Skocz do zawartości

michalz00

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej!

Bardzo dawno temu mignąłem na forum tym dziełem, które to wykończyło mnie tak bardzo, że powiedziałem sobie: nigdy k***a więcej. Ale coś jest w powiedzeniu nigdy nie mów nigdy... i równo rok temu, na fali ekstazy AI, powstał ten film.

Początkowo chciałem zrobić to tak jak Corridor Crew ich Rock, Paper, Scissors ale oczywiście jak zacząłem eksperymentować to nic mi nie wychodziło a jakość była beznadziejna. Więc postanowiłem zrobić krok w tył, olać te wszystkie EbSynth i zrobić to po bożemu. No i powstała taka oto animacja. Używałem głównie Character Creator, iClone, Unreal a składałem to wszystko w Afterze. Assety kupiłem na marketplace Unreal'a, RealIllusion i na Envato. Przyświecało mi motto: robić tak, żeby się nie narobić 😉Pracowałem nad tym non-stop 2.5 miesiąca.

Ogólnie uważam ten film za sukces bo nie wykończył mnie psychicznie a jeszcze nawet się załapał na parę festiwali. Był między innymi na fajnym festiwalu w Grecji - TAF, Thessaloniki Animation Festival. W Hiszpanii na Girona Film Festival. A karierę festiwalową zakończył tydzień temu na festiwalu Animator w Poznaniu (w sekcji animator bez selekcji, gdzie wygrał Ryż i Kurczak, czyli w doborowym towarzystwie, congrats i zazdroszczę 😉 ).

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalz00 said:

olać te wszystkie EbSynth i zrobić to po bożemu.

I bardzo, kurna, dobrze 🙂

Mocne. Nie wiem o co chodzi z ta koncowka ale taki juz urok artystycznych filmow. Sam sobie, bracie wymysl. AI przyszlo po nia? Calosc jest alegoryczna i nie doslowna? Itd. Itp. I tak nikt sie nie przyzna ze nie rozumie, zwlaszcza na festiwalu 😄 

Ale dobry film jest, wciagnal mnie. Moment z "open the door" i pukaniem jezy wlos na glowie. Swietna rzecz, gratki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ładnie mówi po angielsku, że coś "lives up to the title". No to końcówka jest unknown, nie wiadomo o co chodzi 😛 Nie zamierzam narzucać żadnej interpretacji. Ale taka, że to AI słyszę już nie pierwszy raz, więc coś chyba jest na rzeczy 🙂  Pomysł się rodził w pandemii, więc w swoim DNA film ma coś o powolnym wariowaniu i byciu w izolacji.

Pierwotnie chciałem nakręcić siebie kamerą w czasie pandemii, na zasadzie jak już siedzę w domu to może coś zrobię kreatywnego ale na szczęście mi przeszło, bo to by nie było dobre 😉 Wróciłem do pomysłu jak się zaczęła rewolucja AI, na zasadzie wybiorę najprostszy pomysł jaki mam w głowie i spróbuje go zrobić przy użyciu tych wszystkich softów AI, no ale tak jak pisałem, koniec końców wyszło na to, że film jest zrobiony tradycyjnymi metodami. Na dziwną końcówkę też wpłynął fakt, że chciałem zrobić coś we współczesnym duchu, coś z gatunku elevated horror, który jest popularny od paru lat. Inspiracją był oczywiście mistrz tego gatunku, czyli Ari Aster 🙂 I mój ulubiony Midsommar.

midsommar-hq-0010.thumb.jpg.d25a8f50b2ed3dd5e2743b4b941fd327.jpgmidsommar-hq-0023.thumb.jpg.05804a64a7e26d245cb5d9a1915457da.jpg

Drugą dużą inspiracją był film Searching (2018). Czyli ten thriller, który cały dzieje się na ekranie komputera. Jak zobaczyłem making of to stwierdziłem: Wow! Rozumiem jak oni to zrobili, to jest takie proste! Znam te softy będę potrafił to zrobić! W rzeczywistości to było dla mnie najtrudniejsze. Mózg mi prawie wyparował żeby to ogarnąć, a to jest króciutki film. Mój respekt dla Searching wzrósł jeszcze bardziej 😛 Nie wiem jak oni to ogarnęli.

A wracając do softów AI, to realnie przydały się w paru miejscach. ChatGPT napisał pracę którą pisze bohaterka. Bez niego pewnie bym na długo utknął żeby coś wymyślić a tak w pięć sekund miałem coś brzmiącego na tyle dobrze, że można wklejać do Aftera 😉 Avatary w komunikatorze były wygenerowane w apce na iphone'a o nazwie Dream, a plakaty na ścianie w jakimś wczesnym Firefly od Adobe.

Ta apka dream posłużyła też za sporą inspirację na samym początku, wpisałem w nią mniej więcej co chcę zobaczyć i natrzaskałem pełno "concept artów", które jakoś tam pobudzały wyobraźnię dalej. Trochę to jest smutne wiem, no ale jak robisz film całkiem sam to przyznaję było to pomocne. Najlepsze, że jedna z próbek gdzie AI się kompletnie wysypało okazało się największą inspiracją. Zobaczyłem to i od razu wiedziałem: To jest to! To jest ten film.

IMG_2571.thumb.jpeg.d42c2e604e76f50fccc860b50306fffd.jpeg

😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne. I dzięki za wrzutkę. Postaram się streścić jakiegoś newsa z filmem. Dlaczego on jest ukryty? Nie chcesz go wpuszczać w algorytmy YouTube'a?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalz00 napisał:

Dzięki. Już powinien być publiczny.

Wrzuciłem go właśnie na główną do promowania i jutro wątek pojawi się w socialach. Gratuluję ukończenia. Takie wrzutki (to szczególnie ostatnio rzadkość) więc dzięki, że podzieliłeś się tym również u nas.

BTW. Dodaj sobie w opisie informacje o filmie, najlepiej po angielsku, możesz nawet napisać o festiwalach. Będzie łatwiej też wyszukiwalny jeśli ktoś np. go kojarzy z któregoś z tych festiwali. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • adek changed the title to Unknown - krótki film
Godzinę temu, adek napisał(a):

Wrzuciłem go właśnie na główną do promowania i jutro wątek pojawi się w socialach. Gratuluję ukończenia. Takie wrzutki (to szczególnie ostatnio rzadkość) więc dzięki, że podzieliłeś się tym również u nas.

Dzięki wielkie! Tak na marginesie to zupełnie wypadłem z obiegu i nie wiem w jakie miejsca o tematyce animacji i grafiki 3D można by to jeszcze powrzucać żeby film jeszcze trochę pożył w necie? Muszę zrobić jakiś research 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności