Skocz do zawartości

MoonRay od DreamWorks już dostępny


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

MoonRay to open-source, award-winning, state-of-the-art production MCRT renderer od DreamWorks który został użyty między innymi przy ostatnim filmie Puss in boots jest już dostępny do ściągnięcia... tzn trzeba jeszcze skompilować i póki co tylko na Centos-7 czyli taka trochę ciekawostka 😛 

 

https://openmoonray.org/index

https://github.com/dreamworksanimation/openmoonray

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, michalo said:

No nie wiem, jakoś ta prezentacja dupy nie urywa. 

Co tam takiego pokazali super na co powinienem zwrócić uwagę? 

Nie wiem co renderer musiałby pokazać żeby zrobił wrażenie w dzisiejszych czasach 🙂 Wszystkie są w miarę takie same. Tutaj różnica jest taka, że został przetestowany w boju na filmach pełnometrażowych od czasu " How to train your dragon" i ma wsparcie do USD Hydra delegate, więc duża nadzieja, że będzie działał jak powinien i nie rozkraczy się na prostej drodze w najmniej oczekiwanym momencie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, RaVirr said:

Wygląda jak gorszy Cycles...

No raczej, co tam wiedza frajerzy z Dreamworks. By zrobily kilka szortow po 5 minut to by sie znali na rzeczy, a nie tam jakies kinowe produkcje. Pfff...
Mowia takie rzeczy a potem sie dziwia ze hejtuje blenderowcow...
-----------------------
Dla mnie maluczkiego to sie raczej nie przyda ale juz jakies studyjko male moze skorzustac. Niestety znowu jedynie na GPU Nvidii... Nie winie ich, ale szkoda, ze AMD znowu nie jest obecne. Z duzych renderow to chyba tylko Redshift smiga na AMD i to nie wiem czy na windzie tez juz jest wsparcie czy wylacznie na Macu. Cos wiadomo o pojawieniu sie tego na winde i juz skompilowanego czy to juz jest finalna forma dla specow co wiedza jak skompilowac i maja linucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że można to było bardziej sprzedać. Inne softy jakoś potrafią lepiej mydlić oczy 😉 Muzyczka, fancy obrazki. 

No ale tak jak mówicie, ich przeznaczeiniem jest studio i poważniejsze produkcje i poważniejsi ludzie niż ja 😛 

Jest też darmowy, Production-Proven Guerilla Renderer (arcane, john whick) jakbyście chieli śprawdzić.  Też USD ogarnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Nezumi said:

Z duzych renderow to chyba tylko Redshift smiga na AMD i to nie wiem czy na windzie tez juz jest wsparcie czy wylacznie na Macu.

Tylko na macku i to też redshift jest gorszy i bardziej niestbilny z wersji na wersje i updaty już rzadziej niż co miesiąc ale subskrybcje trzeba opłacać 😕 ale przynajmniej w zbrushu też jest yeeey! 🙂 

Na twiitera wchodzę ostatnio z raz w tygodniu lub rzadziej a i tak prawie zawsze trafię jak ktoś narzeka na redshifta 🙂

I też mam to odczucie że sprzęt 10 razy lepszy niz10 lat temu a prawie wszystko działa nawet gorzej 😕 

bXsY2nn.jpg

EvheMLc.jpg

lNi7z33.jpg

FgOs3T9.jpg

z9DoOx3.jpg

 

 

 

39 minutes ago, Nezumi said:

Cos wiadomo o pojawieniu sie tego na winde i juz skompilowanego czy to juz jest finalna forma dla specow co wiedza jak skompilowac i maja linucha?

Póki co jest ot w planach, czyli może być za rok albo wcale 🙂 dla pojedynczego człowieka to nawet i na linuxie byłaby bardziej ciekawostka niż realne narzędzie do pracy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to chyba z parę miesięcy już wisi w netach. Bardziej się cieszyłem na początku, bo mój Januszowy umysł snuł plany jak to będę renderował... a tu nieskompilowane pliczki udostępnili i nawet nie wiem jak to zjeść, a co dopiero mówić o renderowaniu xD
Ale render featurowo wygląda OK, no i ciekaw jestem jak to by śmigało w domowych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności softów, to chyba wina uzasadniania na siłę użytkownikom, że jednak warto subskrybować, bo updaty, nowe wersje, nowoczesne ficzery itp itd.  Czyli wyścig do kolejnej wersji.

ZBrush masakra, jak już przestajesz sculpcić i korzystasz z innych narzędzi to czasem tylko cię skręca w agonii. I ja też tak często robię, że najpier save a potem funkcja i crash jprdl.

Nawet ten słodki Affinity Photo, parę razy mi się wywali i usunął plik roboczy (dobrze, że robi też backupy) całkowicie bez sensu

o blenderze już nie wspomnę (a jednak) też się wywala zostawiając 1kb .blend po sobie a używam go w najmniejszym stopniu. 

Jedyne co w miarę mi działa to Toolbag, ale oni mają swoje tempo rozwoju. 

 

Ale to też może być wina producentów że ciągle robią sobie wyścigi kto zrobi gorsze/droższe cpu lub gpu 😛 byle szybciej.

 

W ogóle to wina tego, że wszystkim tak się spieszy, żeby napchać skarbonki jakby jutro miał być koniec świata a kasa miała by zostać w ich kieszeniach.

Czym więcej się używa dengo softu, tym bardziej widać, że to co jest tam zaimplementowane, robione było często w pośpiechu, byle się uruchamiało.

eafdf72273f76c511792a2527d6e0033.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, michalo said:

Jedyne co w miarę mi działa to Toolbag, ale oni mają swoje tempo rozwoju. 

Tak, ja też na Toolbaga patrzę jak na takie małe narzędzie, 10 opcji na krzyżale jak już są to są przemyślane i stabilne a reszta softów to le parkour! Ale nie zgodzę się że tempo rozwoju jest duże, ba jest baardzo wolne poza garsteczką softów to ledwo to idzie do przodu. Dawniej jak wychodziła nowa wersja to z reguły naprawdę wnosiła dużo teraz często nie wnosi nawet nic użytecznego w codziennej pracy a jak tak robi przez pół roku czy rok to się zastanawiasz to to ma sens.

Np nowy after effects UI tak laguje, że nie da się używać nawet jak masz dosłownie 2 warstwy. Zaznaczasz 4 klucze przeciągasz, puszczasz i idziesz ale a on nie rejestruje, że już puszczone i dalej ciągniesz klucze nie wiadomo gidze a jak masz już projekcik z 20-30 warstwami to idzie się pociąć. Nowy fix trochęto porpawił ale nadal starsza wersja bez porównania szybsza. 

Redshist jedna wersja wydana 8 grudnai, następna 8 lutego i tej z 8 lutego nie może używać bo crashue jak opętana, tzn czasem znika bez żadnego śladu, nic, nawet komunikatu, że się coś wywaliło po prostu nie ma nic. Albo jak w houdinim chciałem pordnerować to raz zrenderowało nie uwzględniając ruchu kamery tylko stała na pierwszej klatce a cała reszta animacji szła normalnie?! No i w interaktywnym oknie to nie updatuje zmian z houdinim tylko trzeba odświeżać scenę. No trochę regres z tym jak działa a rok minął odkąd go używałem i te kilak wersji i updaów było i jak widać nie za bardzo na plus 🙂 


No i jeszcze Unreal 5,1 cos tam sobie robiłem i spoko, ostatnio zupdatowałęm do 5.1.1 czyli ponad 350 bugfixów to jak wróciłem do starszego projetku, odczekałem te 2-3 godziny aż przekomilowało shadery to viewrport mi tak glitchował ze masakra. Animowałem kamerę z sequencerze i po każdej jednej zmianie kamera przeskakiwała do widoku cienaltic i nie mozna było już jej porusząć dopóki się nie przełączyło kilka razy pomiędzy kamerą a viewportem. Nie mam pojęcia dlaczego tak się działo ale trochę rwałem włosy z głowy. I dodatkowo jak chciałem w viewporice lekko obrócić kamerę to robiła obroty 360, 720, gimbal locking i jakieś cuda a ue nie ma jak maya euler filter żeby spróbować automatycznie krzywe naprawić. Albo jak zrobiłem jeszcze wcześniej rig dla kamery i dział doskonale bo rotacje były rozbite na oddzielne obiekty to jak tylko puściłem render z Movie Render Queue to zawsze mi wypinało jeden obiekt z tego riga, ruch się zmieniał i renderowało zupełnie nie to co miało być, kończył się redner i wszystko wracało do normy i hierarchai w outlinerze i w viewporcie wszystko wyglądało idealnie 🙂 

Production ready jego mać! 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Destroyer napisał:

Ale nie zgodzę się że tempo rozwoju jest duże, ba jest baardzo wolne poza garsteczką softów to ledwo to idzie do przodu.

Ale ja tak nie stwierdziłem. Może zbyt chaotycznie to opisałem.

Chodzi mi, że jest presja wydawania nowych rzeczy, wersji itd. bo to na papierze nadaje sens posiadania subskrypcji. A, ze te nowe wersje nie są wiele warte to już druga strona medalu.

Np chwalony przeze mnie toolbag. Skok z 2 (2013) na 3 (2016) na 4 (2020) trwał ładnych parę lat. Widać, że zakup perpetual tutaj ma sens jak ktoś używa softu. Subskrypcja nie jest wprowadzona na siłę.

U innych, perpetual ma sens jeśli pomijasz niektóre główne wydania. Co w sumie przy jakości rozwoju też ma sens 😛 

Imo nie trzeba co roku wydawać nowej dużej wersji - to tylko skok na $$$

 

Kiedyś, mam wrażenie, że nowe wersje wielu programów były przełomowe. Z wielkim zainteresowaniem śledziłem rozwój softów, nie tylko tych co używałem. 

Np toolbag, skoki z v2 na 3 i 4 były naprawdę spore a wersje wyraźnie podnosiły jakość.

Tak było kiedyś też z ZBrushem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

No raczej, co tam wiedza frajerzy z Dreamworks. By zrobily kilka szortow po 5 minut to by sie znali na rzeczy, a nie tam jakies kinowe produkcje. Pfff...
Mowia takie rzeczy a potem sie dziwia ze hejtuje blenderowcow...
-----------------------
Dla mnie maluczkiego to sie raczej nie przyda ale juz jakies studyjko male moze skorzustac. Niestety znowu jedynie na GPU Nvidii... Nie winie ich, ale szkoda, ze AMD znowu nie jest obecne. Z duzych renderow to chyba tylko Redshift smiga na AMD i to nie wiem czy na windzie tez juz jest wsparcie czy wylacznie na Macu. Cos wiadomo o pojawieniu sie tego na winde i juz skompilowanego czy to juz jest finalna forma dla specow co wiedza jak skompilowac i maja linucha?

To było zbyt łatwe 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, RaVirr said:

To było zbyt łatwe 😄

Wiesz, nie takie debilizmy czytam pisane zupelnie powaznie przez czlonkow B-sekty. Ciezko powiedziec kto udaje a kto jest pelnoprawnym czlonkiem B-komjunity 🤷‍♂️
You got me!

Co do softow to mam poczucie ze jest jak ze wszystkim. Znaczy "kiedys bylo lepiej" 😄 Staram sie spojrzec na to obiektywnie, biorac poprawke na fakt, ze jestem starym dziadem i bedzie mi sie sila rzeczy wydawalo, ze "kiedys to paaaanie, wszystko bylo lepsze!". Ale na prawde bylo lepiej 😄 Tak jak mowi @michalo - dawniej sledzilem rozwoj softow z zapartym tchem. Nawet tych ktorych nie uzywalem. Modo mnie rozwalal zawsze, mimo ze nie uzywalem. Kibicowalem (chyba juz na dobre zmarlemu) Lightwave. Do Mayi ksiazki kupilem ot zeby poczytac sobie - nie mialem samego softu, uzywalem XSI wtedy. Kazda nowa wersje ZBrusha witalo sie z rumiencami na twarzy - ile nowosci! Jakie narzedzia! Czad! A teraz wiadomo, ze jest przymus co roku wydac COS, byle bylo. Bo musi byc duzo, bo musi byc szybko! Nie wazne co, nie wazna jakosc, nie wazne ile nowych rzeczy jest. Zmienic numerek roku i splash screena! Bylem mega fanboyem Zetki, teraz odarli ja z magii Pixologic, dolaczyl do armii softow w ktorych sa trzy zmiany na krzyz, dodane jakies duperele o ktore nikt nie prosil a to o co sie ludzie dopraszaja jest olane...
Nawet z Windowsem kiedys mialem tak, ze jak wychodzil nowy to sie przesiadalem NATYCHMIAST. A teraz..? Na 10ke przesiadlem sie tydzien po wygasnieciu wsparcia dla 7ki bo MUSIALEM. Z 10 bedzie to samo pewnie - do oporu bede na niej. Bo nic nie trace. Nie ma zadnych rzeczy - doslownie ZADNYCH - ktore bym potrzebowal w nowych wersjach. Nie wiem po co sa te wersje nowe windy, na prawde.
Jakbym mial powiedziec jaki soft teraz wzbudza we mnie jeszcze jakies tam pozytywne emocje to musialbym powiedziec, ze Affinity. Cos w sobie ma ze mi sie bardzo milo pracuje na Designerze i Photo. Tu jestem aktywny, udzielam sie na forum, testuje, zglaszam bugi. A reszta... Moze bardziej bym sie Maya jaral gdybym ogarnial z 10% tego co juz tam jest 😄
Jest tez pewne znudzenie i nasycenie... wszystkim. Bombardowany milionami newsow codziennie czuje narastajace zobojetnienie. Kazde wideo na YT ma wielkimi literami wypisane "THIS CHANGES EVERYTHING FOREVER!!!" i zszokowana gebe na thumbnailu. Wideo oczywiscie dotyczy jakiegos narzedzia ktore tam moze i fajne na pierwszy rzut oka, a na drugi juz takie sobie a jak sie zastanowic to w sumie mozna to olac i tez nic sie nie stanie. Z wiekszoscia rzeczy tak jest teraz. 99% tych mega super waznych informacji ktore do nas dociera to nic nie znaczacy szum. Obojetnie w jakiej branzy. Odpowiednik igrzysk, ktore maja zapewnic ludziom rozrywke. "Jaraj sie nowym narzedziem AI!" ma takie samo znaczenie w gruncie rzeczy jak "Will Smith spoliczkowal kogos!" albo "Jennifer Lopez wyszla 64 raz za maz - twierdzi ze tym razem to prawdziwa milosc!".  Mam wrazenie ze te wiekopomne newsy z naszego podworka CG sa takimi odpowiednikami ploteczek ze swiata gwiazd, ktorymi jaraja sie gospodynie domowe ogladajac sniadaniowa telewizje. WOW, AI nowe narzedzie! Zmieni WSZYSTKO, BEZPOWROTNIE! I wiele miesiecy pozniej okazuje sie ze zmienilo nic, ze ktos tam zaistnial bo zrobil filmek na YT, a reszta "testuje". I tak testuja, testuja, testuja i na tym sie konczy. Ale jarac sie trzeba! Nowa wersja tego, tamtego, owego! Teraz to juz na prawde, ale to NA PRAWDE, jak bonie dydy, jak babcie kocham, jak bum cyk tralala - ZMIENI WSZYSTKOOOOO!
Nie chce lekcewazyc faktycznych przelomow, ale coraz trudniej mi rozpoznac co jest jakims znaczaca nowoscia a co tylko szumem i udawaniem byle bylo glosno i cos sie dzialo.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nezumi napisał:

Jak z tym komentarzem @RaVirra - nie rozpoznalem zartu, bo widzialem rownie durne rzeczy mowione na serio.

W sumie się nie dziwię, czasem jak czytam komenty w necie (tak ogólnie, nawet nie na temat grafiki czy artyzmu) to myślę- ALE OBVIOUS TROLL..a później się okazuje, że to tak na serio było pisane 😄 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nezumi napisał(a):

Wiesz, nie takie debilizmy czytam pisane zupelnie powaznie przez czlonkow B-sekty. Ciezko powiedziec kto udaje a kto jest pelnoprawnym czlonkiem B-komjunity 🤷‍♂️

Ktoś mnie wołał? Nie zgadzam się! A o co chodzi? 😜
Blender się nie podoba?! O juści się człowiekom w D...ch poprzewracało! Niech żyje Ton! Niech żyje Ton! 🥰 Precz z komuną! 😈

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mortom napisał:

Ktoś mnie wołał? Nie zgadzam się! A o co chodzi? 😜
Blender się nie podoba?! O juści się człowiekom w D...ch poprzewracało! Nie żyje Ton! Niech żyje Ton! 🥰 Precz z komuną! 😈

Tony Stark był wzorowany na Tonie Blender, czytałem gdzieś kiedyś, nie kłamię.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Nezumi said:

"kiedys to paaaanie, wszystko bylo lepsze!"

Bo kiedyś to byli pasjonaci i przy tworzeniu softu i przy pracy na nim a teraz to masa bullshit jobs, sami managerowie, mniejszości, ludzie od etyki, różnorodności, jogi, balansu, wellness, zasobów ludzkich. A robić nie ma komu tylko same juniory z pakistanu overempleyed robiąc na 5 etatów zdalnie i wszędzie na odpierdol żeby tylko jako tako działało posklejane na ślinę, tak jak z budową drogi czy mieszkań jak zrobisz dobrze to będzie zrobione a tak to cały czas trzeab poprawiać i jest robota, kasa i stabilność w życiu 🙂 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Mortom said:

Ktoś mnie wołał? Nie zgadzam się! A o co chodzi? 😜
Blender się nie podoba?! O juści się człowiekom w D...ch poprzewracało! Nie żyje Ton! Niech żyje Ton! 🥰 Precz z komuną! 😈

Precz z komuna? To juz nie wiem czy jestes za czy przeciwko blenderowi 😄

@Destroyer No to jest przerazajace. Co kurde w firmie co produkuje soft robi jakis "dzial do spraw wyrownywania rownosci spolecznych z pominieciem bialych facetow"? Co to jest w ogole? Gdzie leza ich priorytety? Traci sie czas i energie na duperele. Jest dokladnie jak za komuny - jakies tam komitety, srety, wystapienia, kluby, edukacja, reedukacja... A glowna rzecz jaka powinni sie zajac lezy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Nezumi said:

Precz z komuna? To juz nie wiem czy jestes za czy przeciwko blenderowi 😄

@Destroyer No to jest przerazajace. Co kurde w firmie co produkuje soft robi jakis "dzial do spraw wyrownywania rownosci spolecznych z pominieciem bialych facetow"? Co to jest w ogole? Gdzie leza ich priorytety? Traci sie czas i energie na duperele. Jest dokladnie jak za komuny - jakies tam komitety, srety, wystapienia, kluby, edukacja, reedukacja... A glowna rzecz jaka powinni sie zajac lezy.

dokładnie jak za komuny, praca najwyższą wartością i honorem a im więcje msz ludzi pod sobą tym honor większy ale teraz jeszcze musza byćmaksylanie zróżnicowani a jak nie ma białego hetero faceta to bonusowe punkty za walkę z patriarchatem 🙂 Jak 80% ludu wyleciał z twitera i nic się nie zmieniło to jednak te pokoje d jogi i spania były bardziej w użyciu niż stanowiska do pracy 🙂 

tgV7HIm.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności