uda się to wcielić w życie 😮 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KLICEK napisał:

ten pierwsz yczerwony i ostatni sztos 🙂 pociagnal bym to dalej 🙂 

Mi prawie w każdym coś się podoba, ale te, które wskazałeś faktycznie pocisnąłbym dalej....choć nie ukrywam, że moim ulubionym, upośledzonym synem jest ten: 
image.png.85701d89beae9abcfee14dc990a3f43f.png

😄 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RaVirr napisał:

Mi prawie w każdym coś się podoba, ale te, które wskazałeś faktycznie pocisnąłbym dalej....choć nie ukrywam, że moim ulubionym, upośledzonym synem jest ten: 
image.png.85701d89beae9abcfee14dc990a3f43f.png

😄 

to prawda, ten jest interesujacy i pokurwiony w proporcjach tak ze nie wiesz czy czlowiek jest pod spodem czy potfur 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymenty dzisiejsze - punkt wyjścia:

image.png.e75ae2733dace5f3dc62f156d95c60fe.png

wypluto:

image.thumb.png.a9d0fdab940422b2af33957b9ccfdc64.png

po doszlifowaniu promptów i suwaków:

image.thumb.png.9e91d9a2ee6016d9e55548a7993dde4d.png

moja podmalówka ostatniego:

image.png.58e8888f069afa4efb57c1ccd2e4f2cf.png

kolejne wyplute iteracje:

image.thumb.png.e035a916caf8a4d3bc7f50e66028682f.png

kolejna podmalówka:

image.png.0a0b0a317778426d1d367b8a029f44db.png

wypluto (wybrałem 1 z 4 - limit obrazków w poście):

image.png.d83f94579d4cd2413a6067c3fe52b733.png

Czyli jednak da się robić to co próbowałem wczoraj, ale nie z jakimiś odjechanymi wizjami. Generyczny czarodziej jak najbardziej, zapewne im generyczniej, tym łatwiej, czego dowodzi zalew anime waifus.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak to sie robi mordeczko 🙂 teraz to ostatnie co dostales daj jako obrazek glowny wrzuc te same hasze i zacznij wrzucac negatywne hashe zeby wyjebac laske, zmienic kapelusz,  dodac detalu na brodzie itp. Daj tez wiecej mozliwosci odejscia od glownej bryly i Ci musk sie spali zobaczysz xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności