Skocz do zawartości

Scena 3d: mój pokój (WIP)


Luke3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem piękny (mam nadzieje) halogen:

10.jpg

Jestem początkującym VRay'owcem więc proszę mi powiedzieć czemu w halogenie są takie czarne kratki ??

To nie jest wina kompresji.

Edit PS: Tych halogenów jest na suficie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem poczatkujacym Vrayowcem ... ale u mnie takie czarne przebarwienia to byla kwestia oswietlenia :) swiatlo z multiplierem ponad 1 robilo mi cos takiego ... ale tylko na niektorych materialach.

 

co do scenki to coraz lepiej.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedź na poprzednie pytanie (jeżeli ktoś wie), światło w halogenach mają multipler 0,155

I kto wie czemu w Brazilu rozdzielczość obrazu nie może być większa niż 512x384 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje kolejnego upka i tutaj wstawiłem 3 rzeczy - szklanka, mini szafka i kawałek drewna przylegającego jednocześnie do biurka i ściany. Później zrobię okna.

Pytanie: Jak ustawić render, żeby halogeny na suficie wyglądały tak jakby rzeczywiście się świeciły (są w nich światła omni z multiplerem ustawionym na 0,2) ??

czas renderingu: 24:04

11.jpg

czas renderingu: 15:38

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowusz daje update'a i daje efekt mojej 2godzinnej pracy:

13.jpg

Pytania nasuwają się same:

Co mam zrobić żeby szyba w prawym oknie wyglądała jak szyba ?? Materiał-Raytrace

Wie ktoś skąd mogę wziąć texturę paneli podłogowych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.jpg

Niech ktoś mi doradzi czemu mi ucina kawałek materiału w prawej szybie !

Wstawiłem takie coś na czym wiszą firanki i zmieniłem położenie uchwytów w szafce

Ściągnąłem Wood WorkShop i próbuję coś w nim zrobić, ale jest bardzo trudno :(

Aha...Pogrzebałem troche w opcjach renderu i troche jaśniej mi wyszło

CO MAM ZROBIĆ ŻEBY OKOLICE ŚWIATEŁEK NA SUFICIE BYŁY JAŚNIEJSZE ?????

Niech ktoś oceni plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za dobre opinie §-)

Ta szklanka nie jest metalowa tylko szklana i nie wiem jak zrobić dobry materiał, może mi ktoś pomoże §-]

I niech ktoś w końcu napisze jak ustawić opcje rendera żeby okolice świateł (omni) były bardziej (czyli rażąco) oświetlone niż reszta !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kolejną rzecz: rolety

Ale mi sie komp wiesza w viewporcie...Człowiekowi sie żyć odechciewa jak na to patrzy ;(

Ale daje efekt moich nerwów (niedopracowania są spowodowane "zwiechą" kompa)

I prosze:

15a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość styczny

a co mało ci pochwał porób jakieś błędy to napewno sie kroś odezwie chociarz po moim vipie tego niewidać pomimo iż jest tam wiele błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość styczny

"A to że wielu grafików jednak skupia się tylko na swoich pracach" no i sam se odpowiedziałeś na pytanie "Niech ktoś coś napisze plisssssss!!!

Przecież ja tutaj żyję w niepewności a wy sobie takie jaja robicie i nie komentujecie!

Więc bardzo proszę o komentarz!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowusz miałem lenia i nic przez jakiś czas nie robiłem, ale to było też spowodowane tym, że komp mi chodził jak czeczeński zegarek (musiałem go sformatować)

Daje paorame pokoju:

18a.jpg

W max'ie można obrazek otworzyć wchodząc w zakładkę Utilities, klikając More..., wybierając Panorama Exporter (OK), Nacisnąć na Viewer... i trzeba otworzyć obrazek :D

Mam nadzieje że wszyscy którzy nie wiedzieli, wkońcu się dowiedzieli

Niedługo dam nowy mebel

PS. Taka funkcja jest w 3dsmax'ie 7, ale nie wiem czy w 6 też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mini-upek i daję szafę nad biurkiem brata i jeszcze jedną półkę, poprawiłem jedną teksturę, źle zrobiłem drugą i pewnie ją poprawię przy najbliższej okazji

Rendering time: 1 hour, 01 minutes and 29 seconds

20a.jpg

PS. Jak nie chcecie to nie oceniajcie, bez łaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie :) Tylko coś mi z texturą na drzwiczkach od szafki nie pasuje, moim zdaniem powinna być ustawiona pionowo a nie poziomo. Z tego co ja zauważyłem to na drzwiach są pionowo ustawione :)

Ale ogólnie jest git. Tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to napisałem że teksturkę jedną źle zrobiłem i to jest właśnie ta, wiem, wiem, paskudnie wygląda.

Jeszcze te rury muszę przesunąć bardziej na południe (bardziej do ściany lewej)

PS. Jakby ktoś nie wiedział gdzie jest południe to niech popatrzy w przeciwną stronę od północy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokoik coraz lepiej wygląda :) Bardzo ładnie.

Tylko mam dwie uwagi, po pierwsze przydałaby się jakaś listwa "łącząca" ściane z podłogą. A po drugie texturka podłogi jest nie taka, za bardzo powtarzalna (jeżeli to są panele), popracuj nad tym...... tak po za tym to jest git...... nawet bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu wakacje, więc biorę się do pracy... a oto biurko które wymodelowałem dzisiaj:

23a.jpg

Na pierwszy rzut oka widać, że

-lewa część wisi w powietrzu, więc od razu wyjaśniam...

Normalnie, to biurko jest przytwierdzone do szafy, której jeszcze nie zrobiłem, może nawet jutro to poprawie...

-Na łóżku nie ma tekstury, niewiem czemu, ale chyba przez przypadek przeniosłem do innego folderu, na następnych screenach powinno być ok

-Pewnie niektórzy się zastanawiają, czemu to aż trzecie biurko...otóż w tym pokoju mieszkają aż trzy osoby, więc dlatego są trzy biurka, więcej już nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderuje w VRay'u free

O co chodzi z tą kamerą?? I co to za delirka ?? W kamerze żadnych ustawień nie zmieniałem, więc myśle że jest ok...

Pomieszczenie nie wydaje się ciasne tylko takie jest, chociaż ja się już przyzwyczaiłem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, gdyby tylko z dwóch miejsc ;]

Tutaj strzeliłem aż 6 świateł (jak coś to popatrz na posta wyżej:)

Jakby coś to masz tutaj screen'a i są zaznaczone 4 czerwone linie, kolejne dwa światła są tak daleko, że cień jest w tym miejscu niewidoczny

.jpg"]24[1]a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności