Skocz do zawartości

Kupno karty graficznej.


ZikO

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Mam zamiar kupic sobie nowa karte graf. do 3ds max'a. Moge przeznaczyc jakies 1000 zl na te inwestycje. Po glowie chodzi mi ATI Radeon 9800 Pro, ale nie jestem pewien czy bylby to dobry wybor. Podzielcie sie opinia na temat tej karty albo nawet zaproponujcie cos lepszego w tej klasie.

 

Dzieki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zapomnij o r9800. za 800 zeta kupisz gf'a 6600 gt, ktory jest znacznie lepszy od r9800 pro. jak znajdziesz ~1300-1400 zl to mozesz kupic prawdziwego potworka, radeona x800 XL, ktory jest tak samo szybki jak 6800gt a dosc znacznie tanszy. jak nie masz tyle kasy to za 1100 mozesz kupic zwyklego gf'a 6800 a pozniej pobawic sie w odblokowanie brakujacych potokow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze zrozumialem najlepsza inwestycja jest Radeon x800 XL - te pare setek moge dolozyc ;)

albo GF 6800

Jeszcze tylko jkedno pytanie! Generalnie ktore karty sa lepsze do 3DSMax'a (mam na mysli wersje 6) GF'y czy radeon'y?

 

Dzieki wielkie. Pozdraiwam.

 

PS. Sorki za stworzenie tematu nie w tam gdzie trzeba. Moja wada jest to, ze czesto nie czytam regulaminu, bo sie tak bardzo spiesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że geforce jest lepszy w maxie, ponieważ nvidia zawsze celowała w troszkę inny sektor rynku, chociaż nie daję głowy, bo nie jestem na czasie w tej materii, a ponoć dużo się ostatnio zmieniło. PCWK robił benchmarki w 3dsmaxie, może poszukaj na ich stronie jakiś testów kart graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...takie dziwne pytanie.

To na co ty kupujesz ta karte ? Na apg czy pci-e ? Zmieniasz plyte głowna ?

Co do tematu.

Bierz pod uwage wersje smartshaderu (najlepsza 3) i vertexshaderu (tesh najlepsza 3). To podobno dosc duzo pomaga w programach graficznych.

Inne wazne paramtery to:

czestotliwosc taktowania rdzenia i pamieci.

P.s Jaki masz procesor i ile masz pamieci ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dziwne pytania i odrazu dzieki za wskazowki.

 

Moj komp: P-IV 3GHz, 1 Giga RAM'u, Win XP Pro i 80 Giga twardziel. Teraz uzywam ATI Radeon'a 9200 (SE chyba - nawet nie jestem pewien). Przymietrzam sie do powazniejszego traktowania tematu, czyli praca w 3D i dalego zdecydowalem sie kupic porzadna karte graficzna. Nie wiem moze zle celuje i powinienem zaintersowac sie innymi kartami.

 

Nie jest moim zamiarem kupowanie najnowszej karty do gier. Karta mialaby mi sluzyc jedynie do pracy. W sklepie komputerowym jesli sie pytam o karte to odpowiedz jest albo ATI RADEON albo GEFORCE XXXXX (to raczej karty z przeznaczeniem do gier - tak mi sie wydaje). ech, za duzo tego wszystkiego :/

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kart PNY wypasy chyba że możesz przeznaczyć więcej pieniędzy polecam wildcaty spoko tylko troszke droższe ale może trafisz na promocje podaje do linka do sklepu http://www.quedex.com a co do ati radeon 9800 pro tak sie składa że ja mam takiego troszke go ostatnio męczę i powiem tak TO JEST FAJNA KERTA DO GIER w maxie już nie jest tak fajnie ogólnie jak masz 1000 złotych to radze poczekać uzbierać 2500 i kupić sobie pożądną kartę do 3D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamówiłem wildcat vp760 (885 zł 'wliczona przesyłka kurierem "30zł" '), dojdzie mi w ten piątek, jeśli chcesz to ci powiem czy się opłaca zakupić taką kartę. Jednak od razu mówię, że takie karty nienadają się do gier.

Podsumuwując jeśli chcesz kupić kartę do pracy to idealnym rozwiązaniem jest wildcat vp760 za 'jedyne' 885zł wcześniej kosztował ok. 2500 zł :). Jednak jeśli do gier to raczej taką 'domową' kartę graficzną :). Ja mam nadzieje dokonałem dobrego wyboru :).

Poniżej link do sklepu z tą kartą:

- http://www.raques.com/product_info.php?products_id=55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamówiłem wildcat vp760

 

uuu to bedzie placz i lament bo ta karta wyjatkowo nie nadaje sie do 3d :D

 

nie sugeruj sie cenami. karty "pro" (pseudopro?) sa drogie nie dla tego ze sa takie super wydajne ale dlatego ze sa sprzedawane w smiesznie sladowych ilosciach w porownaniu z sektorem przeznaczonym dla graczy. tu nie ma cudow to tylko marketing i zwykly biznes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie da rady :\ 'zamówienie przyjęte'. Mi się wydaje że jednak będzie dobrze. Przecież po co oni dają sterowniki dedykowane do np: 3ds. ?? Pytałem się poniektórych to one podobno bardzo dobrze działają w programach. Mam nadzieje że to racja. A skąd wiesz że one są ciękie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche wtopiles. karta ta w cadowskich programach dobrze sie sprawuje, ale w 3d to tak jak szeryf wspomnial... mam wrazenie, ze lepszym wyborem bylby zwykle gf4ti@quadro/maxtreme, nie mowiac o prawdziwym quadro (z allegro). zobacz na to tylko wpadlem na allegro i od razu znalazelm quadro 700 xgl za 350 zeta, ktory zjada tego twojego wildcata... nastepnym razem radze popytac na jakis forach a nie panow ze sklepu.

 

http://www.de.tomshardware.com/graphic/20020801/wildcat_vp-11.html

http://www.tilebase.de/reviews/VP560/VP560_10.html

 

 

ps. jak jeszcze nie zaplaciles to po prostu nie odbieraj paczki, ktora do ciebie przyjdzie. proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki sprawa przedstawia się następująco:

 

- mój tata zakupił skaner do skanowania klisz, który będzie słuszył do skanowania starych filmów które mają kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy klatek do zeskanowania. Karta ta ma za zadanie obsługiwanie tych skanów.

 

- Przy okazji chciałbym i ja skorzystać i wykorzystywać ją do grafiki 3d.

 

Tak teraz oglądam to wszystko i nie wiem czy to dobry wybór, (niech mnie ktoś naprowadzi). Ale chciałbym kupić jakąś grafikę + 1gb ramu. Jeśli ktoś ma jakąś dobrą propozycje to byłbym bardzo wdzięczny.

 

PS: karta ma kosztować max 650zł bo chciałbym jeszcze kupić 1 gb ramu.

 

Czy to jest dobry pomysł: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47176690 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl

 

tam niedawno kupiłem Winfasta GF6600TD AGP, całkiem spoko karta za świetną cenę (499zł) w dodatku świetna obsługa sklepu, karta doszła następnego dnia rano od przyjęcia zamówienia :) a ten Sparkle co jest wyżej nie ma prawa mieć na domyślnym taktowaniu takich wyników w 3d Marku 2003, mój ma po drobnym o/c (420/650) ~6300, wprawdzie te benchmarki nie są tu najwazniejsze, ale to tak nawiasem ;) jednak gdybyś miał troszkę więcej kasy to również polecam zakup wersji GT, praktycznie 2x taka wydajność co wersja non-GT, a cene większa "tylko" o 200zł, więc chyba warto

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO więc troszke powiem :). Właśnie wrócilem z giełdy :). Zakupiłem 'winfast 6600 gt' oraz 1 gb ramu :). Dodatkowo dostałem do karty dwie gierky: 'prince of persia' i 'splinter cell: pandora tommorow' :). Z prezentów jestem zadowolony ale jeśli chodzi o wydajność w maxie :\ czy ja wiem. Wrzuciełem do scenki 50 tys. poly i zaczeło się ciąć :(, korzystam z opengl zaraz sobie instalne maxtreme czy jakoś tak, mam nadzieje że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tymi maxtreemami bo mnie w bląd wprowadzacie... przeciez jak nie masz quadro/softquadro to ci nic nie dadzą.. czy z erą 6800/6600 cos sie zmienilo?? a jak chcesz porownac wydajnosc to masz gdzies benchmarki gothama...

 

a wlasnie czy jest dziajacy mod softquadro do geforcow 6600 6800?? przepraszam za maly OT ale w zasadzie jezeli jest cos takiego to ATI bym nie bral tylko 6800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem jaka karta jest dobra do 3D (nie do grania tylko do pracy z aplikacjiami takimi jak 3ds max itd.). Na razie mam Radeona 9600 XT i nie mogę powiedzieć by jakoś szczególnie wspomagał mnie w 3D. Z doświadczenia wiem tylko, że nawet jakieś z pozoru cuda z MediaMarktu za 2000 zł to nie to samo co dedykowany sprzęt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto 6800gt?

6 miesiecy pochodzila i sie biedna zepsula - przegrzewala sie(w gigabyte na tej karcie chlodzenie do d.. za ponad 1000pln!), musialem z drugiego kompa wstawic "starego 6600gt" i wiecie co? max chodzi tak samo... a 6800gt na maxtreme chodzila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności