Skocz do zawartości

Wyścig: "I płaszcze i szpady"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o tak... wyraz twarzy musi się zmienić. Teraz wygląda jakb zasypiała (opanowała jazdę konno pefect?)

 

Idziesz do przodu mr. RK :) strasznie ciekaw jestem efektu końcowego :)

 

pozdrowienia od szerszenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ania C

 

Texstury- właściwie nigdy nie używam czystych fotek, za to bardzo często wykorzystuję ich części do tekstur. Do brązowego konia weszło w sumie sześć różnych fotografii, z czego jedna na oko, jedna na kopyta, jedna na kolana i dwie na sierść. Po poskładaniu z tego podstawy domalowywuję co mi brak, dodaję fałdy pędzlem z filtrem multiply ew. burn i wyrównuję całość. W sumie brązowy koń ma ponad 30 warstw, biały o ile pamiętam więcej.

 

Obciągnąć stopy ? Oczywiście mogę (całość ma ciągle szkielet) i właściwie nie mam żadnych za czy przeciw (a nam wsio rawno) ale nie do końca rozumiem czemu miałoby to służyć.

 

@ Leru

 

Wielkie dzięki za dobre słowo. Z twarzą już wiem co jest- nie odrysowały się rzęsy :D. Żałuję że nie dałem rady z gołą przejażdżką (czarny kapelusz, białe skarpetki z kokardkami i czarne buciki) ale wychodziło raczej wulgarnie więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smacznie ci to wychodzi :D tak po cichu to kibicuje wszystkim startującym w wyścigu.. bo zapomniane miejsca zalatują mi taką oklepaną nostalgią.

z tego co widzę to będzie bardzo sympatycznie, tak więc pozdrawiam konkurencje i zycze powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie- wielkie dzięki, spasibo, arigato i co tam jeszczez może być. Talent ? Nie no, talent to ma Bigleb czy Little Ninja. Ja jestem rzemieślnik; nie żeby mi jakoś źle z tym było, ale czasem ego uwiera.

 

Pierwszy raz modelowałem na podstawie własnego konceptu - strasznie fajna zabawa. Szkic był zrobiony jako minutówka piórkiem po przeczytaniu podręcznika do "Monastyru" i walał się już od jakiegoś czasu dookoła. Modelowanie- od wrzucenia referki do zrobienia zajęło... od 22 z minutami kiedy odpięło mi się gg do 1.30 kiedy włączyłem je od nowa :). Strasznie szczurkowata gęba ale IMHO pasuje do klimatu. Jeśli jutro klienci dadzą żyć to pewnie ją pomaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zmieniłem. Właściwie główne obiekty gotowe. Zostało przy nich sporo pierdół- panu dam jeszcze szpicrutę do ręki, może jakiś kapelusz, strzemiona, lejce, inne siodło dla kobiety jeśli czas pozwoli. Pałacyk jest gotowy, pozostaje dodać jakiś angielski pejzażyk, ustawić światła no i dodać wszelkiego rodzaju włosy i włoski

Całość dawno wyszła z baroku ale jako że zabawa strojami coraz bardziej mnie bawi nie będę się go jakoś kurczowo trzymać .

 

Mały test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem mężczyznę- chyba już go nie dotknę, za to teraz kobieta która wcześniej jakoś tam się broniła wygląda jak lalka. Taka zostać nie może... W tłumaczeniu- kolejnych parę godzin w plecy... a landscape ciągle nie dotknięty. Zaczynam się coraz poważniej zastanawiać czy nie dodać im paru psów po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to postacie sa git nic im nie brakuje, dla mnie jedynie konie sa troszeczke za masywne, nie wygladaja jak klacze wyscigowe, tylko jak pociagowe ogiery, ale paniece nic nie brakuje jest spoko, martwie sie tyko o czas bo jest go malo a otoczenie nie bedzie latwe... pozdrawiam i zycze powodzenia,,,aaaa i Wesolych swiat: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postacie sa ok.wręcz super:)Ale wg mnie zwalone proporcje- konie sa za wielkie porównaj głowy i kopyta do ludzi.kopyta sa wieksze od ludzkiej głowy w cylindrze .o konskich łbach juz nie wspomnę.Oczywiscie dodasz uzdę i grzywę.Miłych i pogodnych świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze.

 

Co do proporcji- oczywiście przyjmuję Wasz punkt widzenia ale że od początku chciałem dać takie a nie inne konie proporcje zostaną stosowne do rasy (no dobra... wcale nie dlatego- główny powód to to że jestem uparty jak osioł- inna rzecz że coraz bardziej zastanawiam się czy nie wstawić jednak arabów). W załączniku- potwierdzenie rozmiarów i proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za koń?! pierwszy raz takiego na oczy widze :) faktycznie wielki jak stodoła.Na twoim miejscu dalbym jakiegos szlachetnego araba ,a nie takie wielkie bydle:)Taka dystyngowana para na czyms takim?:)po za tym wg mnie twarz panienki była bardzo dobra nie zmieniaj tylko zacznij robić Luwr.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie podpisuję się pod tym co powiedział Tomeg ale to Twoja wizja i zrobisz jak uważasz - jak ma mieć takie kopyta to będzie miał :) referki masz jakby ktoś się rzucał :) fajnie Ci to wychodzi , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku nastawiłem się na takie "koniki" (chyba jedyna rasa przy której nie majdałbym nogami po ziemi jadąc :) ). Do Wersalu już nie wrócę- oboje są w tej chwili "bloody English" i taki też będzie pejzaż. Poprzednia pani poszła na przemiał- może gdzieś kiedyś wypłynie ale raczej wyląduje na CD i zakurzy się w spokoju ducha. Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem teraz proporcje to juz wogole troszeczke niepodobne do niczego, ludzka glowa ciut wieksza od oka kona: ] zabawne, popszednia wersja much better, pozdro, a jesli chodzi o referke to ciezko sie na niej wzorowac, bo panienka wyglada mi na drobinke: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szkic pierwszego planu. Materiał drogi do poprawki, coś trzeba będzie posadzić na miedzach żeby aż tak łyso nie świeciły ale jestem raczej zadowolony z rezultatów. Jakiś las czy pagórki w dalekim planie i można wracać do poprawiania koni bo uprząż leży i czeka zmiłowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK -> a może poszerzyć kadr i wrzucić jakieś zabudowania proste na tło ? Z miedzami masz rację, coś w nich musi być. A główne postacie są na prawdę bardzo fajne :)

Mam nadzieję, że do scenkę dopieścisz do końca, pamiętaj o niminacjach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL Właśnie dłubię pieski do sceny. O nominacjach właściwie przestałem myśleć- cieszę się że scenka zabawnie się układa. Coś tam się z niej wykołacze- wielkie dzięki za dobre słowo ( a za niedokończenie swojej sceny powinieneś ostrą kocówę dostać ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Simple-Man - stary, spokojnie- możliwe że i Ty i wszyscy inni narzekający na rozmiar mojego konia ;) mieli rację- ja po prostu jestem uparty jak bury osioł i tyle. Dzięki za dobre słowo.

 

@ Leru- trzymam kciuki. Połam czerwone majtki i co tam jeszcze...

 

Do sceny dojdzie stado psów- tak wygląda geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie moge pogodzic się z tymi proporcjami.?Tak mi to nie pasuje że, musiałem jeszcze raz Ci o nich napisać. Zabij mnie ale ta kobietka jest za mała. Super pieski.

Poza tym naprawdę bardzo podoba mi się i pomysł i wykonanie.

IMHO wysrodkuj kadr ,niepotrzebnie tak duzo nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione konie, zmieniona kompozycja, odrobina motion bluru. Kadr będę ustawiał jak będę miał wszystko- w tej chwili jeszcze do tego daleko. Mam nadzieję skończyć do weekendu bo inne projekty krzyczą o zmiłowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić kobietę ale nici z tego- czasu nie ma. Jedyne co zmieniłem to henna na włosy- jak ma być pogoń za lisem to niech chociaż jest dwuznaczna- inna rzecz że przez to zrobiła się z niej paskudnie angielska, brzydka, rozlazła, piegowata Mary.

Podkładka tła z odrobiną powietrza, przegrupowanie psów (jeden ciągle ma spartoloną pozycję w kadrze). Jutro uprzęże koni, grzywy i wstążki, pojutrze niebo i ewentualne korekty i... może zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie Ci sie to wszytko prezentuje,,, jestem pod wrazeniem tymbardziej ze jest to bardzo niestandardowa scena, Ciezko by bylo znalesc cos podobnego w necie, mi sie to nie udalo, to nie jest kolejny glupi wyklepany samochod, tu widac artyzm, kurcze ja patsze sie na to jak na obraz, bardzo ladny obraz udalo Ci sie zachowac klimat moze tylko cienie sa za twarde i troszeczke scena pusta, jakis kamien, kszaczek, troche trawy i w ktoryms roku kawalek debu i byla by rewelka, a tak jest tylko rewelacyjna. Dla mnie real respekt, piekna scena i jescze raz BARDZO ale to BARDZO ORYGINALNA, gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności