Skocz do zawartości

TÜRBO ₭ÜRCZΔK


w8jek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, oto najdziwniejsza (do tej pory) animacja jaką zrobiłem wspólnie z Cat Kaczmarek,
spodziewajcie się krwi, flaków, rzygów, trupów, dużo piór, spoconych pach, szatana, nieudanych eksperymentów i pękających gałek ocznych,
a wszystko to w akompaniamencie hałasu chłopaków z Blitzed!

warto się odpowiednio nastroić przed seansem:
sh_008_003.gif
 


dorzucam jeszcze krótki trailer, gdyby ktoś wolał najpierw ostrożnie sprawdzić czego się spodziewać w pełnej wersji:


jeśli przebrnęliście przez to, to zapraszam do reszty materiałów, na początek plakat zrobiony na potrzeby animacji:
ryzikurczak_plaka.jpg

poniżej jeszcze kilka fragmentów w formie gifów żeby można było doszukiwać się easter eggów:
sh_020_013_publicznosc.gif

sh_013_002.gif sh_054_005.gif sh_057_008.gif sh_064-067_009.gif 

 

i odrobinę "making ofa" bo w tej animacji po stilmatiku praktycznie wszystko robiliśmy z ręki i prawie bez ctrl+z,
więc jestem w pełni świadomy różnych niedoskonałości, ale chcieliśmy zrobić tę animację bez presji i bez szlifowania scen, wzorując się na starych kreskówkach z MTV

sh_071_007.gif

 

jeszcze próby stworzenia najbardziej źle zrobionego walcycle xD
próba 1:
image.gif.7069d67d6bbe896abd32dd5636bc301f.gif

próba 2:
image.gif.345cb8748a35b2905888377ae3ff4e3f.gif

próba 3:
image.gif.556be1f183cd5fed33f1cfaf0333d97d.gif


mamy to!
sh_048_006.gif

i na koniec wspomniany stillmatik
(powstał zanim się dowiedziałem, że w zespole jest 5 osób, a nie 4 xD


miłej zabawy,
ja się przy tym świetnie bawiłem, polecam każdemu (od czasu do czasu)


 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiste! Animacja ma fajny klimat, chociaż jest chora. No ale stylówa jest świetna. życzę więcej takich projektów! 

 

Bardzo mi się podobało i muza też daje radę. Posłucham sobie dzisiaj do pracy 🙂

Od nastoletnich czasów nie słuchałem punka, pora nadrobić 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło,! Super też te behind the scene i jakieś próby walk cycle 🙂 Miło patrzeć na taki proces. 

Chciałbym się tak spakować jak główny bohater, ma chłop pary w łapach 🙂 A tymczasem muszę w końcu zacząć redukcję po zimowym robieniu masy bo się upasłem jak świnia a trzeba cisnąć na sylwetkę plażową na lato jak co roku 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Destroyer napisał(a):

Bardzo fajnie wyszło,! Super też te behind the scene i jakieś próby walk cycle 🙂 Miło patrzeć na taki proces. 

Chciałbym się tak spakować jak główny bohater, ma chłop pary w łapach 🙂 A tymczasem muszę w końcu zacząć redukcję po zimowym robieniu masy bo się upasłem jak świnia a trzeba cisnąć na sylwetkę plażową na lato jak co roku 😄 

Polecam Turbo Kurczaka xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że kluska na telewizorze kiedy pada słowo na ch zostało zmienione na putlera. Ma to dzięki temu więcej głębi 🙃 Szkoda, że przy kolejnym wystąpieniu tego słowa nic takiego się nie dzieje, ale ogólnie bardzo fajne 😄

Edytowane przez ZiN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyłem jeszcze trochę making ofa,
jest tu kilka etapów powstawania niektórych ujęć, animatik i na końcu spis wszystkich ciekawostek i easter eggów jeśli kogoś interesuje:

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego nasz klip zwiedził już kilka festiwali, ale myślę, że tym konkretnym warto się pochwalić.
Już drugi rok z rzędu- mamy to!*
Nasz teledysk rysunkowy dla kapeli Blitzed "ryż i kurczak" skradł serca jurorów i otrzymał tytuł najlepszego animowanego polskiego teledysku 2023 roku podczas gali PL Music Video Awards (czyli chyba największy festiwal polskich teledysków), a jury tak to uzasadniło:
"Za wspaniałe wykorzystanie wymierającego gatunku ręcznie rysowanej animacji i oryginalną estetykę, za błyskotliwe poczucie humoru, które ukazuje się też na drugim i trzecim planie, za kinetyczną energię opowiadanej historii, którą nie ustępuje ani na krok żywiołowej muzyce."

Oprócz tego Publiczność wybrała go jako swój ulubiony klip, co jest dla nas równie ważne. Nasze brzydkie kurczątko powoli wyrasta na pięknego łabędzia.. albo zmutowanego belzebuba.


image.thumb.png.789cfbe09a3653c573e94d2a8fc4a3bd.pngimage.thumb.jpeg.464842afc6222eac409b8de024069d40.jpeg

 

*rok temu Nabita Lufa, którą zrobiłem dla Hioba Dylana wygrała, więc mogę powiedzieć, że od dwóch lat robię najlepsze polskie animowane teledyski i mam na to papiery xD

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Wielkie gratulacje 🙂 Aż miło, że najlepszy polski animator 2d tutaj zagląda 🙂 

Ciekawa.. statuetka czy jak nazwać tę nagrodę, fajny pomysł i nie będzie strachu, że coś się z nią stanie jak kot zrzuci, choć panele mogą popękać🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Ciekawa.. statuetka czy jak nazwać tę nagrodę, fajny pomysł i nie będzie strachu, że coś się z nią stanie jak kto zrzuci, choć panele mogą popękać🙂 

Gala była w Łodzi i z takim kawałkiem pręta zbrojeniowego, bezpieczniej się wracało do hotelu xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, michalo napisał(a):

Gratulacje i życzę wielu fajnych projektów. Nagroda zasłużona, chociaż nie widziałem konkurencji ale i tak pewnie byli bez szans 😉 

Dzięki!
Tutaj lista nominowanych w kategorii animacja (czyli konkurencja;)
https://plmva.com/nominacje-2023-animacja

A tutaj wszyscy laureaci z innych kategorii:
https://plmva.com/nominowani-i-zwyciezcy-2023

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, w8jek said:

Dzięki!
Tutaj lista nominowanych w kategorii animacja (czyli konkurencja;)
https://plmva.com/nominacje-2023-animacja

A tutaj wszyscy laureaci z innych kategorii:
https://plmva.com/nominowani-i-zwyciezcy-2023

No to powtarzając za @michalo w pełni zasłużone zwycięstwo bo patrząc na "konkurencje" to aż ciśnie się na usta:

🙂 

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności