Skocz do zawartości

zapomniane miejsca: "Stary kosciółek"


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie by wyglądała stara zapuszczona ścieżka prowadząca od bramy w kierunku kamery. (pozwoli to na stopniowe prowadzenie wzroku w kierunku głównego tematu).

Fajna praca - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

manko czytasz w moich myslach. wczoraj zrobilem maly re'make mojego obrazka. przedstawia on dalszy rozwoj mojej pracy :) oto i on (szczyt grafiki 2d :D) mam nadzieje ze sie domyslicie co tam jest narysowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ze moj "projekt" 2D tak was oniesmielil ze przestaliscie posty pisac :D sprawa wyglada tak jutro mam ostatni egzam wiec dopiero od jutra - pojutrza sie wezme znowu do roboty. no nic. jeszcze raz dzieki za wszystkie wpisy i uwagi!!

 

PS: wish me luck :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik nie myślałeś żyby wykadrować panoramicznie tz. kadr poziomy, mniej nieba nad kościółkiem, szersze ujęcie (przy obecnym ustawieniu kamery). Będzie więcej miejsca żyby pokombinować ze ścieżką i jak chciałeś na początku z urwiskiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podoba kosciol na szarym tle z fajnym oswietleniem, zarys otoczenia mi (ten osatni) niezbyt mi sie podoba i jak mowi manko sprobuj panoramicznie, osbiscie by mi sie podobalo jak by byl na jakiejs rowninie,posrod gibajacej sie trawy na wietrze albo w gorach i kreta scierzka prowadzaca doń (doń?:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie ten kadr podoba, nawet bym troche w dol wydluzyla zeby widac bylo ze na wzgorzu stoi.

na dachu brakuje kilku poprzecznych beleczek, zeby sie dachowki mialy na czym trzymac, bo teraz tak wisza ze nie wiem jakim cudem one nie spadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam wielki problem :) myslalem nad tym co napisaliscie i zaczalem kombinowac troche z kadrem panoramicznym. teraz to juz nie wiem na co sie zdecydowac. zrobilem dwa obrazki jeden (ten stary tylo z trawka) i drugi (z nowym kadrem).

obrazek nr1 - nie mam pomyslu na otoczenie :( mial byc klif ale nie jestem do niego do konca przekonany.

obrazek nr2 - kadr panoramiczny. asfalton - podsunal mi ciekawy pomysl na otoczenie w gorach. oba obrazki maja oczywiscie wielkie bledy ale maja one sluzyc tylko przedstawieniu ogolnego zarysu.

I tu mam do was prosbe, co wy byscie wybrali??

 

Pomocy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie jest zdecydowanie ładniejsze, ale to chyba ze względu na obecne tło.

Pierwsze może by nabrało rumieńców po nadaniu tła i trzoszkę rozszerzenia kadru w lewo.

Dodatkowo urozmaicić sam klif, jakby z piasku było, wystające korzenie, kamienie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie! po absolutnym wenobraku, nie do konca zaliczonej sesji :D i meczacej chorobie ponownie zjawiam sie na forum :)!! doszedlem chyba do konsensusu i wybralem droge ktora chce podazac. oto obrazek ktory przedstawia dalsza droge rozwoju mojej pracy. zdecydowalem sie jednak na gory i tak juz chyba pozostanie.

 

PS. kurna, pisze jak jakis kaznodzieja, co ta sesja robi z czlowieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że górskie skały nie są takie obłe, są raczej ostre i kanciaste, przydało by sie ich też sporo wiecej tak żeby to one tworzyły tą góre na której stoi kościół, grunt też mugł by mieć nieco ostrzejsze rysy. Co do oświetlenia, to wydaje mi sie że jest zbyt duzy kontrast, nie wyobrażam sobie tak zacienionego miejsca, jak to za kościołem, na otwartej przestrzeni przy bezchmurnym niebie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello! :) Oj cos ostatnio nie mam pomyslow na moj obrazek. Skorzystalem wiec z waszych sugestii! Oto wyniki.

22 lutego 2005 roku, co nastepuje: :D

- dodalem dwa drzewka

- dodalem kilka kamykow

- skonstruowalem posag NMP

- zmienilem texture drozki

i teraz pojawia sie problem! chce to zrenderowac, ok. render pierwszy przy "shadow map" bez posagu 2:15. render drugi przy "ray trzced shadows" 27:51, ok. render trzeci przy "ray tr." z posagiem - ???. Jeszcze nie doczekalem tej chwili bo brak mi cierpliwosci :) jak narazie to czekalem ponad 3 godz. i nic!!! bede musial chyba kompa na noc zostawic moze do rana skonczy sie renderowac.

 

Wrzucam dwa obrazki jeden to posag (musze jeszcze nad textrukami posiedziec bo mi sie nie za bardzo podobaja i musze korone albo cos dorobic) drugi obrazek to znana juz dobrze panorama kosciola, tutaj najbardziej mi sie pierwszy plan nie podoba tez musze cos tu zmienic.

 

Ocho! Ale sie rozpisalem! No ale teraz nie bedzie tak duzo update'ow bo mi sie drugi semestr zaczyna i bede mial o wiele mniej czasu. Oby mi go starczylo na dokonczenie.

 

Dzieki za komentarze!!! Salute! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde fajne drzewka.

posag jakos nietego, jak to jest z kamienia to nie moze byc takich cienkich wlosow i szat.

i ten jajowaty kamien mi sie nie podoba.

w trawe bym wsadzila kilka zoltych zdzbielek, bo kolorem przypomina trawke na polu golfowym.

 

render: 2:15 to sa godziny i minuty, czy minuty i sekundy?

nie rozumiem za bardzo czemu akurat posag tak spowalnia, nie wyglada az tak high poly, w porownaniu do innych elementow obrazka.

jakie duze swiatlo? sproboj ograniczyc falloff/field tak, zeby bylo tylko na kosciol i to co widac z bliska, reszta niech bedzie oswietlona tylko overshootem. w ten sposob co prawda cienie beda tylko pod falloff, ale bedzie liczyl szybciej, a dalej cieni i tak nie widac.

oprocz tego, na pewno duzo liczy trawke. wiec, pod warunkiem ze pozycja kamery juz taka zostanie, zlikwiduj trawe tam gdzie jej nie widac (gdzie jest zaslonieta lub poza kamera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten swiat jest dziwny :) drzewka ktore wszystkim sie podobaja zrobilem w 5 min.!!! a posag nad ktorym spedzilem kolo 3-5 godz. nie podoba sie...

 

Dzieki bardzo za cenne uwagi Aniu C. ale w sumie juz to wszystko zrobilem :) render z sama trawka jeszcze jest do zniesienia tylko ten posag naprawde zawlnia. moze nie wyglada ale jest (jak na moj komp) super high poly :) bede musial go zjechac bo tak nie moze byc. mimo wszystko dzieki!!!

 

PS. a mi ten jajowaty kamien sie podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po dlugiiim wpatrywaniu sie odkrylem czego mi brakuje w tym obrazku. Brakuje tych czesci ktore poodpadaly od kosciolka i leza na ziemi, no chyba ze lokalni wiesniacy pokradli i uzyli do budowy wlasnych chat :D

Co do jajowatego kamienia to jest swietny zeby sobie na nim usiasc i poogladac panorame :)

A co do Statuly, jest ladna i klimatyczna, ale naprawde wyglada jakby ktos na kamienna rzezbe nalozyl grobe plutno.

A skoro drzewka robiles 5 minut... to jak je robiles ? Bo ladne sa.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Oho widze, ze moje drzewka robia furrore :) Ale o tym zaraz. Oto kolejny render mojej pracy (robil sie 47 min. cos malo sam nie wiem dlaczego) zmienilem troche pierwszy plan, kolor trawki tez ulegl lekkiemu upgrade'owi, posag polozylem na ziemii (jakby ktos go nie zauwazyl :) ) a i jeszcze kolor tla zmienilem. Teraz zastanawiam sie jak zrobic chmurki :) i bede jeszcze myslal jak tu jeszcze upieknic moja scene.

 

Uwaga!! a teraz przepis na "banalne drzewko":

- pien- zwykly stozek potraktowany noisem.

- galezie- to zwykle linie z renderable

- liscie- to PArray particle

 

to tyle :D dzieki za wszystkie wpisy, ja biore sie do roboty a was zapraszam do dalszego komentowania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć tamto niebo też pasowało - było takie przejrzyste to ta wersja kolorystyczna nieba też jest fajna ... no nie sam wiem które lepsze ?:) . Dodaj tylko chmurki (ale takie ledwo - ledwo ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Zrobilem kolejne niebo (to chyba mix obu poprzednich :) ) ale nic poza tym :( Teraz bede musial sie chyba zajac ... hmm czym tu sie zajac? ostatnio nie mam pomuslow niestety.

 

Dzieki za sugestie pomysle nad nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świtenie wychodzi :) niebo jak narazie lepsze jest IMHO puste, bez ani jednej chmurki. Jaras postuluje o poprawę trawy - to samo ja, jest za zielona i kiedy będą jakiś chwasty!?!

 

Scena mimo, że jest ładnie wykonana to jest jakaś pusta :/ nie żebym czegoś na siłę tam żądał ale .... nie wiem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo mam szkoly i nie daje rady zrobic czegokolwiek wiec updaty beda teraz zadkoscia. Moze cos na weekend wrzuce.

 

Wiśnia - trawka to Grass-O-Matic

 

Ipshinoda - WIELKIE dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaker co do wejscia to masz racje cos jeszcze bede musial zrobic a glazy sprobuje unaturalnic. Ale co wy tak tej trawy sie czepiliscie :)

 

Co do textury ziemii. Mam problem bo: kiedy zmienie kat nachylenia kamery (popatrze bardziej z gory) to texturka nie jest rozmyta i wyglada spoko ale w tym ulozeniu kamery textura sie zlewa. Zaden bump nie pomaga. I co mam z tym zrobic?? Moze macie jakies pomysly z czego to moze wynikac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie. Postanowilem zakonczyc prace nad swoim kosciolkiem. Po ostatnim bezczynnym miesiacu doszedlem do wniosku ze najwyzszy czas juz to skonczyc. Nie mam juz takiego zapalu jak na poczatku i tylu pomyslow zeby jeszcze cos zrobic z moim projektem wiec zamykam go.

 

Musze przyznac ze jest to moja najprofesjonalniejsza praca w dziejach! Wlozylem w nia wiele wysilku ale sie oplacalo. Jestem z niej zadowolony. Teraz chcialbym podziekowac Akademii ;) i oczywiscie forumowiczom za te wszystkie podpowiedzi i krytyki. Thanks!!!

 

P.S. Poinstruujcie mnie jeszcze co i jak: czy mam jeszcze cos napisac o tej pracy (z jakich programow korzystalem, z jakich technik) czy jest to zbedne? I gdzie mam zamiescic ostateczna nieskompresowana wersje w pierwszym poscie czy moze byc w ostatnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdej pracy można się doszukać czegoś niedopracowanego , nie łam się. Będą Ci wiercić dziurę w brzuchu że trawa i 1 plan do poprawki ale skoro uznałeś że skończone to finito - gratuluję skończenia ! mi się podoba. pozdrawiam

p.s. chyba musisz napisać po angielsku to co napisałeś w 1 poście , o czym jest praca , na jakim sofcie itp. (ale nie wiem na pewno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności