Skocz do zawartości

Wipy Anya Desdein - od czegoś zacząć trzeba


anya_desdein

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, SebastianSz napisał(a):

Heh, no pracowałem jako nauczyciel naście lat, w pewnym momencie normalnie na etacie w gimnazjum i liceum xD  Gdzieś to pewnie zostaje w człowieku 😄

a widzisz:D to widac:D no to jest ciezki orzech do zgryzenia ale Ty serio dajesz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, anya_desdein said:

image.thumb.png.3234b32baa2af635006fbe03484a3c12.png3-godzinny szkic bez myślenia, pewnie znów nie skończę xD

Hm Hm hm a jakby tak osłabić trochę lineart w tle, żeby klarowniejsze było co się tutaj dzieje? Nie jestem też przekonany do chromatic aberration w suchym linearcie, jakby kolorki były to prędzej.

Ogólnie fajna dynamika linii, tylko to mi się tak od razu rzuciło w oczy.

image.thumb.png.3234b32baa2af635006fbe03484a3c12.jpg.c60e0971f58ad7e45ffd14376ace67c1.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, SebastianSz said:

Hm Hm hm a jakby tak osłabić trochę lineart w tle, żeby klarowniejsze było co się tutaj dzieje? Nie jestem też przekonany do chromatic aberration w suchym linearcie, jakby kolorki były to prędzej.

Ogólnie fajna dynamika linii, tylko to mi się tak od razu rzuciło w oczy.

image.thumb.png.3234b32baa2af635006fbe03484a3c12.jpg.c60e0971f58ad7e45ffd14376ace67c1.jpg

Hej, dzięki za rady ogółem to
a) ten efekt z kolorkami był cheap pomysłem na szybką prezentację szkicu, wydawał mi się fajny, może masz rację z tym, że nie do końca ^^
b) To z tłem to fajny pomysł, myślałam czy tak nie robić, ale imo za wcześnie by określać planey w tym szkicu, jak nie wiem gdzie mnie z nim poniesie ^^; 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, anya_desdein said:

Hej, dzięki za rady ogółem to
a) ten efekt z kolorkami był cheap pomysłem na szybką prezentację szkicu, wydawał mi się fajny, może masz rację z tym, że nie do końca ^^
b) To z tłem to fajny pomysł, myślałam czy tak nie robić, ale imo za wcześnie by określać planey w tym szkicu, jak nie wiem gdzie mnie z nim poniesie ^^; 

Luzik, to Twoja praca, eksperymentuj sobie, bo bez tego ciężko jest wyrobić sobie własne poczucie estetyki 🙂

Bardziej chodzi mi o to, żeby od początku myśleć o tym czy praca jest czytelna, niezależnie od innych czynników. Wiem, że sam lineart często potrafi być mocno nieczytelny i dopiero po dodaniu kolorów wszystko się prostuje, ale można temu pomóc już na etapie linii czy kompozycji w ogóle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, SebastianSz said:

Luzik, to Twoja praca, eksperymentuj sobie, bo bez tego ciężko jest wyrobić sobie własne poczucie estetyki 🙂

Bardziej chodzi mi o to, żeby od początku myśleć o tym czy praca jest czytelna, niezależnie od innych czynników. Wiem, że sam lineart często potrafi być mocno nieczytelny i dopiero po dodaniu kolorów wszystko się prostuje, ale można temu pomóc już na etapie linii czy kompozycji w ogóle.

Dokładnie, ogólnie to tej pracy nie rozplanowałam w ogóle, bo dosłownie się rozluźniłam i zaczęłam coś szkicować. Na koniec coś próbowałam z tym zrobić, ale było już trochę późno i praca była dość "stiff". Dlatego nie wiem czy chce mi się ją kończyć, reworkować, czy dropnąć jak inne szkice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na luźny szkic ot tak to jest spoko. Ja bym nie męczył takiej pracy za długo, jak ma być na luzaku to niech będzie, i robiłbym kolejne. Jeśli poczułaś, że robi się taka sztywna, to w następnej spróbuj nad tym popracować. Może dynamiczniejsza kompozycja? Może właśnie bardzie zróżnicowany lineweight? Eksperymentuj po prostu dalej 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, anya_desdein said:

sketchidk.png

Ten mi się bardzo podoba, bardzo malarskie. Fajnie potraktowane usta i nos, luźno, a czytelnie. Możesz spokojnie spróbować ją trochę rozrzeźbić:

sketchidk.thumb.png.a3b4f4b716db1c6a434947644e0b685aad.jpg.e403b06a1e1df15892f6b62774d5f98f.jpg

i dodać więcej takiego luźnego, malarskiego detalu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności