Skocz do zawartości

Problem z texturowaniem


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

jest problem, po dodaniu modyfikatora uvw mapping czy jakos tak i po ustaleniu jak poligony beda sie rozkladac na teksturze nie wiem jak zaczac maowac teksture. Problem tkwi w tym ze nie wiem gdziepoligony te beda i jak mam malowac aby byl jakis efekt. Domyslam sie ze troche ciezko to wytlumaczylem ale nie potrafie sie wyslowic lepiej, moze sa jakies tutoriale na ktorych jest dokladnie wyjasnona westia tworzenia tekstur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ha doklanie !- dlatego zainteresuj sie malowaniem w 3d ! - malusz czym chesz - rowniez textura !!! od razu po modelu - nie pzrejmujesz sie siatka ! ! !- stary, ja ja dorwalem maxon body paint 3D r2 to ..... nie da sie opisac jak bardzo mi pomog - GORACO POLECAM ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapujesz siatke fragmentami jesli obiekt jest gleboki - bez tekstury jeszcze - planarnie z roznych stron np. zalezy co robisz. Sprobuj najpierw planarnego rzutu z boku modelu przy mapowaniu. Potem to co masz rozkladasz ladnie w UVW Modifier. robisz PRINT SCREEN, wycinasz kwadrat glowny tillingu i ladujesz do jakiegos proga 2D jako mape gdzie co jest. Rysujesz w obszarach zaznaczonych siatka. potem mozesz ukryc/usunac layera siatki i zostaje czysta tekstura. przewaznie robi sie to czesciowo. czyli glowisz sie jakby tu rozplanowac teksture, mapujesz fragment glowny, rysujesz teksture glowna a potem dopamowywujesz drobne elementy i uwzgledniasz to w teksturze. pracujesz jenoczesnie w programie 2D i 3D zeby miec staly podglad efektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności