Skocz do zawartości

Problem z przyszloscia !!!


Gość silaros

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silaros

Czesc wszystkim !!!

Mam wielki problem, moim marzeniem jest stanie sie programista gier komputerowych. Caly moj problem polega na tym, ze nie wiem czego sie nauczyc (czego byc programista). Programowalem juz w Microsoft FoxPro 6 t (jezyk bazo-danowy), troszeczke poznalem WinApi i DirectX. Jesli moglibyscie wymienic wszystkie typy programistow bioracych udzial w tworzenie gier to bylbym wdzieczny.

 

Dzieki, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz... to forum dla grafików. Nie znajdziesz tu zbyt wielu osób zajmujących się zawodowo programowaniem także odpowiedzi mogą być niekoniecznie fachowe. Weź creditsy dowolnej gry i tam będziesz miał wyszczególnione wszystkie branże- ew. przejrzyj "Postmortem" różnych gier na http://www.gamasutra.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na http://warsztat.pac.pl/ tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na pytania ale polecam C++, DX i co nieuniknione znajomość WINAPI, 3Ds max lub np milkshape albo całkowicie darmowy blender posiada nawet nażędzia do tworzenia gier ale ... :/ coś jeszcze hmm sam nie zrobisz dobrej gry polecam zebranie zespołu zaufanego!! Pare książek bo w internecie nie znajdziesz wszystkiego. No i zaj... dużo wytrwałości potrzebować bedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej grafikiem i nie znam zadnego programisty, a robienie obiektów do gier wychodzi mi całkiem spoko i właściwie szukam jakiegoś dobrago programisty z którym mógłbym coś stwozyć fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po pierwsze nie to forum jeśli szukasz programisty po drugie mało jest osób chętnych do robienia przez hmm internet. Musisz poszukać w miejscowości poczytaj forum jest na nim pare tematów z tym zagadnieniem. A pozatym jeśli chcesz cos takiego robić to jednak J ANG i C++ to raczej przyjaciele. Może być i Basic ale to nie te same efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co do programowania gier. Czy chcesz samemu (z drobna pomoca) zajmowac sie zarowno modelowaniem obiektow jak i programowaniem enginu gry czy tylko ktores z wymienionych. Na tym forum najlepsza pomoc uzyskasz dla 1 mozliwosci, zas poszukaj forum programistycznego jak chcesz sie zajac samymi zrodlami gry (na Service for programmers jest wielu programistow, ile widza o programowniu gier nei jestem pewny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że jedna osoba nie podoła stworzeniu gry(engin, modeling itp). a robić gry jest troche bez sensu gdy nie dostajesz za to pieniądzy ponieważ taka gra nie daje ci radości z grania (ewentualnie satysfakcje

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności